1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за ученици и студенти

Дискусија во 'Образование' започната од Avril.09, 19 октомври 2011.

  1. Yellow456

    Yellow456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2016
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Некој да ми објасни убаво која е разликата меѓу симбол и метафора? Премногу слични ми се, а некаде за исто зборче негде пишува дека е симбол за.., а некаде метафора за нешто.
     
  2. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.390
    Пол:
    Женски
    Дали некој ги има учебниците по хемија и биологија за средно гимназиско образование во pdf? Нели порано ги имаше на е-учебници, но пред некоја година ги тргнаа.
     
  3. DETE69

    DETE69 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ми треба помош со книгава Александра од Томе Арсовски, неможев никаде да ја најдам а ми треба за на училиште за утре. Ве молам некој ако може да ми ја прераскаже во chatot.
     
  4. NCIS

    NCIS Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    128
    Ги има на сајтот на мон,јас нешто си симнав бидејки ми требаа за на факултет,баш пред некој ден симнував од е-учебници
     
    На poi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. wings12

    wings12 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2020
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    195
    Како да напишам критички есеј? Треба за два посебни текста да напишам и не знам како да го почнам.
     
  6. Kjutche

    Kjutche Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    107
    Ја има некој прераскажано лектирата "Малечката фадета"?
     
  7. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Ми треба малку помош. Единиците што се бајт (B), килобајт (KB) мегабајт (MB), гигабајт (GB) и терабајт (TB), не ми е јасно како се претвараат пошто решаваме задачи по информатика и сега во задачата имаме различни бројки со различни единици, и треба да ги претвориме единиците во една иста единица да се сите (најчесто ги претвараме во бајти) за да можеме да продолжиме со задачата. Некој ако знае да ми објасни, како се претвараат на пример од помала во поголема единица и обратно, од поголема во помала?
     
  8. Bisera McCartney

    Bisera McCartney Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, da ne sluchajno nekoja od vas znae sho e toa titor?
    Mi treba za istorija