1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош (The Help) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 11 февруари 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Уште еден филм каде глуми младата актерка Ема Стоун која мене лично многу ме бендисува а исто и филмов.Инаку филмов е адаптација на истоимениот роман од писателката Kathryn Stockett.Дејството се одвива во шеесетите години на 20 век во Мисисипи САД.Се раскажува за дадилки кои се црни(според бојата на кожата) и за сите неправди и понижувања кон нив од страна на нивните вработувачи.Тогаш после подолго време младата Евгенија Пелан се враќа во своето родно место со цел да напише роман....
  Во главните улоги:Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Allison Janney, Octavia Spencer и Jessica Chastain.Прекрасен филм кој вреди да се погледне.
   

  Прикачени фајлови:

  • help.jpg
   help.jpg
   Големина на фајлот:
   59,1 KB
   Прегледи:
   311
  На SimonLimon и Salfetka им се допаѓа ова.
 2. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  653
  Помош(The Help)[2011]

  Филмот е ремек дело :bow: . Убедливо најдобар филм за 2011 година. Приказната е одлична, режијата одлична, актерската екипа феноменална почнувајќи од Виола Дејвис, Октавија Спенсер, Џесика Честејн, сите претходно наведени се номинирани за оскар, одлична е исто така и Ема Стоун која според мене заслужи номинација за оскар но исто така одлична е и Брус Далас Ховард и Сиси Спејсек.
  Топла препорака за филмов до сите кои имаат намера да го гледаат
   
  На Herrera и Srekicka им се допаѓа ова.
 3. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  3.227
  Пол:
  Женски
  Прекрасен филм, според мене сите во филмот покажаа извонредна глума. А се согласувам и со тоа дека Ема Стоун требаше да добие номинација, сепак таа направи некаква промена во нивните животи (за слугинките мислам ) каква што и требаше да се случи.
  Оценка 10/10 :)
   
 4. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Одличен филм, ми се допадна многу, во ниеден момент не ми беше здодевен и би го гледала повеќе пати. Изборот на актери беше одличен, добра глума и добро сценарио, едноставно најдобар филм за 2011 година :)