1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош :(

Дискусија во 'Канта' започната од E.D, 15 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. E.D

  E.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Дечки со дечко ми бевме 4 месеци во врска и кога раскинавме јас сеуште го дака него а тој само сака да му дадам иако не сме во врска... Ве молам кажете ми ккако да се смириме бидејќи тој сака моја другарка. Јас го сакам и што да направам за да ме сака и тој... :( ;(
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  13 години имаш? Колку години има тој?
   
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  па не е лошо да тркнеш до психијатар :P
  извини што се шегувам
  А тој постар е од тебе??
  Еве ги податоците шо ни ги даде
  • 4 месеци врска
  • 13 годишно девојче
  • да му дадам
  • сака моја другарка

  и прашуваш како да се смириш, што да направиш да те сака, побогу каде овде гледаш љубов
  девојко овој ни на карај памет не те сака ,оди таму живеј си го животот, те видел така мала па да си заврши работа полесно сака човекот
  Ако толку го сакаш оди дај му па дојди овде плачи ни после како те откачил или како те искористил
  Овој не те сака , се сомневам дека и другарка ти ја сака ама ајде да не тупам тргни се од него не ти треба таков
  и друг пат не отварај тема за твој прашања има соодветна тема на форумов за ова
   
 4. E.D

  E.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Имам 19 години само кријам за профилов од дома и брат ми беше тука и неможев да пишам за годината... Тој има 20 а јас 19...?
   
 5. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Аа е сега веќе е друго, барај си совет од постарите овде ама јас сепак не би плачела по овој
   
 6. flowerred

  flowerred Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Ти сама кажа дека тој ја сака твојата другарка не тебе,значи колку и да боли тоа прифати го ..а и каква врска имавте вие кога тој ја сакал другарка ти??
   
 7. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197

  ти на 19 години размислуваш вака? :lol: па не е ни чудно што не те сака :D мисли малце со таа глава ...и дај му на дечкото може така ќе те засака а недај боже и може ќе те цени повеќе :D :D :D
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Ако не те сака, не може да се смени тоа. Ќе имаш многу подобри прилики . Не се разочарувај за некој кој не вреди и не те заслужува. :)
   
 9. prezagrizena

  prezagrizena Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  21
  Ne se zanesuvaj,nitu tebe nitu drugarkati ve saka...Ve nashol naivni pa dvete ve mota!!! Da ja sakase nea nemashe da e neverno gom*no i pozadi nejzin grb da saka da te prevrti!!! Spasuvaj se dodeka mozes! Nikakvo popustanje,toj samo saka da si go napolni egoto i dvete da ve osvoi pa ke ve frli kako partal da se karate megju sebe i ke si fati nekoja treta sto ke znae deka ne treba da mu dava na navernik! Beri pamet i ne se glupiraj! :) :*
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.084
  Пол:
  Женски
  Колку само лажиш за годините! Страшна причина, брат ти бил тука, тука е анонимно, имаш ник- а не име и презиме! |(
  Дај бе девојче, биди реална, кажи си искрено дека имаш 13 години, а јас ќе ти кажам дека: Цел живот ќе си жена, само сега си девојче, уживај и искористи ги годините за нешто што ти личи на возраста, а секс НИКАКО не ти личи! :!:

  А и да имаш 19 како што кажа, кој к*р фактор да се е*беш со него, ако ја сакал другарка ти?

  Извинете на вулгарностите, ама девојкава е многу проѕирна со лагите!
   
  На Speechless, marta.99 и danichap им се допаѓа ова.
 11. prezagrizena

  prezagrizena Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  21
  и не треба да криеш од брат ти! кажи му нему и ке видиш дека ке се согласи со мене и плус на клоци ке те крене!!! Тебе како да не ти се прифакја вистината а? Сакаш малце да те искористи и да те шутне изгледа за да ти дојде памет?
   
 12. E.D

  E.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Ние додека бевме во врска ми кажуваше нешто ми измислуваше приказни за другарка ми ама јас неможам да не го сакам... До уши сум заљубена во негооо...
   
 13. E.D

  E.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Да ама го сакам... неможам да го откачам.. секако пробав да го заборавам.. како да го заборавам тогаш?
   
 14. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Тоа е само твоја опсесија, психа, убедување не е љубов..
  девојка од 19 години вака да се занесува... :x
  да беше 13 ќе сватев, ама 19 веќе треба да си зрела личност да разликуваш добар од лош дечко
  сепак јас не сум соодветна да те советувам
   
 15. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  2.974
  дај бре на 19 години го сакам,како не.мисли малку со таа глава.
   
 16. E.D

  E.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Хахах е башш и тоа сите другарки и го кажуваат дека размислувам како да имам 5 год.. Јас само сакам да ме засака и да бидам барем еднаш среќна во љубовта...
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 17. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197
  девојче и да знаеш тебе ти треба помош ама стручна :@
   
  На prezagrizena му/ѝ се допаѓа ова.
 18. prezagrizena

  prezagrizena Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  21
  :rofl:
   
 19. E.D

  E.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Вака аман престанете да ми кажувате каква помош ми треба... А јас само прашав како да го освојам, а не вие мене да ме навредувате... Стварно сум ептен навредена. Ако сакате да ми кажете кажете ми а не каква помош ми треба!
   
 20. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197
  девојче тoа си е природна работа! треба да имаш и карактер ти што очекуваш да ти кажеме облечи секси долна облека,легни со него,ослаби,пушти деколте и дека ќе те сака? :puke: ти си далеку од сакањето ... имаш совети доволно ако ги употребеш може ќе има надеж и за тебе
   
  На feminium и prezagrizena им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.