1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош!

Дискусија во 'Канта' започната од Rebelle, 27 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Rebelle

    Rebelle Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Девојки бев на козметичар и бидејки имам на лицето како дупчиња од црнки (ама без црнки во нив, само дупчиња) и мазни дамки ( со боја на кафе) козметичарката ми препорача да си купам од аптека крема Контратубекс, која чинела негде околу 500/600 денари.
    Ама веќе ми е смачено од фрлање пари на разни креми, лосиони чуда кои не ми помогнале баш, сакав да ве прашам дали сте ја користеле оваа крема и како сте задоволни од неа?

    Слободно кажете си ако некоја друга ви била ефикасна за овој проблем. :inlove:
     
  2. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Kонтратубексот ја фалат многу, иако јас не сум нешто посебно воодушевена од неа и немам успешно искуство. Ја имам користено за друга цел, поточно за ,,губење'' на стрии, и ефект немаше ама скроз никаков. Не знам, можеби е попомоглива за друга цел, поточно за твојот случај, се зависи од тоа кожата како ќе ја прифати.

    Јас ја земав околу 600 денари од аптека, и се мачкав по два пати во денот - насабајле и навечер.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.