1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помфрит

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Sarah123, 26 јули 2012.

 1. Sarah123

  Sarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  18
  барав ваква тема али не најдов, ете сакав да си се изјаснам за мојата страст кон помфритот :D

  значи обожавам помфрит, крцкав, солен и со кечап. најмногу го сакам од мек доналдс али и во некои ресторани има добар помфрит.. едноставно и со риба и со пилешко го јадам и дома. :)

  дали сакате помфрит и каков го сакате најмногу? со што го комбинирате? каде ви се допаѓа најмногу? :D

  [​IMG]
   
  На sweetie 981, Twinkles, Haritiela и 2 други им се допаѓа ова.
 2. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  помфрит - пржени компирчиња

  мноогу сакам помфрит ама никако не јадам надвор од дома , послебно не во сендвичари мегдоналс и слично. ептен ретко во некој ресторан ама проверен да речеме елитен не туку ресторан кај што знам како го пржат ;)
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR и Sarah123 им се допаѓа ова.
 3. Sarah123

  Sarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  18
  помфрит - пржени компирчиња


  и јас исто јадам во такви поелитни ресторани, мислам каде што има квалитетна храна. по сендвичари поготово сега летно време ми е страв, али незнам мек доналдс ми е испробано и океј :)
   
 4. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.213
  Пол:
  Женски
  помфрит - пржени компирчиња

  Значи обожавам помфрит, можам да го јадам секој ден и нема да ми здосади. Најмногу го сакам само со сол, најубав ми е така. Со кечап и мајонез го јадам кога јадам сендвич или тост со помфрит, но тоа не е толку често. И да, ми се допаѓа помфритот во McDonald's, но најмногу домашно приготвен :)
   
  На SummerLove26 и Sarah123 им се допаѓа ова.
 5. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  помфрит - пржени компирчиња

  Добра тема...
  Мм..ми се пријаде бе... :D Иначе обожавам помфрит си го јадам со кечап..(не јадам мајонез)..Ептен ми се вкуси..Обожавам да јадам помфрит во мекдонолдс,7,ХХЛ и дома.... :geek:
   
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.988
  помфрит - пржени компирчиња

  Помфрит = божество :)

  За јадач како мене, прженото компирче е врв на сладокуство, иако е тежок, мрсен и крајно непрактичен. Зошто, ако го правиш дома, дур испржиш втора тура, првата сите ја крадат од чинија.
  Ги сакам домашни, со сол, кечап и сирење рендано. Од Мекдоналдс ми се ок, во комбинација со сендвичот и пијачката. Во Седмица со тој нивен дрога мајонез, ух ух!
  Исто така, многу добар домашен пржен компир има во Пеликан. Со лут сос и буковец, прекрасно.
   
 7. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.956
  помфрит - пржени компирчиња

  Сите право, ја наопачки.
  Многу ретко јадам пржени компирчиња, не се ни сеќавам кога последен пат јадев. Не ги преферирам, домашните ми се добри, ама купечките (во сендвичи) :puke: (не ни јадам купечки сендвичи уствари :) ).
  Повеќе ги преферирам компирите печени, како пире или варени со малце вода кога на крај испарува и останува како за сосче. Многу ми се вкусни. Пржените...некако ги прешкртнав од менито одамна.
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.757
  Допаѓања:
  102.400
  Пол:
  Женски
  помфрит - пржени компирчиња

  И јас ретко јадам помфрит , само кога ке излезам некаде со мм. Кога готвам дома , мм скоро со секој ручек јаде помфрит , но јас не јадам. Он се чуди како не јадам бидејки многу вкусно сум готвела :P
  Повеке ја сакам здравата храна , гледам повеке да се хранам здраво , да внесувам витамини , па утре и детето ке оди по моите стапки гледајки ме мене што јадам па и тоа ке се храни здраво :)
   
 9. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.263
  Пол:
  Женски
  помфрит - пржени компирчиња

  Јадам и тоа како. Да има десет кила пржени компирчиња, сите би ги изела.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Just.you му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  помфрит - пржени компирчиња

  Обожавам!!
   
 11. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Многу многу сакам помфрит,од мек доналдс и седмица,најубав е помфритот :D Најчесто го јадам со сол,кечап и мајонез...
   
 12. belisima88

  belisima88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  ммм ми се пријаде :D го обожавам со сол кечап,мајонез и рендано сиренце... ;)
   
 13. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  го јадам, многу! само со кечап или само со сирење. :)
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  уффф го обожувам, тек во 7ца...најубав
  инаку незнам која фирма точно беше, баш ќе проверами ќе ви пишам, готов замрзнат, многу е вкусен,и убаво се пржи
   
 15. M..a.C..h.e

  M..a.C..h.e Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  1
  Помфрит.... мммммм <3
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  Често го правам и многу си го сакам,со кеЧап исто така...а и лесно се прави :D
   
 17. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  951
  Обожавам помфрит и најчесто го јадам со мајонез и кечап таков ми е најубав! :D
   
 18. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Ги сакам пржените компири кога се помали малце повеке попржени (тогаш се покрцкави ):)
   
 19. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Многу сакам помфрит, ама никогаш не ми испаднал добар, се некако жив :@
   
 20. GazdataodParencoJR

  GazdataodParencoJR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  40
  Помфрит сакам многу, ммм :inlove: со кечап, сирење и оригано. ;)