1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Понижување

Дискусија во 'Канта' започната од Aleks18202, 3 септември 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Aleks18202

    Aleks18202 Нов член

    Се зачлени на:
    3 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Сакам да ви ја раскажам најодвратната случка што ми се случи пред некој ден.
    Со моите другарки отидовме во пицерија "Филитеа" (Кочани). Седнавме и не послужија со пијалок. Си порачав само јас бидејќи моите другарки сакаа да си порачат откако ќе биде готово јадењето. Ми го донесоа пијалокот и си порачавме јадење. Веќе 15 мин. поминаа откако седнавме, јас станав и си зедов пепелара и се вратив на масата. По 2 мин. келнерот доваѓа и ме викна настрана. Станав и тој ми вели: Сакам да ти кажам ти и твоите другарки да станете и да ја напуштете пицеријата. Чудно го погледнав и го прашав зошто и кој го кажал тоа. Тој пак ми повтори да станеме, да си одеме и дека не е битно кој го кажал тоа. Газдата на пицеријата седеше надвор, а неговата женска беше во шанкот. Отидов и го прашав што е проблемот зошто да станеме и да си одеме? Тој чудно ме погледна и ми кажа дека никој не е кажал такво нешто и да продолжиме да си седеме. Пак го прашав да не има некој проблем и во тој момент женска му излегува од шанкот ги треска 3те кафиња што ги носеше и вели: Јас мојто си го кажав. Се вратив и им кажав на другарките да станеме, го платив пијалокот и си заминавме.
    Ваква вулгарност немам видено никаде што ги бркаат муштериите без причина. Ги бркаат муштериите што ги почитуваат.
    Браво за таквото однесување и понижување. Браво!
     
    На pilencee и jgvghm им се допаѓа ова.
  2. jgvghm

    jgvghm Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ццццц.. Страшно!!!
     
  3. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Прв пат читам за вакво нешто. Цц, се има во оваа наша Македонија... Срамота! Така само си ги губат муштериите, а изгледа не се ни свесни за тоа..
     
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    А да не сакаш само да ја оцрниш пицеријата.. или женската на газдата бидејќи не ти е по ќејф?
    Да не беше така немаше потреба ни името на локалот да го спомнеш, бидејќи темава си ја отворила со наслов понижување...значи да дискутираме за постапката а не за локалот.
     
    На Sejfullai, Gosh, MarianaBT и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Aleks18202

    Aleks18202 Нов член

    Се зачлени на:
    3 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Ниту сакам да ја оцрнам пицеријата ниту па сум кажала дека женската на газдата не ми е по ќејф. Ќејф ми е да кажам дека се случи случката
     
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Ај сега викни ја и женската на форумов па нека ја каже нејзината страна од приказната
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Aleks18202

    Aleks18202 Нов член

    Се зачлени на:
    3 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Слободно нека се придруже барем ќе ја дознаам причината
     
  8. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    А за што се отвори цела тема за ова? И нејасно ми е, како темава стои во "правила и новости"? Нели таму само правила и новости можат да се постираат, но од модераторите..

    Јас мислам дека и таа не е добра, ама и ти што се замараш, па и толку многу што си отворила цела тема за да не информираш, со која воедно и бесот ти расте.
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Веројатно станува збор за љубомора.
    Но, од кај знаеше ти дека тој што седел надвор е газда?
    Зошто баш на форум го пишуваш ова, зошто не објави по групите?
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.603
    Допаѓања:
    151.811
    Можно е девојката на газдата да ве избркала од љубомора
    Ама не е љубоморна од ништо
    Сигурно некоја од другарките се плетка со газдата, или газдата и има досадувано па девојката дознала
    За ништо не ве бркаат биди сигурна
    од чиста мира никој никој не брка
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    ----
    Ако целиот овој текст е вистина,,, а чисто се сомневам дека е! ... Тогаш тешка "малограѓанштина" e скоро целата ситуација ,со кулминација нагласена "кај женска му" без разлика дали и било кој е виновен од посочениве.... Анархија
     
    Последна измена: 3 септември 2019
  12. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    А јас ко што разбрав една од вас била бивша на газдата. Така да малце глупичок е потегов.
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Јас сум работела во кафичи и сум имала ситуација да кажам дека све е резервирано(а не било) за да не седнат гости бидејќи беа мали, деца средно негде пошо стално правеа лом и играа карти на сред маса. Исто така сум морала да однесам сметка за да станат да си одат зашто седеле 5 луѓе и не пиеле ништо или само еден пиел. Да не е некоја од тие причини?... на крај краева може стварно сте и сметале на девојката од Х причина иако тоа не е оправдување
     
  14. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Реално и да сака да ја зацрни пицеријата е во право бидејќи и неа и на нејзините другарки му било неубаво кога така му рекле па никој не се секира за тоа.Понашањето од нива страна не е во ред во никој случај,а тоа дали има нешто што ние не знаеме меѓу тебе или твоја другарка и таа девојка или сопственикот на пицеријата нема врска не е оправдување и што да е.
     
    На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    како да не го каже локалот после ваков срам што од таму направиле? Мене ми изгледа ко таа женската со кафињата што си го кажала своето да ја стегнало некоја љубомора. Нормален човек не прави вакво срамови без причина или ако има проблем нормален човек ќе си го каже а не вака... Одете си оти мене ми е ќеф и не ми се свиѓате (facepalm)
     
    На piksooki, DevilGirl212, oblace1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Проблемот е што никој не може да го потврди настанот и фактот дека ги избркале..а тука читаат стотици жени и формираат некакво мислење.. а она денес се зачленила само за да ни каже дека ги избркале.. пфф
    Од кај знаете дека не лаже?! Еве може моето звучи како клевета ама нејзиното е далеку полошо..
     
    На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Темава е чиста глупост. Инаку ми се има случено со друштвото да ни кажат резервирано а да не е но никој од нас не се замараше да отвара теми по форуми (барем не јас).
    Ако е вистина сами си ги губат муштериите.
    Темава може во канта :D
     
    На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.002
    Допаѓања:
    118.145
    Пол:
    Женски
    Ајде канта.
    Дур стигнав да пишам, веќе се' сте кажале:nod:
     
  19. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Ако гледаме по тоа во која категорија сте ја отвориле темата нема да ме чуди да сте седнале место на некоја маса, на некој декоративен инвентар па затоа да ве избркале. .. :angel:
     
    На fificaaa и Alishan30 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.