1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Понижување

Дискусија во 'Канта' започната од Aleks18202, 3 септември 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Aleks18202

  Aleks18202 Нов член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Сакам да ви ја раскажам најодвратната случка што ми се случи пред некој ден.
  Со моите другарки отидовме во пицерија "Филитеа" (Кочани). Седнавме и не послужија со пијалок. Си порачав само јас бидејќи моите другарки сакаа да си порачат откако ќе биде готово јадењето. Ми го донесоа пијалокот и си порачавме јадење. Веќе 15 мин. поминаа откако седнавме, јас станав и си зедов пепелара и се вратив на масата. По 2 мин. келнерот доваѓа и ме викна настрана. Станав и тој ми вели: Сакам да ти кажам ти и твоите другарки да станете и да ја напуштете пицеријата. Чудно го погледнав и го прашав зошто и кој го кажал тоа. Тој пак ми повтори да станеме, да си одеме и дека не е битно кој го кажал тоа. Газдата на пицеријата седеше надвор, а неговата женска беше во шанкот. Отидов и го прашав што е проблемот зошто да станеме и да си одеме? Тој чудно ме погледна и ми кажа дека никој не е кажал такво нешто и да продолжиме да си седеме. Пак го прашав да не има некој проблем и во тој момент женска му излегува од шанкот ги треска 3те кафиња што ги носеше и вели: Јас мојто си го кажав. Се вратив и им кажав на другарките да станеме, го платив пијалокот и си заминавме.
  Ваква вулгарност немам видено никаде што ги бркаат муштериите без причина. Ги бркаат муштериите што ги почитуваат.
  Браво за таквото однесување и понижување. Браво!
   
  На pilencee и jgvghm им се допаѓа ова.
 2. jgvghm

  jgvghm Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ццццц.. Страшно!!!
   
 3. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.352
  Пол:
  Женски
  Прв пат читам за вакво нешто. Цц, се има во оваа наша Македонија... Срамота! Така само си ги губат муштериите, а изгледа не се ни свесни за тоа..
   
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  А да не сакаш само да ја оцрниш пицеријата.. или женската на газдата бидејќи не ти е по ќејф?
  Да не беше така немаше потреба ни името на локалот да го спомнеш, бидејќи темава си ја отворила со наслов понижување...значи да дискутираме за постапката а не за локалот.
   
  На Sejfullai, Gosh, MarianaBT и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Aleks18202

  Aleks18202 Нов член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Ниту сакам да ја оцрнам пицеријата ниту па сум кажала дека женската на газдата не ми е по ќејф. Ќејф ми е да кажам дека се случи случката
   
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Ај сега викни ја и женската на форумов па нека ја каже нејзината страна од приказната
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Aleks18202

  Aleks18202 Нов член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Слободно нека се придруже барем ќе ја дознаам причината
   
 8. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  А за што се отвори цела тема за ова? И нејасно ми е, како темава стои во "правила и новости"? Нели таму само правила и новости можат да се постираат, но од модераторите..

  Јас мислам дека и таа не е добра, ама и ти што се замараш, па и толку многу што си отворила цела тема за да не информираш, со која воедно и бесот ти расте.
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.184
  Допаѓања:
  138.942
  Пол:
  Женски
  Веројатно станува збор за љубомора.
  Но, од кај знаеше ти дека тој што седел надвор е газда?
  Зошто баш на форум го пишуваш ова, зошто не објави по групите?
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.486
  Допаѓања:
  84.823
  Можно е девојката на газдата да ве избркала од љубомора
  Ама не е љубоморна од ништо
  Сигурно некоја од другарките се плетка со газдата, или газдата и има досадувано па девојката дознала
  За ништо не ве бркаат биди сигурна
  од чиста мира никој никој не брка
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  842
  Пол:
  Женски
  ----
  Ако целиот овој текст е вистина,,, а чисто се сомневам дека е! ... Тогаш тешка "малограѓанштина" e скоро целата ситуација ,со кулминација нагласена "кај женска му" без разлика дали и било кој е виновен од посочениве.... Анархија
   
  Последна измена: 3 септември 2019
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.482
  Пол:
  Женски
  А јас ко што разбрав една од вас била бивша на газдата. Така да малце глупичок е потегов.
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Trxmx

  Trxmx Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2016
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  8.259
  Пол:
  Женски
  Јас сум работела во кафичи и сум имала ситуација да кажам дека све е резервирано(а не било) за да не седнат гости бидејќи беа мали, деца средно негде пошо стално правеа лом и играа карти на сред маса. Исто така сум морала да однесам сметка за да станат да си одат зашто седеле 5 луѓе и не пиеле ништо или само еден пиел. Да не е некоја од тие причини?... на крај краева може стварно сте и сметале на девојката од Х причина иако тоа не е оправдување
   
 14. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Реално и да сака да ја зацрни пицеријата е во право бидејќи и неа и на нејзините другарки му било неубаво кога така му рекле па никој не се секира за тоа.Понашањето од нива страна не е во ред во никој случај,а тоа дали има нешто што ние не знаеме меѓу тебе или твоја другарка и таа девојка или сопственикот на пицеријата нема врска не е оправдување и што да е.
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.080
  Допаѓања:
  12.832
  Пол:
  Женски
  како да не го каже локалот после ваков срам што од таму направиле? Мене ми изгледа ко таа женската со кафињата што си го кажала своето да ја стегнало некоја љубомора. Нормален човек не прави вакво срамови без причина или ако има проблем нормален човек ќе си го каже а не вака... Одете си оти мене ми е ќеф и не ми се свиѓате (facepalm)
   
  На piksooki, DevilGirl212, oblace1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Проблемот е што никој не може да го потврди настанот и фактот дека ги избркале..а тука читаат стотици жени и формираат некакво мислење.. а она денес се зачленила само за да ни каже дека ги избркале.. пфф
  Од кај знаете дека не лаже?! Еве може моето звучи како клевета ама нејзиното е далеку полошо..
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.558
  Пол:
  Женски
  Темава е чиста глупост. Инаку ми се има случено со друштвото да ни кажат резервирано а да не е но никој од нас не се замараше да отвара теми по форуми (барем не јас).
  Ако е вистина сами си ги губат муштериите.
  Темава може во канта :D
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  5.790
  Допаѓања:
  105.460
  Пол:
  Женски
  Ајде канта.
  Дур стигнав да пишам, веќе се' сте кажале:nod:
   
 19. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.284
  Допаѓања:
  122.869
  Пол:
  Женски
  Ако гледаме по тоа во која категорија сте ја отвориле темата нема да ме чуди да сте седнале место на некоја маса, на некој декоративен инвентар па затоа да ве избркале. .. :angel:
   
  На fificaaa и Alishan30 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.