Понуди за дочек на Нова година низ Македонија

Дискусија во 'Слободно време' започната од mona.s, 12 декември 2012.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Дали можи некој од скопјанките или останатие се разбира кои знаат што ке има ск за нова година да ме известат...онака некоја интересна понуда за нокен клуб или сл тнх :* :*
   
 2. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  68.724
  Општи прашања

  да не знае некоја од вас да ми каже кој ќе настапува скопје на плоштад за нг?? :D :D
   
 3. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Општи прашања

  Женски има објавено што ќе има на саем за новогодишната вечер и дали воопшто ќе има нешто?
  Нели минативе години имаше по некоја журка...
   
 4. pavlinapale

  pavlinapale Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Да не знај некој понуди за дочек на нова година во Маврово....... :rofl:
   
 5. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Дали ќе има некоја забава за нова година во Vanilla или новиот клуб нз точно како се вика, поранешно 69 што беше и ако има колку пари е влез?? :) многу ми е битноо.
   
 6. pinksugar

  pinksugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  otverete na www.sk.com.mk kaj so pisuva docek na 2013 imate za site mesta u sk
   
 7. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Не најдов друга тема во врска со НГ. Можеби и оваа не е соодветна и иако не е активна се надевам дека некој ќе види и ќе ми помогне. Имам 17 год. со дечко ми сме заедно 8 месеци и планираме заедно да ја прославиме Новата година, но проблемот е што немаме друштво а моите од дома не би ме пуштиле во никој случај кај него дома а да не зборуваме кај мене а не можам да ги излажам. Во ресторант или на некое друго место е глупаво само двајца каде што одат големи друштва. :worried: Затоа ве молам да ми помогнете ако знаете некое соодветно место за двајцата. :*
   
 8. markovska.m

  markovska.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  предлог за нова година

  епа вака со дечко ми сакаме новата година да ја пречекаме сами но немаме каде. ве молам дајте предлози за некој хотел/мотел во Скопје кој што е поевтин не бараме нешто ексклузивно..
   
 9. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.354
  Има излезено понуди од кафичи,кафани или ресторани низ Скопјево за нова година?
  И цени ме интересираат,да,да :wasntme:
   
 10. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  1.555
  Пол:
  Женски
  Некоја добра понуда по рестораниве за НГ и цена? Видов во боними ама 2600 ден е некако скапичко хехехе
   
  На SparkleGirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Некоја понуда за дочек на нова година на пониква, крушево или слично?
   
 12. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.229
  Пол:
  Женски
  Какви понуди има годинава за Нова година надвор од Скопје?
  Ставајте предлози во темава :)
   
 13. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Машки
  Zaedno so drugar gledavme nekoi ponudi za nova godina. Ovie ludi kakvi ceni lupaat. 3600 denari za edna skopska diskoteka.
   
 14. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.743
  Пол:
  Машки
  Обратете ми се ако сакате за 1400 денари да ве сместам на најдобрата журка во градов!
  Остануваат уште малце места а понудата е брилијантна! Ве очекувам. :)
   
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.833
  Во Штип?
   
 16. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.715
  Допаѓања:
  75.357
  Пол:
  Женски
  Е баш е брилијантна понуда од 1400 :rofl: плус 5 дена пред Нова Година има слободни места :|
  Ако вредело според парите, одма ќе било распродадено.

  Јас пред некоја година платив 800/900 денари за неограничено пиење, ордевер, главно јадење, играње...За машки 200 денари беше поскапо, зашто повеќе пиеле :|
  Е тоа е брилијантна понуда.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.743
  Пол:
  Машки

  Скопје.
   
 18. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.743
  Пол:
  Машки

  Отворена е варијантата за повеќе простор во локалот бидејќи капацитетот е преголем. Затоа потенцирав: остануваат уште малку места. 1400 денари е понудата а не кажав што е. Така да сите кој се реално заинтерани ќе им објаснам во инбокс. Тоа пред некоја година ти што си резервирала за 800 денара било у некој локал што не може да се спореди со локалите со кој јас работам. За 800 денари во Хиподром можеби ќе има некој тулум опасен со пендреци и лошо српско. :)
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.833
  Ама "Брилијант" во Штип беше :?:
   
 20. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.743
  Пол:
  Машки
  Ааа се зезаш .... :) Не знам за у Штип, СКОПЈАНЧЕ сум јас .. :)