1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Попаметниот попушта?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 11 април 2010.

  1. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Ретко попуштам. Сфатив дека ако постојано им попушташ на луѓето и живееш со девизата попаматниот попушта, ем се замараш и кинеш живци, ем тие си мислат дека те надрумдриле и се најпаметни, егото им расте до небо, оди па сопри ги после.

    Од многу попуштање на такви, сега се качуваат на глава. Неке да може така :shake: :shake: :shake:

    Ептен треба да си имам работа со некоја будала, па да кренам раце од дебата, дискусија, расправија, ама пак иронично ќе го закитам со комплименти, ако самиот не сфати, барем околината нека пука сеир! :D
     
  2. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    баш како тој вицот што е:попаметниот попушта-ама нервно,некогаш сум многу тврдоглава,инат,ама повеќе попуштам што навистина ме нервира и секогаш сакам да биде се во ред. :angel:
     
  3. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    на оваа тема сум на две страни развлечена....некогаш си мислам дека треба да сум попаметна и да попуштам :x , а некогаш ми ида да искршам некој од ќотек..... :swear:
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    често си попуштам....водам водам инат и на крај :ај нека те биде! :D
     
  5. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Ретко попуштам, треба ептен да ми дојде преку глава и да е нешто за што не вреди да дискутираш и да се објаснуваш. Инаку не попуштам не дека секогаш сум попаметна ама си стојам зад она што го мислам и го кажувам и лавовски се борам до крај. Од што сум толку инаетлива баба ми ми вика една вреќа сол би изела :D
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Многу логично! :D
     
  7. libra5

    libra5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
     
  8. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Не попуштам.Кога сум во право секогаш мора да докажам.Но некој што се прави паметен а не е и има некои забутани и никакви размислувања ме вади од такт.Но сепак ќе навлезам и во расправија само да докажам дека нее така.Има и ситуации кога попуштам но ти се ретки.
     
  9. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    па може да се каже дека НИКОГАШ не попуштам прва во каков и да било случај и да сум у право и да не сум.
    знам ако бидам у право цело време да се фала со тоа :rock:
    а ако не сум у право... не се извинувам бидејки сум мн горделива и пак ке најдам у целата работа некоја грешка :)
     
  10. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    ПОПАМЕТНИОТ ПОПУШТА - АМА НЕРВНО ..кога тогаш... |( :?:
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Попушта оној, кој има недостаток на аргументи.
     
  12. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Попаметниот попушта...ама НЕРВНО!

    Значи вака, не попуштам лесно, само кога знам дека не сум во право. А кога знам дека сум во право и дека ме прават будала...е тогаш сум многу инаетџија. Знам и свесна сум дека ми попуштаат сите...ме знаат колку сум тврдоглава.
    Сепак мора еден да попушти...инаку не би имало ни другарства, ни врски,...а богами ни бракови. Секогаш мора да се најде компромис. Попуштам кога мора и кога ќе сватам дека сум крива...сепак не треба да се претерува и секогаш да се попушта бидејќи тогаш ќе ви се качат на глава.
     
  13. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Тотално се согласувам и со двете. Мене секогаш ми попуштаат, пошто јас не се откажувам, секогаш до крај ја водам „борбата“. Никогаш не се откажувам така лесно од тоа што сум го кажала, па макар и да не сум во право. Ме знаат како тврдоглаво и инаетливо девојче, па гледаат да не дојдат до расправии со мене, за да не дојде на крајот со онаа изрека „Попаметниот попупшта“ , но не е вистина дека тој што ќе попушти е попаметен. А сега нешто најнова изрека што ми ја кажуваат во вакви ситуации е : „Попаметниот попушта, па затоа глупавите владеат со светот“. А што е фората?! Демек ако ми попуштат они се паметни, а јас глупава?! Епа не би рекла баш! ;) А и не си ги земам при срце таквите коментари.
     
  14. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Се сложувам
     
  15. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Исто и јас.....не дозволувам некој ако знам дека сум во право да прави глупача од мене
     
  16. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Никогаш не сум попуштала. Одам до крај и секогаш сум во право :P
    Сеуште се држам до тоа - Попаметниот попушта, но нервно :P
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    И кога не сум во право правам да бидам во право :lol:
     
  18. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    mislam deka ako se raboti za glupost treba da se popusti i da se ide na toa popametniot popusta za da si gi zastedime nervite..ama ako se raboti za nesto ozbilno togas samo stegnato inaku kolku popustas tolku poveke na glava ti se kacuvaat ;)
    ama toa e, nie sami sme si krivi sto toa go dopustame (t.e jas haha) :D ee mn popustam prekutuvam..a so da pravam koga lutinata ne mi trae mnogu nekad bas sakam da se zainatam i da ne popustam ama pusto nemozam ;)
     
  19. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Попуштам, но мн ретко .... бидејќи ми се качија сите на глава од тоа попуштање :)
     
  20. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    попуштам само кога мислам дека сум попаметна