1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Попаметниот попушта?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 11 април 2010.

  1. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Исто и јас, и кога не сум у право сакам се‘ по мое да биде.
    До хороскопот е, не сме ние криви.
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    попаметниот попушта да , ама нервно :lol: :rofl:
     
  3. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    во последно време ме нервира кога некој ќе каже..
    -Ај, попаметен сум ќе попуштам. :fubar:

    Не сакаат да подадат рака кога не се во право, немаат зборови да продолжат, и што друго им преостанува освен познатиот изговор...

    Ја подавам рака кога не сум во право, ама да се класифицирам како попаметна и помудра, не. Секој со својот став, може не ни се поклопуваат мислењата ама тоа не ме прави попаметна. :|

    Е, па веќе кога никако не сака да признае, велам, добро така мислиш, јас си останувам на моето, не успеа да ме предомислиш...

    И јас сум тежок инат, терам до крај, ама само кога сум убедена дека сум во право.
    Ако, не, разубеди ме. :!:
     
  4. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    попаметнио попушта го слушам во секоја кавга со брат ми од страна на мајка ми :D
    но во кавга со некоја "другарка" можам да заброавам дека сум попаметна ;)
     
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Затоа будалите го владеат светов. Ја не попуштам, ретко кога т.е. ако ептееееен глеам дека некој ме спушта до неговото ниво и преоѓа во расправање, ептен ретко :/
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Искрено, коа како. Не сакам да ја преминам границата, нејќам да се глупирам за некои сосем небитни луѓе! Али па нејќам ни они да бидат у право, знам доста долго да држам инат. Али ај.. детска радост, нека се порадуваат малце. ;)
     
  7. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Попаметниот попушта, па затоа глупавите владеат со светот! ;)
    Инаку кога сум во право ни за жива глава не попуштам! :)
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Кога сум во право не попуштам, па што сака нека биде. Многу сум тврдоглава и инаетлива, и не попуштам лесно. :)
    Избегнувам да провоцирам и прва да започнувам кавга. За небитни работи ми се случило и да попуштам, чисто за да не си ги губам нервите за нешто што не вреди. Инаку, ако сум во право, кажувам се во лице, па дури и да изгледа дрско и арогантно, но таква сум била отсекогаш. Ептен се согласувам со онаа изрека: Попаметниот попушта, и затоа будалите владеат со светов. |(
     
  9. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Обично попуштам доколку станува збор за работа која не ми е битна од причина што немам желба да се расправам.
    Доколку нешто ми е важно, а попуштам (од иста причина што не сакам да се расправам) преќутувам и собирам во мене, но кога ќе експлодирам наплаќам за се што сум трпела!!! :)
     
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    ... Ама нервно ?!? :) баш на фб имаше таква една група.

    Попуштам, да бидејќи обично и немам ни време за губење, нити пак живци за кинење за луѓе на кои не можам да им објаснувам работи, кои знам дека едноставно и да им ги нацртам на лист хартија со стрелки и фломастерчиња во разни бои само и само да им се впечатливи за очичките им да можат да ги заприметат и научат... секако, нема да успеам да им го всадам тоа во главата. Па, наместо да си го трошам времето е така е, е не е така е вака е, обично ги чекам моите пет минути, кога самите ќе си легнат на брашното за истото она за што сме збореле, и тоа е секогаш непланирано, неосмислено, не е некоја стратегија, што ме држела будна дур сум планирала „како да го изгорам противникот“, ама е ум си имам за памтење и прибирање секакви информации и податоци па се вклучува он милиот секогаш у секундата на помош.
    Пример една ситуација, ај објасни им на другарките ти средношколки со кои учите во средно училиште и при тоа правен смер дека постои збор АМНЕСТИЈА, кога три те убедуваат дека не постои, дека си се помешала со зборот амнезија, ама да тоа не го учевме одма во прва година :) хахаха. Тоа е тоа.
    just chill остави ги сами да си ги увидат глупостите. Така е послатко ем не си се покажал ко злобно одмаздољубиво к*пЕле (бугарите така ги викаат копучињата :))
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    па зависи ако сум во право цврсто стојам на мојот став(инаетлива сум) но кога ми докажуваат дека не сум во право попушкам но тоа мнооогу ретко :D па така сум си :devil:
     
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Баш со другарка го правевме муабетов, и и реков - абе ако некој нема капацитет да види дека тревата е зелена, а ми го врти муабетот ко киша око Крагујевца, нема да го научам сега јас да прогледа ко што треба, имала јас аргументи или не, џабе е.
    Учителка не сум, и немам живци да убедувам некој на кој толку му сече, народски кажано, па нема попаметна работа од инаетење по секоја цена а не гледа подалеку од носот како стојат работите :)

    Кој има интерес за конструктивно убедување со мене, бујрум, кој нема, го ставам на игнор и нека си се инаети сам со себеси. Јас еден живот имам и си се ценам доволно како личност за да си дозволам да влезам во конфронтација со некој кој едноставно - не ме инспирира ни за пазарски муабет, не пак за квалитетна дебата :)

    А си стојам на претходното, да, попаметниот попушта, затоа две - три овчари имаме што не владат :lol:
     
    На LivingGlam и sesilija им се допаѓа ова.
  13. LuDaChA22

    LuDaChA22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    29
    кога сум во право нема шанси да попуштам!
     
  14. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Попаметниот попушта.. ДА со психата, ДА со нервите, Да со самодовербата(?)..
    ДА-гласаме за избори!


    Упс, он-топик :!:

    Кога попушташ значи си паметен,а ако си паметен значи тоа што го збориш е точно.. сума сумарум:Оној што попушта е во право :lol:

    Чао, Адио, Аливидерчи. Да-за избори.. Ние паметните им попуштаме на будалите да владеат со државата..Да за будалите :!: :wasntme:
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Попаметниот попушта, магарето рика.
    Не важи оваа старава кај мене.

    Не попуштам, не повеќе.
    Сфатив што и како функционира, што немам нерви и сила да попуштам и уште да го трпам тоа перчење за кој е победник, а кој не. |(
    Ако треба ќе оправам со часови, ама доколку сум сигурна дека сум во право, ни под нула разно нема да дозволам дискусијата да заврши без да докажам кој е во грешка.
     
  16. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    затоа глупавите владеат со светот.. :rofl: :rofl: :lol:
     
  17. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Попуштав...и знаете онаа старата им даваш прст они сакаат цела рака?
    Епа нема веќе така!
     
  18. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    попаметниот попушта,да,ама затоа му се качуваат на глава.. :D
    не сакам да се карам,ако гледам дека нема разбирачка со некого,-добро така е како ти викаш,ај чао ;)
    мегутоа ако некој претерува е тогаш мора детално да се образложи се од а до ш.... :)
    попуштам најмногу на домашните и тие најмногу ми се качуват на глава..дека три генерации сме дома,повеке луге и кавгите сакал нејкел се неминовност.попуштам за да има мир у кука,ама попуштај попуштај,ми се качуваат на глава и кога ке ми пукне филмот викам е тогаш јас сум лошата,зашо сум викала :^) треба значи да трпам и кутам јас и да ги оставам да ми скакаат на глава.. :?:
    уфф колку ми недостига времето ко си живеев сама..ке мора да се бара некое чаре..
     
  19. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Попаметниот попушта-нервно. Не попуштам и не сакам да ми попуштаат, енд оф стори. Можеби поради тоа непопуштање сум на ова дериџе али неможам поинаку таква сум.
     
  20. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    да ама со живците ;(