1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Попова Кула - Демир Капија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 28 декември 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.294
  Допаѓања:
  11.614
  Убаво место, но слаба услуга. Какво искуство имате вие?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.294
  Допаѓања:
  11.614
  Никој ништо не искоментирал. Местото е многу убаво, ама персоналот не е многу услужен. Кога послужуваат храна јас им се заблагодарувам, а тие не викаат повелете. Имаат мала винарија доле во подрум.
   
 3. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  5.231
  Местото е фантастично, а гостопримливоста беше на прилично високо ниво кога јас ги посетив. Кулата се наоѓа на брдо, на влезот на Демир Капија и е опкружена со лозја. За винокусците е мал рај.

  Во склоп на кулата има фабрика за преработка, винарска визба, ресторан и хотел. Хотелот е особено привлечен бидејќи секоја соба е именувана по различен тип на вино и е уникатна, нема две исти соби. Сè е во камен, а собите имаат џакузија и прекрасна панорама.

  popova-kula.jpg
   
  На NEA, Sky-butterfly, SparkyAngel и 6 други им се допаѓа ова.
 4. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.160
  се сложувам со @Captain-Omni , до душа, собите не сум ги користела:$:D...ама во однос на услугата сум премногу задоволна. И уште едно такво место кое би го предложила е винаријата Тиквеш особено за дегустација на младо вино. Е сега, малку мириса, затоа што станува збор за визба. Ама во однос на цената и амбиентот за мене е супер. Понекогаш кога одиме во друштво повеќе го преферирам за разлика од Попова Кула каде морате да бидете поофицијални.Овде, можно е, освен вас да нема друг никој, па да правите што сакате, да пеете караоке....се што ќе ви дојде на памет. Ја имате целата слобода-визба на располагање.
  А во Попова Кула може да ви се погоди да има свадба па малку да ви биде безврска.
  Се на се и двете места, морате да ги посетите.
  Мој совет е Тиквеш, деновите пред и после Нова Година, а, Попова Кула на лето. (y)
   
  На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Попова кула за лето е супер местенце за посета. Атрактивно, добра услуга, зеленило, прекрасна природа, може да затекнете и некоја свадба, зашто во лето се прават доста свадби таму.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Mr.Lover

  Mr.Lover Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  1.028
  Пол:
  Машки
  А наплаќаат кога има свадба или честат младите :D
   
 7. ivast

  ivast Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2016
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Дали може некој да ми посочи каков е патот (дали е лош) од Демир Капја до винаријата?
   
 8. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  7.367
  Пол:
  Женски
  Не е лош, не се сеќавам дали беше целиот до горе асфалтен т.е од црквата до винаријата. И бргу се стигнува. Не е многу пат од црквата па до горе.
   
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.639
  Допаѓања:
  45.135
  Пол:
  Женски
  Јас од школо сум била еднаш. Ама ми остана во сеќавање од што беше убаво. Баш за викендов се мислев и таму да идеме. Ама нема кај толку да се шета. Тогаш рекоа ќе праат базен, има?
   
 10. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  7.367
  Пол:
  Женски
  Колку што знам нема
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.877
  Допаѓања:
  133.463
  Пол:
  Женски
  Нема базен, а и нема баш кај да прошеташ во околина, ако мислеш да шеташ повеќе низ тиквешијата можеш да отидеш таму на ручек или ако ти е уз пат. Стрикно за таму да минуваш километри не ти препорачувам.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.639
  Допаѓања:
  45.135
  Пол:
  Женски
  Зошто? Не сум била одамна. Како што го памтам е хотелот, и после надоле се виновите лози. Ми се допаѓа што е каки зелено море. Рај за очи
   
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.877
  Допаѓања:
  133.463
  Пол:
  Женски
  Затоа што тоа е се, хотелот со визбата и лозјето од околу. Низ лозје колку време можеш да шеташ и да се импресионираш? Сеа ако не си ептен по вината па да дегустираш, анализираш... Инаку цел ден е многу за таму, посебно за таков предел.
   
  На Feminka22, butterfly6223 и eliesaab им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.639
  Допаѓања:
  45.135
  Пол:
  Женски
  Сум сум. Ама ако фатам да дегустирам, ќе треба стварно соба да земеме. A Queen Maria е исто врв
  Мора и таму да се иде
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.