Попова Кула - Демир Капија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 28 декември 2014.

1. Tanjamm

Tanjamm Популарен член

Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    3.980
    Допаѓања:
    5.445
    Убаво место, но слаба услуга. Какво искуство имате вие?

2. Tanjamm

Tanjamm Популарен член

Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    3.980
    Допаѓања:
    5.445
    Никој ништо не искоментирал. Местото е многу убаво, ама персоналот не е многу услужен. Кога послужуваат храна јас им се заблагодарувам, а тие не викаат повелете. Имаат мала винарија доле во подрум.

3. Captain-Omni

Captain-Omni Популарен член

Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    5.217
    Местото е фантастично, а гостопримливоста беше на прилично високо ниво кога јас ги посетив. Кулата се наоѓа на брдо, на влезот на Демир Капија и е опкружена со лозја. За винокусците е мал рај.

Во склоп на кулата има фабрика за преработка, винарска визба, ресторан и хотел. Хотелот е особено привлечен бидејќи секоја соба е именувана по различен тип на вино и е уникатна, нема две исти соби. Сè е во камен, а собите имаат џакузија и прекрасна панорама.

popova-kula.jpg

На NEA, Sky-butterfly, SparkyAngel и 6 други им се допаѓа ова.
  4. kolovoz

kolovoz Популарен член

Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    3.483
    се сложувам со @Captain-Omni , до душа, собите не сум ги користела:$:D...ама во однос на услугата сум премногу задоволна. И уште едно такво место кое би го предложила е винаријата Тиквеш особено за дегустација на младо вино. Е сега, малку мириса, затоа што станува збор за визба. Ама во однос на цената и амбиентот за мене е супер. Понекогаш кога одиме во друштво повеќе го преферирам за разлика од Попова Кула каде морате да бидете поофицијални.Овде, можно е, освен вас да нема друг никој, па да правите што сакате, да пеете караоке....се што ќе ви дојде на памет. Ја имате целата слобода-визба на располагање.
    А во Попова Кула може да ви се погоди да има свадба па малку да ви биде безврска.
    Се на се и двете места, морате да ги посетите.
    Мој совет е Тиквеш, деновите пред и после Нова Година, а, Попова Кула на лето. (y)

На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Queen8

Queen8 Популарен член

Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.276
    Допаѓања:
    20.594
    Попова кула за лето е супер местенце за посета. Атрактивно, добра услуга, зеленило, прекрасна природа, може да затекнете и некоја свадба, зашто во лето се прават доста свадби таму.

На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Mr.Lover

Mr.Lover Истакнат член

Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    613
    А наплаќаат кога има свадба или честат младите :D