1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Популарна музика на Балканот

Дискусија во 'Канта' започната од A.M.M, 17 август 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Популарна музика на Балканот...тоа е фолк и турбофолк,дефинитивно,младите генераци од 12,13,14...итн(како што сум и јас 14) слушаат музика со текстови за пари,како се живее само со пари и алкохол.Сакам да слушнам ваше мислење за оваа тема.

  Дали сум јас единствена што мисли дека ова дефинитивно не е добра музика за помладите па и за сите генерации ?
   
 2. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  А д провереше прво дали има ваква тема пред да пишуваш се и свашта?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.