Попусти и акции во dm

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 24 декември 2014.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.437
  Допаѓања:
  63.849
  Пол:
  Женски
  Да јас ги имам користено и двата на батисте и балеа, искрено овој на балеа не ми се допадна, неможев да ја расчешлам косата потоа воопшто додека се измијам , додека користев и еден друг со ванила на балеа тој беше прекрасен , ама овој кафениот ме разочара.. ти како сакаш а на батисте се дори и од нив сум задоволна
   
 2. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.504
  Допаѓања:
  28.115
  @Antolinaa @koritsaki fala vi,jas barav vo gtc nema za potemna nijansa na kosa.koga ke otidam vo city mall ke vidam .mene i taka mi paga kosata i se zapletkuva pa ako e takov toj dopolnitelno ke mi napravi steta.ke pisam sto sum kupila.fala vi devojki
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.437
  Допаѓања:
  63.849
  Пол:
  Женски
  Потемен шампон од овој кафениот на балеа нема , има и на батист темен ама и тој е кафен. Претпоставувам имаш црна коса , и затоа сакаш таков ама еве и јас имам црна коса и ми одговараат кафениве суви шампони. Туку не ми се допаѓа резултатот како ја прави косата овој сув шампон на Балеа.

  [​IMG]
  овој не ми се доапдна
  [​IMG] [​IMG]
  овој беше одличен , но неможам да го најдам за жал , единствено да ги прашаш дм на фејсбук или во некоја продавница дали може да се најде уште во продажба
  [​IMG]
  од батисте е овој за темна коса
   
  На Antolinaa и flower30 им се допаѓа ова.
 4. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  13.703
  Девојки,
  во ДМ во Тафталиџе до 23 Октомври ќе има -25 % попуст на сите шминки од од Rimmel, како и бесплатно шминкање.
   
  На flower30 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Девојки, во новиот каталог на ДМ, двофазниот еликсир за коса на Elseve е на акција и би сакала да го пробам. Дали некоја од вас имала искуство со него? Добар е?
   
 6. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  8.994
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20181218-114533_Facebook.jpg
  Знае некој што подароци ќе даваат во ова пакетчево? Воопшто не ми звучи реално сето ова. :wasntme::wasntme:
   
 7. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.274
  Допаѓања:
  11.482
  Глупости :D

  upload_2018-12-20_11-4-28.png
   
 8. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  8.994
  Пол:
  Женски
  Баш глупости, ама пишува демек со секој купен аура производ гратис пакетче. :D
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.989
  Допаѓања:
  72.558
  Пол:
  Женски
  За цел пакет Аура продукти да даваат апликатор или футрола за четки, а за само еден купен производ цел пакет...или не ми оди логика или ова стварно нема логика. :D
  Како и да е, фалете се ако некоја од вас си купи нешто.
  Може па ќе има некои симболични подароци и со секој купен производ. :)
   
  На Irreplaceablee и LollySky им се допаѓа ова.
 10. Elenche87

  Elenche87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  1.572
  Ima akcija u dm market ... se sekoja smetka nad 1500 den dobivate vrednosev vaucer od 500 den.. vazi do avgust
   
  На LollySky и joy1 им се допаѓа ова.