1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Попусти и акции во dm

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 24 декември 2014.

  1. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    @Oxymoron ме просветли, не знам дали и вас, ама има -25% на се' од Аура. Нели како најредовни во ДМ, следно одење очекувам кафе да пиеме со девојчињата таму. ^_^ Не знам колку пати влеговме заедно и посебно откако се прибравме...

    Се подновив со некои стварчичи и сега зјаам како дебил, мислиш којзнае што сум си купила... :DАрно не ги купив минатата недела, а ги меркав. Си купив двобојно руменило и двострана четка за сенки, ама одамна ваков ќеиф ми се нема направено со нешто купено. :D

    Познатите руменила во круг се по 154 денари, четките се околу 100 денари, плус-минус, сенките мислам околу 200 беа, течните кармини мислам 175, битно тука некаде се цените, баш пристојни и како за пред први.

    Имаше и некои парфеми на акција ставено, мислам Долче и Габана лајт блу како да го видов и Кристина Агилера тој со црното корсетче.

    Видов и Афродита афтершејв за мажи и да имав дечко ќе му го купев, вака не. :rofl:|(
     
    На Jordanovska-K, Mishela, Giovanna и 4 други им се допаѓа ова.
  2. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Оваа недела ќе бидат на акција производите на Aura, потоа на Catrice, па на Max Factor, и така секоја недела различен бренд ќе биде на 25% попуст, заклучно со 31.12.2015 год.
    Еве го каталогот, доколку сѐ уште не сте го разгледале^_^

    http://www.dm-drogeriemarkt.mk/link...ata/sezonski-katalog-data.pdf?v=1448381592000
     
    На crimson, lovemme, Annath и 4 други им се допаѓа ова.
  3. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Само мене ми се чини или не е баш некој попуст ова? Лакчињата на мејбилин се наоѓаа во космо за 60-70 денари тука за 100 денари, маскарата исто, ја имам земено за некои си 250-270 денари ако не се лажам а тука е 415денари .

    Сјајчињата на Аура тие матот не се намалени...
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Сите цени се ставени без попуст, си пишува дека е така и ти сам си одземаш 25% од сумата. Освен ако не мислиш на нешто друго па не сум се разбрала.
    А инаку генерално, факт е дека некои од работите во Дм се поскапи отколку во другите маркети, сме го зборувале тоа и претходно.
     
    На buba4e89 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  5. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Лелееее, @sesilija проблем ми отвори сега, не е лошо да одам деновиве до банка, биче долг децембар. :cash:]:)
     
    На MiloMalo, crimson, Jordanovska-K и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    знае некој од кога ќе се на попуст производите на catrice?
     
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    од утре мислам и ќе траат цела недела
     
    На Nausicaa и Madam-A им се допаѓа ова.
  8. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    На Madam-A, Elence93 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  10. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Од Кетрис палетата со сенки, на попсут ќе е само матот или?
    @dm drogerie markt
     
  11. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @simoncelicius, колку што разбрав според каталогот, сите производи им се на попуст :)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  12. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    Драги феминки, иако кампањата dm Look беше најавена на насловната страна на фемина, ја користиме уште еднаш приликата да ве информираме за повеќе детали околу истата.

    Во соработка со Александар Дадар користејќи 5 различни брендови на шминки Aura; Catrice; Max Factor; Maybelline; Loreal креиравме 5 стилови на шминка кои се надеваме ќе ви помогнат во вашите подготовки за најразлични пригоди. Обратете внимание..шминката не менува тотално, а доказ за тоа е нашиот модел Мартина која во склоп на кампањата ... само со користење на различна шминка и различна техника на шминкање ја трансформиравме во 5 различни изгледи :)

    За време на кампањата секоја недела, презентираме еден стил..а потребната шминка за добивање на тој стил ви ја понудуваме со 25% попуст.
    Дадените цени во каталогот се редовни, на тие цени во дадениот период ви следи наведениот попуст од 25%.
    Кампањата се одвива со следниот распоред:

    1. dm Look - Stye to GO!
    “Спремна за 10 минути”
    By Aura

    izdvojuvame-slika-1-data.jpg
    Не дозволувајте да доцните..или откажете состанок само поради тоа што немате доволно време да се подготвите!
    Погледнете што советува Дадар за тренди, а секојдневен изглед кој можете да го постигнете во 10 чекори, за 10 минути :)
    Со мали трикови шминката може на многу едноставен начин да биде совршена!


    2. dm Look – Pure Look
    “Едноставна, а сепак елегантно впечатлива! ”
    By Catrice

    parfemi_1-data.jpg

    Се подготвувате за театарска претстава, кино..или можеби прв состанок.
    Не претерувајте со боите. Нежната Nude варијанта на шминка ќе ја истакне вашата природна убавина и ќе ве направи да изгледате едноставно, но истовремено и елегантно.
    Следете ги советите на Дадар и освојувајте, сосема природно



    3. dm Look – Red Carpet
    “Заплени ги сите погледи кон себе! ”
    By Max Factor

    parfemi_1-data.png
    Силно изразени очи и благо нагласени усни. Дадар ви ги открива своите трикови, како до беспрекорен гламур соодветен и за црвениот тепих.

    Сосема одличен избор на шминка за свечени прослави и присуство на гала вечери.



    4. dm look –Party Look
    “Спремна за вечерното излегување”
    By Maybelline
    parfemi_1-data (1).jpg
    Дадар открива: Како да се подготвите за забава!
    Неопходна е добра основа..минерална течна пудра која ќе дозволи кожата да диши. Јаки бои на сенки, компетен “ИН”!
    Можете со боите да експериментирате, но внимавајте како. Следете ги советите на Александар Дадар!



    5. dm look – Dramatic Look
    “Заводлив поглед и неодоливи усни”
    By Loreal
    dm-look-5-slika-2-data.jpg
    Која е тајната на драматичниот изглед?

    Make Up артистот Александар Дадар вели: неколку слоја на кармин, дефинирање на ивиците на усните и сјај за усни во црвена боја кој ќе го нанесеме на средишниот дел.

    Погледнете ги советите во целост и оставете силен впечаток онаму каде што е најпотребно!



    Сите дополнителни информации поврзан со капмањата и производите користени за секој стил на шминка се достапни на нашата веб страна
    http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/ubavina/dm-look-po-etni/

    Копмплетниот каталог можете да ги преземете на следниот линк
    http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/usluge/568794/ponude_iii.html
     
  13. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    Сите производи од брендот на Catrice се намалени се до 06.12.2015 :)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  14. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    @dm drogerie markt Претходната недела имавте попуст на Аура. Како може еден производ во ДМ Гтц да е намален а во ДМ Веро да не е? Нели за секаде важеше попустот?
    Видов во Гтц и за да не се враќам назад си реков ајде од веро ќе го купам. И одам таму гледам немаше намаление на тој производ.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  15. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    Драга наша, нема можност за такво нешто. Единствено што можеби се случило производот да не бил соодветно означен на ценовната етикета, но на каса повторно би се пресметал попустот.
    Сите акции од овој тип важат за сите продажни објекти на dm во Скопје, Тетово и Велес.
    Кога работиме акции за одредени продажни објекти (прославување роденден и сл.), тоа јасно го комуницираме на рекламните материјали.
    Ве молиме секогаш кога ќе забележите било каков недостаток или нерегуларност веднаш да се обратите кај вработените во продажниот објект или да не контактирате на
    info@dm-drogeriemarkt.mk
    или преку порака на нашта фејсбук страна.
    Ти благодариме на разбирањето.
     
    На M.laDy и simoncelicius им се допаѓа ова.
  16. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Вo ред ќе имaм вo предвид зa друг пaт. Не ни знaев декa требa дa прaшaм зa нaмaление, зaштo видoв редoвнa ценa кoнкретнo нa пoдлoгaтa oд aурa. Блaгoдaрaм нa oдгoвoрoт.
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас тргнав ова да прашам значи конкретно сакам да го земам коректорот на аура кој редовна цена е 219 и треба да минусирам со -25%.
     
  18. WhiteAngell

    WhiteAngell Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    2.303
    Пол:
    Женски
    Помина попустот на производите на аура.
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Да испуштив.
     
  20. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    DM1.jpg
     
    На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.