1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Попусти на производи за исхрана, нега, козметика и хигиена

Дискусија во 'Бебе' започната од Вереничка, 23 ноември 2017.

 1. Вереничка

  Вереничка Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  1.682
  Пол:
  Женски
  Мајчинството е нешто најубаво! :l: Но сите знаеме дека да се биде родител е голема обврска и дека одгледувањето на дете си бара финансиски средства. На некои помалку, на некои повеќе но на сите верувам дека ни е важен секој денар за да му го обезбедиме на своето детенце она што му е потребно.

  Ми текна да ја отворам темава затоа што многу често во последно време ми се случува да купам одреден производ и потоа случајно да видам дека на некое друго место бил на попуст, или во разговор со пријателка да дознаам дека тој продукт го купува од "таму" затоа што е поевтин. Знам дека на пример одредени пелени се поевтини во аптека, а некои во маркет и обратно. Или одредена козметика е значително поевтина во соодветна продавница отколку во аптека и сл. Сега кога користиме навистина мнооогу производи, што за нега, хигиена, што за исхрана, а горе долу многу од нас често користат исти артикли, мислам дека би било супер да си споделуваме од каде ги купуваме, односно каде се поевтини или во тој момент се на акција/попуст.

  Ми се чини дека ваква тема нема, има за облека но не и за ваков тип на производи. Доколку е дупла, несоодветна и слично модераторите нека ја избришат. :) Доколку треба нешто да се промени во насловот и почетниот пост, исто така.

  Се надевам на многу од нас ќе ни биде од корист :*
   
  На 24.07, Bozica1980, Skorpija989 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  7.565
  Допаѓања:
  35.649
  Пол:
  Женски
  Од 24-26.11 во Зегин во Сити мол има попусти 20-30 посто на козметиката на Еуцерин, Веледа, Мустела. Памперс со гратис Ленор 939ден, само не знам дали за сите величини важи гратисот и влажни на Виолета 2+1 - 139ден.
  Би било добро и во аптеките во другите градови да има попуст.
   
  На iki26, fina erika, stevemila и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  5.507
  Пол:
  Женски
  Каде а има оваа понуда на памперс ?
   
 4. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  7.565
  Допаѓања:
  35.649
  Пол:
  Женски
  Во Зегин во Сити мол. Видов на фб страната на Зегин.
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sofi2107

  sofi2107 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2014
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  5.869
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1511438213024.jpg Во Рамстор цел бебешки асортиман е на попуст од денес до 31.12.
  На Фб најди го Рамстор и има слики од кој производи има попуст и цени.
   
  На iki26, Lolipop23, Poppins и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  5.507
  Пол:
  Женски
  Баш фино си имате ама не сум од ск :doh:
   
 7. sofi2107

  sofi2107 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2014
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  5.869
  Пол:
  Женски
  Ајде до 31.12 трае попустот и сигурно до Скопје ќе се прошетате ;)
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Artemida81

  Artemida81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Во рамстор бебешкиот попуст е до13.12, не до 31.12.2017
   
 9. sofi2107

  sofi2107 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2014
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  5.869
  Пол:
  Женски
  Да да сега видов дека грешка во датата сум имала :o
  Еве на самиот каталог си пишува до 13.12. Фала на забелешка искрено немаше ни да приметам ќе мислев дп 31.12. е. Којзнае што ми се умотало со таа дата:D
   
  На Artemida81 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Artemida81

  Artemida81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Јас му кажував на мм он вика има време до тогаш, ама викам до 13 ти е за децава, не глеј тоа за јадењето
   
  На sofi2107 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  7.565
  Допаѓања:
  35.649
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1511553644906.jpg
   
  На stevemila и Вереничка им се допаѓа ова.
 12. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.484
  Допаѓања:
  13.589
  Пол:
  Женски
  ejj...me potsetivte da si pojdam vo ramstore da si vidam sto se ima na popust :)
  a ovoj flaer od kade e?
   
  На sofi2107 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  7.565
  Допаѓања:
  35.649
  Пол:
  Женски
  Кит го. Ама во Ск мислам нема таков маркет.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  96.134
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2017-11-26-18-31-47-1.png
  Купкава врши работа,утре да си ја купам:)
  Досега 2 пати ја имаме користено,ок е.
  Витаминската маст од бебе му ја мачкав,супер се покажала.
  Речиси една година и ретко го мачкам.
   
  На marchi-cool, victoria, Вереничка и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Вереничка

  Вереничка Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  1.682
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1511943369002.jpg IMG_20171129_100304.png
  @Biodevojka може да ни каже збор два за колекцијава :)
   
 16. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  3.138
  Допаѓања:
  6.662
  Пол:
  Женски
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 17. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.675
  Akcija vo vero

  Screenshot_20180309-205002.png
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена од модератор: 9 март 2018
  На blackbuterfly-28 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.675
  Последна измена од модератор: 13 април 2018
 19. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.289
  Пол:
  Женски
  Za tie sto koristite Pampers, ova mi izleze sega na Fb od Zito marketi.
  Screenshot_20180428-134656.png
   
  На elcezelce, didisi и TheSecret им се допаѓа ова.
 20. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.675
  Screenshot_20180501-182554.png
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.