1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Порака за честитање на младенци

Дискусија во 'Свадба' започната од CherryLady, 21 март 2010.

 1. CherryLady

  CherryLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ajj ve molam ako imate nekoja ubava poraka za da im cestitam mladenci na eden mlad bracen par :)) Plss
   
 2. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Порака за свадба

  Форумџики итно ми треба порака за честитање свадба. Па ве молам доколку знаете некоја пишете ја на форумов :D :D :D
   
 3. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Ми треба честитка за венчавка. Девојката ми е како другарка, но не многу блиска. Дајте некој предлог. Најдов некои на српски, но кога ќе ги преведам глупаво ми звучат. Па ајде омажените нека кажат нешто убаво што прочитале на картичките за среќен брак! :)
   
 4. lejdiii

  lejdiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  изгледа никој не знае и мене не ми текнува
   
 5. maca78

  maca78 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  78
  столе и стојне :lol:
  денешниов ден нека биде ваш почеток кон заедничкиот живот исполнет со љубов,срека,успех....
  бидете благословени и почитувајте се меѓусебно...
  честито нека ви е,и до година да се радуваме за принова во вашето семејство!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hека бракот ви е исполнет со многу срека,лубов,дечина,нека секој ден ви е исполнет со бакнежи,нека секое утро ви е исполнето со искрена насмевка и лубов
  Cтојна :*

  Oва ми текна и мислам дека секогаш нешто вака пишувам :wasntme:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  -Нека љубовта ве води во времето кое е пред вас. Среќен брак од ...

  -Нека заедничкиот животот кој го започнувате денес биде исполнет со многу бакнежи, силна смеа, добро здравје и непрекината љубов засекогаш.

  -Велат дека животот бил тежок пат да се оди сам, затоа ти треба сопатник....
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Juliette

  Juliette Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  zuta dunja zelen mrak
  neka Vi e sreken brak
   
  На monkey15 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  ЗДРАВИЦА НА ВЕНЧАВКАТА
  Драги младенци, пресреќен/на што сум денес овде со вас, на прославата на вашата венчавка. Додека ве гледам во моментов вака убави и насмеани, срцето ми е полно со радост. Навистина сте прекрасен пар, родени сте еден за друг! Денес, кога ги спојувате вашите судбини, Ви посакувам вашиот живот да ви биде една совршена хармонија. Заедно да го остварите се она за што ќе сонувате, се она што го посакувате! Вашиот семеен живот да биде една прекрасна песна, која ја исполнува душата со најубави емоции и ќе го разубавува секој нов ден не само вас, туку и сите кои вие ги сакате. Нека вашата заемна љубов ги совлада сите животни препреки! Секогаш да биде полни со нежности еден спрема друг и взаемно да се разбирате….

  УБАВИ ЖЕЛБИ ЗА МЛАДЕНЦИТЕ
  -Радоста, среќата и љубовта секогаш да цветаат во вашите срца!
  -Вашиот заеднички живот да тече како моќна река која нема да знае за препреки на својот пат.
  - На ведрото небо над вашите глави секогаш да блеска само едно соѕвездие – соѕвездието на љубовта!
  - И после неколку децении заеднички живот вашата љубов да биде снажна и опојна како ова вино со кое со вас наздравувам!
  - На вашиот брачен пат да цветаат само најубави ружи и да заедничкиот живот да ви биде како млед и млеко!
  - Оганот на вашата љубов од на ден се повеќе да се распламтува!

  РОМАНТИЧНА ЧЕСТИТКА
  Драги младенци, Ви посакувам, вашиот брак да биде најубав љубовен роман, испишан со вашите искрени чувства и исполнет со радосни случувања. Роман за една прекрасна љубов која од ден на ден ќе биде се поцврста и постојана. За неизмерна љубов која вечно ќе трае. Ви посакувам секое утро нестрпливо да започнете да пишувате нова страница од љубовниот роман, поубав и посодржаен од претходниот ден, и секоја вечер да се потсетувате исполнети со среќа и блаженство. Ви посакувам страниците на вашиот прекрасен роман да се нижат до бескрај, и плодовите на вашата љубов,вашите деца, а исто така и вашите следни поколенија, вашите внуци и правнуци, со восхитување и и неизмерно почитување да зборуваат за вас и да бидат горди на вас…
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  dobriot zivot zapocnuva togas koga ke prestaneme da barame podobar.neka ljubovta vi bide pateka po koja ke cekorite,bidejki srekata cekori po istata.vi posakuvam mir vo dusata,sjaj vo ocite ,nasmevka na liceto,ljubov vo srceto ,sreka pokraj sebe.neka sekoja zelba vi bide stvarnost, a sekoj obid uspeh.imajte ubav sreken brak od srce vi posakuvam.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  5.836
  :)

  некој што знае некоја да напише?
  ми треба итно...за другарка е за Веридбаа
   
 12. waleeedijaz

  waleeedijaz Нов член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Девојката ми е како другарка, но не многу блиска. Дајте некој предлог. Најдов некои на српски, но кога ќе ги преведам глупаво ми звучат. Па ајде омажените нека кажат нешто убаво што прочитале на картичките за среќен брак! :)