1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Порно aктери

Дискусија во 'Барање работа' започната од mihaela.barbi, 20 октомври 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  135
  Драги мои кога сме веќе кај барањето работа кажете ми што мислите за работа како што е порно актер/ка дали тоа е професија како и секоја друга, и што мислите за лугето што се бават со таа професија. Дали би се чувствувале непријатно(засрамено) доколку некој ваш близок или вие би се бавелесо оаа професија Актер за возрасни.
   
 2. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Порно Актери

  Па навистина е глупа работата ако се зимаат многу пари таа работа за мене е најодвратна. Се е*еш за пари и цел свет те гледа. Незнам кој има таков мозок да прифати таква работа. Значи воопшто не подржувам такви луѓе,тоа дури доаѓа како еден вид грев да правиш! Овратно,нема што друго да коментирам!! А овој од Македонија порно актер Карло Бос колку ми е само најгаден срам за Македонија се таквите како него...па да не зборам и за Боки 13 само добро е што овој не е порно актер :rofl:
   
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  135
  Порно Актери

  Малку ги помеша работите не зорував за карикатури од типот на Боки 13 туку за сериозно вавење со таа професија.
   
 4. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Порно Актери

  Подобро да се е*еш со некој за помалку пари, и да не те знаат и гледаат сите, отколку со некој за повеќе пари ама цел свет да те гледа.
  И замисли отвараш некое такво видео, и гледаш некоја твоја познаничка/познаник како се секса. :lol:
   
 5. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  265
  Порно Актери

  Не знам зашто ги викаат актери. Не глумат, се е*ат едноставно, нема тука ништо за почитување. Да почнат луѓево да се*aт пред камера ќе ги викаат WC актери?
  Иначе како "професија" = понижувачко, примитивно, потценувачко итн.
   
  На baby-star и E...V...I...L им се допаѓа ова.
 6. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  135
  Порно Актери

  А, зошто е понижѕвачи да се биде порно актерка, што има понижувачки во сексот? А рековте дека нема тука глума туку едноставно се еб*ш, мислам дека не е баш така едноставно како што изгледа финалниот производ. Исто како и кај останатите актери и кај порно актерите има враќање на сцените па клистрирање при снимање анален, и уште многу други работи во кои не уживаат баш актерите како што изгеда, според мене тоа е едн од потешките професии. А, што рече една членка на форумов подобро да се еб*ш за помалку пари ама никој да не те знае отколку за многу а цел свет да те гледа. Јас мислам дека почесо е да е ебеш професионално во студио отколку да се курваш по коли, станови итн. И, колку што сватив птоблемот е да не знаат другите нели?
   
  На mouse му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  265
  Порно Актери

  Не знам каде напишав дека има нешто понижувачко во него? За мене неприродното е тоа да се прави пред камера, со некои рандом 'глумци' за пари. И не разбирам како може ебењето во студио да биде професионално? Сексот не е професија, туку интимен акт помеѓу две особи.
   
 8. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  9.349
  Порно Актери

  Па и актери биле ебачите...Хм..Од кога.Ма дај не зезај девојче.Ако сакаш да се ебеш ебавај се,али овде да велиш дека ебањето била професија..Хм,не би рекла.
  За мене е бизарен самиот поим,а не да го класифицирам во професија.
  Мислам малку дека мешаш и поими.Јас ова не го гледам како професија туку како курвање пред цел свет.
   
  На LejdiD и london-girl им се допаѓа ова.
 9. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  135
  Порно Актери

  Па ако е дозволено да регистрираш фирма која ќе се бави со продукција на порно филмови, ако е дозволено актерките да бидат осигурани, тогаш без разлика што јас и ти мислиме тоа е професија.
  Некој ќе рече дека е тоа понижувачка професија! Да но понижувачки е и да бидеш хигиеничарка па многу луге ја работат таа професија чисат тоалети за да си ги хранат и одгоедуваат децата. Понжувачки е и да бидеш куќна помошничка па да се изживува на тебе некој психопат да ти се дере како да си ти мало дете. И уште милион професии кои се понижувачки но лугето ги работат. Куравње е нешто друго и го прави голем дел од нас секојдневно и тоа за џабе или за некоја ситна пара, по коли паркови итн, а снимањето на порно филмови е професија како и секоја друга секако со своја специфичност и тежина.
   
 10. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  Порно Актери

  Девојче штом си запнала ајде наречи ги актери и слободно занимавај се со ова мислејќи дека си актерка и дека си професионалец, но она што ќе бидеш во очите на другите е сосема друго, она што сите погоре ти го пишале ама очигледно не сакаш да сфатиш. Колку и да наоѓаш изговори и причини никој нема да те оправда што си се впуштила во таква работа. Тоа не е работа и во ништо не се разликува од она што си го опишала погоре, единствената разлика е што овде ќе земеш повеќе пари и ќе те гледаат сите. Мислам дека нема што веќе да ти се објаснува. И НЕ Е понижувачки да работиш како хигиеничарка барем знаеш дека достоинствено си ги заработила тие пари, и затоа има многу луѓе кои ја работат таа работа, а да го работиш ова Е повеќе од понижувачки, нема нешто пониско од тоа. Не можам да сфатам како можете само поради алчност за пари да размислувате да се впуштате во вакви работи. Зарем воопшто немате срам?
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.076
  Пол:
  Женски
  Порно Актери

  Кога ја видов темата осетив дека ќе имам многу да филозифирам.Ама сега си викам не :tmi:
  Е сите мора да бидеме нешто во животот.
  Да работата слободно може да ја нарече неморална оној кој така ја разбира. За нив е чисто секс. Го прават најдобро што можат и според она што сум го слушала не уживаат баш. Некои сцени се снимаат долго, други се подеднакво болни како што изгледаат. Снимањето сериозно може да трае со часови.
  Не сум порно актерка па незнам како тие го доживуваат тој однос со колегите, професионален им е ? Или е тоа единствен рационален спој на работата и задоволството? Незнам искрено.
  Јас би избрала поинаква алтернатива. Поарно ќе си свиткам нозе и ќе седнам да просам пред трговски.
  Не ми е понижувачи, од причина што не сум полна предрасуди и се трудам да ги гледам работите низ сечија преспектива. Се трудам да разберам зошто тие така се чувствуваат. Некому тоа му е во ред. Ужива во својата професија. Пресудил дека тоа е што го прави среќен, богат и популарен.
  Сеедно ми е за нив.
  Јас лично не би. Иако мислам дека имам дарба. Камерата ме сака гола ]:) Плус изведувам долгортајни актобатско гимнастични движења во спалната и тоа можам да го правам со часови. Ама тоа нека остане за очите на маж ми.
  Да го гледа тоа јавноста ќе ми биде одвратно.
  Курвањето или занимавањето со оваа професија е свесен личен избор, и НИКОЈ неможе да ме разубеди во спротивното.Секогаш има нешто друго. Само го избрале најлесниот начин.
   
  На hermosa, cresa-jagoda, SomeWhere и 2 други им се допаѓа ова.
 12. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  9.349
  Порно Актери

  [/quote]
  Да но понижувачки е и да бидеш хигиеничарка па многу луге ја работат таа професија чисат тоалети за да си ги хранат и одгоедуваат децата. Понжувачки е и да бидеш куќна помошничка па да се изживува на тебе некој психопат да ти се дере како да си ти мало дете.[/quote]

  Епа мене хигиеничарка не ми е понижувачка професија или куќна помошничка.
  Најпонижувачка ми е оваа работа,ти што ја мислиш дека е професија.
  А за жал знаеме дека не е професија. :x
   
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.076
  Пол:
  Женски
  Порно Актери

  ^^^
  Е професија е де. Звање.Порно актерка.Ги плаќаат, осигурани се.Легално е. :^)
   
 14. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Порно Актери

  :o :o :o Секој ден по 1.000.000 денари да ми даваш нема со таа работа да се бавам!!!
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  135
  Порно Актери

  Како прво јас не сум запнала туку само разговараме, и незнам зошто тебе тоа толку те возбудува? А како фторо јас не сум порно актерка и немам намера да бидам. Ја поставив чисто да поразговараме, пред се да почнеме да ги рушиме табуата што постојат во нашево општество. И не се согласувам дека подобро е да просиш отколку да бидеш порно актерка, мислам почесно е да си ги заработиш парите чесно, како порно актерка отколку да чекаш милостина.
   
 16. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  Порно Актери

  Парите заработени на овој начин не се чесно заработени пари. Со оглед на твоите години ова ти би требало добро да го знаеш се зачудив кога видов дека зад постовите стои возрасна жена. Се прашувам дали и твоите ќерки би ги учела вака??? И баш се замислив дали не си или немаш намера да бидеш, звучиш како многу упатена во работава :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 17. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.991
  Порно Актери

  Не гледам што е понижувачки кај порно актерките , и тоа е работа , некој ја прави зашто мора некој зашто сака ....

  Еве на пример да кажеме за порно звездата Tori Black , за две години има заработено повише од 10 мил (груба проценка, али милионски суми заработуваат главните порно актерки) ....
  Значи како прво многу заработуваат, тоа што ние ќе се мучиме 8 саата на ден у канцеларија или слично они тоа ќе го заработат за 20 мин викајќи то бејби ...

  Друго не постои маж на планетава што нема топ 10 порно актерки со кој би сакал да има секс (јес да никад нема да се оствари ама ете сите имаме фантазии) , значи и посакувани се од страна на мажјаците ....

  Како што кажав некој тоа го прават за да не просат на улица некој , некој за задоволство ... како за кого


  Проценка на крај имаат заработувачка , можат со тоа да си живеат на висока нога , посакувани се од машкиот свет и имаат слава, мене тоа ми звучи како прилично добар успех у животот ....

  Ја лично не ги осудувам , т.е јас никој не осудувам за нивната работа .....  Едит:
  Се извинувам не била Tori Black туку Jenna Jameson и има заработка од $30 милиони
   
 18. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Порно Актери

  Не е се во парите,а каде ви е изгубената чест???
  зар би сакале една ден вашите роднини,пријатели да ве гледат во такви видеа
  и цел свет да ви се исмева,можеби е сурово,ама порно актерите/актерките
  секогаш ке имат помала вредност во очите на светот
  грешно,примитвно и толку ниска вредност има тоа во моиве очи
  немам зборови за ова никакво општество и за сите тие шо се умислуват
  у глава дека на тој начин ке се посакувани
  секогаш стремејте се кон работи кои ке ви донесат почит од лугето.
   
 19. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Порно Актери

  Како и секоја друга работа кај што се работи за пари така е и оваа,а чим се работи и се зема плата и све то легално и дозволено од државата секако дека е професија,Е сега со оваа професија неби се бавела никогаш,а кој веке решил да се бави неби го осудувала па мора некој и тие филмови да ги сними нели? И уште нешто би додала дека хигеничарка и куќна помошничка не се понижувачки работи за мене и кога не би успеала да најдам подобра работа а морам некако да си го заработам лебот би се согласила тоа да го работам.
   
  На Yipman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  466
  Актери.. :D Некој диплома зима за актер да стане а ваму шо вика Блек Маркет ќе сереме пред камера и оп глумци.. :D Нејсе
  Туку, барбике (а и останати што го делат твоето мислење, а гледам ги има), премногу пинки ги гледате работите. Што се нема во тој свет. Поголемиот дел од овие 'работници' секој втор ден вени сечат како последица на ред други работи ај да не набројувам сега, само ме чуди како вие не ги знаете како фанови на порно индустријата, би требало да сте позапознаени од останатите.. Ама добро, знаеме дека повеќето луѓе си согледуваат само нешта што им одговараат. :)

  Ниту го разбирам, ниту го одобрувам ова, за почит не станува збор, ама не ме ни интересира искрено, општеството се демократизира и либерализира па секој има нели право на избор..
  Инаку јас ги множам со нула, а ним не верувам дека им влијае некако моето мислење за нив и така..
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.