Породилни болки

Дискусија во 'Бременост' започната од kallias, 11 јануари 2013.

 1. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  120
  Почнаа од полноќ и ги имам цел ден се појавуваат и после ги нема некое време, ама не се во точно време на пр. На 1ч. Прва бременост ми е и ме фаќа страв дали ќе ги препознаам тие вистинските.
   
 2. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.867
  Допаѓања:
  40.572
  Пол:
  Женски
  Вистинските вистински болат :)

  Гледај на саат, ако се на правилен интервал пополека спремај се.
   
  На StrongKris, thelittle17 и Jana06 им се допаѓа ова.
 3. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.614
  Допаѓања:
  17.379
  Пол:
  Женски
  Ќе ги препознаеш сигурно, степенот на болка кај секоја е различен ама како зачестуваат се повеќе болат. Ќе ги препознаеш по интервалот. Пример, доаѓаат на пола саат и траат неколку секунди, не те боли цел саат.
   
  На StrongKris и thelittle17 им се допаѓа ова.
 4. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  120
  Фала на советите ,ќе си чекаме вистински болки.крајов најтежок
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.614
  Допаѓања:
  17.379
  Пол:
  Женски
  И мене последниот месец ми беше најтежок и најдолг. Веќе 37ма се молев секој ден да пукне водењакот (мислев така филмски ќе се породам :D). Торбата уште во 36та спремна, дома испрано, испеглано, исчистено, па и карантинот беше тогаш (во мај се породив) абе збеснав од досада дома, деновите не поминуваа. Само чекав време за цтг да дојде да излезам од дома зашто никаде не идев на друго место. И беба си чекаше терминот да му дојде да се роди на време :emo:
  Најмногу ме нервираше што не можев да се издепилирам како човек, нокти да исечам, ниедна позиција за спиење не ми беше убава, почнав да хрчам и се гушев на спиење зашто ме притискаше веќе на градите, па спиев полуседната. Хаос :sweat:
   
  На thelittle17, jarec6 и CareTee им се допаѓа ова.
 6. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  120
  Денес бев на термин со надеж дека ќе рече имаш контракции или отворена си ама не абер нема таа уште вика може и после термин да биде .... Иначе истиот проблем како и ти маки,се правам одвај ни спиење ни ништо. Мене и киселина ме уништија сега на крајов тешко, тешко
   
  На Fatalnata, thelittle17, Iva Mitrevski и 1 друга личност им се допаѓа ова.