Породилни болки

Дискусија во 'Бременост' започната од kallias, 11 јануари 2013.

1. StrongKris

StrongKris Активен член

Се зачлени на:
    17 мај 2020
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    120
    Почнаа од полноќ и ги имам цел ден се појавуваат и после ги нема некое време, ама не се во точно време на пр. На 1ч. Прва бременост ми е и ме фаќа страв дали ќе ги препознаам тие вистинските.

2. Kitten

Kitten Форумски идол

Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    8.867
    Допаѓања:
    40.572
    Вистинските вистински болат :)

Гледај на саат, ако се на правилен интервал пополека спремај се.

На StrongKris, thelittle17 и Jana06 им се допаѓа ова.
  3. Jana06

Jana06 Популарен член

Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    5.614
    Допаѓања:
    17.379
    Ќе ги препознаеш сигурно, степенот на болка кај секоја е различен ама како зачестуваат се повеќе болат. Ќе ги препознаеш по интервалот. Пример, доаѓаат на пола саат и траат неколку секунди, не те боли цел саат.

На StrongKris и thelittle17 им се допаѓа ова.
  4. StrongKris

StrongKris Активен член

Се зачлени на:
    17 мај 2020
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    120
    Фала на советите ,ќе си чекаме вистински болки.крајов најтежок

На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Jana06

Jana06 Популарен член

Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    5.614
    Допаѓања:
    17.379
    И мене последниот месец ми беше најтежок и најдолг. Веќе 37ма се молев секој ден да пукне водењакот (мислев така филмски ќе се породам :D). Торбата уште во 36та спремна, дома испрано, испеглано, исчистено, па и карантинот беше тогаш (во мај се породив) абе збеснав од досада дома, деновите не поминуваа. Само чекав време за цтг да дојде да излезам од дома зашто никаде не идев на друго место. И беба си чекаше терминот да му дојде да се роди на време :emo:
    Најмногу ме нервираше што не можев да се издепилирам како човек, нокти да исечам, ниедна позиција за спиење не ми беше убава, почнав да хрчам и се гушев на спиење зашто ме притискаше веќе на градите, па спиев полуседната. Хаос :sweat:

На thelittle17, jarec6 и CareTee им се допаѓа ова.
  6. StrongKris

StrongKris Активен член

Се зачлени на:
    17 мај 2020
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    120
    Денес бев на термин со надеж дека ќе рече имаш контракции или отворена си ама не абер нема таа уште вика може и после термин да биде .... Иначе истиот проблем како и ти маки,се правам одвај ни спиење ни ништо. Мене и киселина ме уништија сега на крајов тешко, тешко

На Fatalnata, thelittle17, Iva Mitrevski и 1 друга личност им се допаѓа ова.