Породилни болки

Дискусија во 'Бременост' започната од kallias, 11 јануари 2013.

 1. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  458
  Прво офф топик. Сликите ти се прекрасни и ти си преубава, не те приметувам дека си тудна.

  Знам дека се секираш и 9 недели изгледаат како вечност ама ќе биде. Занимација дома, со децата со мажето, ќе шетнеш малце, ќе се спремаш на празниците и нема да мислиш на најлошото и кога ќе се освестиш поминале неделите :P
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gjul

  gjul Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  218
  залосна и јас ги бројам неделите ке пројди устее малце само треба да сне храбри :inlove: :inlove:
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  ух,,,мене денес ми беше терминот а ни болки но контракции,,,апсолутно ништо,,ај што ми е страв од породување,,ама и ова чудно ми е,,,си викам нека ме фатат болки,,нека помини и тоа што мора...вака само се измачувам,,сега утре треба да одам на контрола,,,ама кога ќе биде тоа породување не знам,,,гин гледа дали има услови,дали е зрел каналот,,па со инфузија да индуцира малку....ама нема услови,,ни канал ни ништо...
   
 4. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.066
  и мене ми е страв од изминат термин ,имам јас време до петок ама ете и ја си чекам болки ко жеден во пустина |(
   
 5. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.640
  Допаѓања:
  74.086
  Пол:
  Женски
  хахахахахаха абре од кај ги копаш овије зборчинава се скапав смеење :rofl:
   
 6. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.640
  Допаѓања:
  74.086
  Пол:
  Женски
  ееееее gjul јас и ти иста срека некако :) исто 5 години чекавме исти во недели сме :) абре убавини ако че си се бодриме двете ;) белким така побрзо че поминат неделиве
   
 7. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Инаку вчера само што се спремив за во болница и викам чекај ај уште еднаш нека ме фатат болки и болките престанаа. Се исплаши малиот. Денес цел ден одам, шетам натака навака и ништо од болки, само од време на време благо сецкање во стомакот и толку. Ајде уште 3 дена имам ама ич неможам да чекам. Од овие нашиве никој не сака да го пробие ледот. :lol:
   
 8. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  а јас мислев си напишала се породив :D :D
  За три дена си на контрола или цтг?
   
 9. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  На ЦТГ, баш тогаш и ми е терминот па ќе видиме дали ќе останам или ќе ме вратат. Ај нека ме остават, неможам веќе да издржам. Сакам побргу да си се гушкам со верверко. :)
   
 10. f.r.o.s.i.c.e

  f.r.o.s.i.c.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  115
  Добар ви ден на сите :hai:
  Ние и денеска на секои 5-10 минути со скаменето стомаче,и со малку болки кои се трпат и цела ноќ ни е така немаме спиено ич ни јас ни бебушко,изгледа наумило несто може во мешето тесно му е векје па сака надвор :D. Едвај чекам да се изнагушкам со фраерот :rofl: вие како сте сто има новко? :* до вас
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  леле мене вчера ми беше терминот,,,денес бев на вагинален преглед бебчето нема абер за излегување...потоа ми направија цтг...и сега утре наутро пак цтг да направам па да видиме,,гин планира до петок да се заврши..ама тешко,,изгледа ќе мора индуцирано,,вака природно бебчето нема абер за излегување..каналот малку омекнал ама не е тоА тоа...треба уште да се чека...утрово имав малку како неугодност на половината си помислив евееее почнува по малку,,,,ама неееее...ништо,,помина тоа и толку...
   
 12. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  и мене ми се скаменува стомакот....ама сеуште ништо....абер нема бебчето за излегување хех
   
 13. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.066
  почнаа болки на 30 мин појаки ... да се надеваме дека ке се гушкаме наскоро :inlove:
   
  На Beautiful-Princess, zalosna и captivating им се допаѓа ова.
 14. Nova

  Nova Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.124
  Со лесно Батерфлај. :)
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14

  ајде со лесно,,,,
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Ајде, ајде, овој твојот син изгледа ќе биде побрз од мојот. Ајде само со лесно нека ти е. :*
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. f.r.o.s.i.c.e

  f.r.o.s.i.c.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  115
  Butterfly ајде со лесно и со убаво да пројде целиот процес :clap:
  Те чекаме со најубавите вести да не израдуваш :*


  Мене ете сеуште ми е така сакои 5минути стврднување на мешето и благи болки кој се мењаат те јаки те слаби ,исцедокот ујачан па си чекам едвај болките да ме стегнат хихихихи :inlove:
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  и јас иммам појачан исцедок и погуст...како влажна се осеќам ...што треба ова да значи?....болки немма никакви..бев утрово на цтг...во ред е...а веќе 2 дена од терминот поминаа...сега ми рекоја петок да одам...дали ова со појачан секрет значи дека ќе биде за брзо?....едвај чекам да ме фатат болки природно,,не сакам индуцирано...а ако до петок не испадне ништо,ќе мора индуцирано...
   
 19. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  и ве моламмм премногу,,вие поискусните....ако знаете што значи ова со појачан секрет да ми кажите...дали следуваат болки,,или што да очекувам?:)
   
 20. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  458
  Нормален исцедок. Претпоставувам дека го имаш низ цела бременост, само сега ти е појачан?
  Не е како знак за проаѓај. Пробај со "квалитетно време" со мажето. Ете на Принцес и помогна :lol: :lol:
  Јас денес помислив водењакот ми пукнал од толку многу секрет што ми потече. Ама лажен аларм :P