1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породилни болки

Дискусија во 'Бременост' започната од kallias, 11 јануари 2013.

  1. iva-na-na

    iva-na-na Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    18
    Женски јас се породив со царски рез, мегутоа ме интересира некоја од вас што се има породено спонтано, колку беше силен интензитетот на болките буквално пред порагај пример на ЦТГ колку макс. покажа ако случајно видовте во болките :)
     
  2. xfactor55

    xfactor55 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    14
    немав низ цела бременост,,,денес приметив како влажна бев,мислев да не беше водењакот ама не беше...еве сега помалку секрет има...а болки воопшто немам,,,,,,лелеееееее аман веќе,,кога ќе помине се...
     
  3. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    И јас тоа прашувам де :lol: :lol: :lol:
    Ненаспана, со болки, со исцедок, со се. Преку глава ми е. Му викам на мм ајде нареди и да излезе ама таа не слуша :P :lol:
     
  4. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    И мене исто ме интересира
    Со провокација кај мене беа 100 и малку над 100
    А на женичката до мене и 150 крена
    Максимум колку е?
     
  5. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    [/quote]
    Не помогна уште ништо (додуша не сме пробале де :lol: ) , уште некое време ќе се дружиме од дома.
     
  6. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Не помогна уште ништо (додуша не сме пробале де :lol: ) , уште некое време ќе се дружиме од дома.[/quote]

    Те помешав со батефлај :P Сори.
    Иначе и јас си пробав од лекот. Се дружевме со екимот ама не беше лекот нешто ефетивен. :lol:
    А кога му кажав на екимот ефектите од лекот вика веќе не давал :rofl: :rofl: :rofl:
    Рано ми е. Така вика докторката. А јас пуста болки имам и мислам готово секој момент :) Е нема.
     
    На Beautiful-Princess му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Штом на butterfly.mk и помогна ќе го пробуваме и ние. Ваљда и нас ќе ни се посреќи до утре. :lol: Ај нека излегува тој лошко веќе еднаш, секое делче од телото ме боли. :sweat:
     
  8. xfactor55

    xfactor55 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    14
    а која недела си бремена?...што ти викаат на гинеколлог за тоа што те боли?
     
  9. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Денеска ми беше термин. Па чувствувам лажни болки, болки во половината и нозете неиздржливи, се грчи стомакот, секое движење на бебето го чувствувам како сечење со нож и ништо повеќе од тоа овие 2-3 дена.
     
  10. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Нека ти купи мажето ананас свеж. Тоа ми се најновите инфомрации во врска со ова. И чај од лист од малина. Кој знае дали воопшто има кај нас вакво нешто :^)
     
  11. xfactor55

    xfactor55 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    14
    ах,,па штом имаш вакви болки изгледа веќе се отвараш,,кај да е ќе биде овие дена,,,само со лесно да е
     
  12. xfactor55

    xfactor55 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    14
    ми пукна водењакот.што да правам сега???дали да одам на болница или да чекам????во 7 наутро сум закажана на гин,,,дали да чекам да дојди 7 или да одам?ве молам хитно ми треба совет
     
  13. iva-na-na

    iva-na-na Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    18
    Без паника, мене во 21ч. ми пукна водењакот, а дури во 00:30 почнаа болките, јас веднаш отидов на болница и ме задржаа. А се породив во 9 сабајле со царски рез. Без паника наскоро ке се гушкаш со твојата бебушка. Со лес и чекаме добри вести. Секое добро.
     
  14. xfactor55

    xfactor55 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    14

    фала многу...немам уште болки,ќе поседам уште малце дома до кај 03 часот па ќе одам на болница...ух се надевам дека се ќе биде ок...
     
  15. iva-na-na

    iva-na-na Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    18
    секако дека се ке биде во ред ... те чекаме со новостиии :)
     
  16. iva-na-na

    iva-na-na Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    18
    Xfactor55 пофали ни се :)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Zdravo mamicki....jas sum 8 mesec imam po malku boli ama ne e nisto strasno....kazete mi kako znaevte deka toa e taa bolka koga deteto e spremno da izleze? si mislam ne bi ja prepoznala :lol:
     
  18. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Daci07 не се секирај, тие болки ќе ги препознаеш, нема утка со нив. Боли како менструација кога се има,ама нормално појако, па прави фати-пушти како грч, и на крај си добиваш напони за раѓање. Се ќе си препознаеш, немој да се плашиш, со лесно само да е...
     
  19. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079

    од 8 месец и јас имав слаби болки ама тоа не е ништо. како што веќе пишаа, тиее болки се како менструалните само појаки и тоа многу појаки,и се во интервали, јас запишував на ливче ко ке ме фатеа болки :D :D :D , ама не се секирај, јас штом издржав 2 дена такви болки и тоа на 10 мин... ме чуваа пошо не се отворав, и на крај за 2 часа и се отворив и се породив значи немаш гајле :)
    ке се отвориш малку и ке ти дадат провокација и одма ке заврши се ;)
     
  20. xfactor55

    xfactor55 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    14
    откако пукна водењакот,,,другиот ден се породив,,,помина и тоа хехех,не било толку тешко,,,,ќе ви опишам се во породилни приказни,,позззз и со лесно на сите,,,не е толку страшно....хехе
     
    На only44you и SimonaTino им се допаѓа ова.