Породилни болки

Дискусија во 'Бременост' започната од kallias, 11 јануари 2013.

 1. iva-na-na

  iva-na-na Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  17
  Женски јас се породив со царски рез, мегутоа ме интересира некоја од вас што се има породено спонтано, колку беше силен интензитетот на болките буквално пред порагај пример на ЦТГ колку макс. покажа ако случајно видовте во болките :)
   
 2. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  немав низ цела бременост,,,денес приметив како влажна бев,мислев да не беше водењакот ама не беше...еве сега помалку секрет има...а болки воопшто немам,,,,,,лелеееееее аман веќе,,кога ќе помине се...
   
 3. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  458
  И јас тоа прашувам де :lol: :lol: :lol:
  Ненаспана, со болки, со исцедок, со се. Преку глава ми е. Му викам на мм ајде нареди и да излезе ама таа не слуша :P :lol:
   
 4. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  И мене исто ме интересира
  Со провокација кај мене беа 100 и малку над 100
  А на женичката до мене и 150 крена
  Максимум колку е?
   
 5. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  [/quote]
  Не помогна уште ништо (додуша не сме пробале де :lol: ) , уште некое време ќе се дружиме од дома.
   
 6. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  458
  Не помогна уште ништо (додуша не сме пробале де :lol: ) , уште некое време ќе се дружиме од дома.[/quote]

  Те помешав со батефлај :P Сори.
  Иначе и јас си пробав од лекот. Се дружевме со екимот ама не беше лекот нешто ефетивен. :lol:
  А кога му кажав на екимот ефектите од лекот вика веќе не давал :rofl: :rofl: :rofl:
  Рано ми е. Така вика докторката. А јас пуста болки имам и мислам готово секој момент :) Е нема.
   
  На Beautiful-Princess му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Штом на butterfly.mk и помогна ќе го пробуваме и ние. Ваљда и нас ќе ни се посреќи до утре. :lol: Ај нека излегува тој лошко веќе еднаш, секое делче од телото ме боли. :sweat:
   
 8. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  а која недела си бремена?...што ти викаат на гинеколлог за тоа што те боли?
   
 9. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Денеска ми беше термин. Па чувствувам лажни болки, болки во половината и нозете неиздржливи, се грчи стомакот, секое движење на бебето го чувствувам како сечење со нож и ништо повеќе од тоа овие 2-3 дена.
   
 10. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  458
  Нека ти купи мажето ананас свеж. Тоа ми се најновите инфомрации во врска со ова. И чај од лист од малина. Кој знае дали воопшто има кај нас вакво нешто :^)
   
 11. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  ах,,па штом имаш вакви болки изгледа веќе се отвараш,,кај да е ќе биде овие дена,,,само со лесно да е
   
 12. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  ми пукна водењакот.што да правам сега???дали да одам на болница или да чекам????во 7 наутро сум закажана на гин,,,дали да чекам да дојди 7 или да одам?ве молам хитно ми треба совет
   
 13. iva-na-na

  iva-na-na Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  17
  Без паника, мене во 21ч. ми пукна водењакот, а дури во 00:30 почнаа болките, јас веднаш отидов на болница и ме задржаа. А се породив во 9 сабајле со царски рез. Без паника наскоро ке се гушкаш со твојата бебушка. Со лес и чекаме добри вести. Секое добро.
   
 14. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14

  фала многу...немам уште болки,ќе поседам уште малце дома до кај 03 часот па ќе одам на болница...ух се надевам дека се ќе биде ок...
   
 15. iva-na-na

  iva-na-na Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  17
  секако дека се ке биде во ред ... те чекаме со новостиии :)
   
 16. iva-na-na

  iva-na-na Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  17
  Xfactor55 пофали ни се :)
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Daci07

  Daci07 Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  21
  Zdravo mamicki....jas sum 8 mesec imam po malku boli ama ne e nisto strasno....kazete mi kako znaevte deka toa e taa bolka koga deteto e spremno da izleze? si mislam ne bi ja prepoznala :lol:
   
 18. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  757
  Daci07 не се секирај, тие болки ќе ги препознаеш, нема утка со нив. Боли како менструација кога се има,ама нормално појако, па прави фати-пушти како грч, и на крај си добиваш напони за раѓање. Се ќе си препознаеш, немој да се плашиш, со лесно само да е...
   
 19. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.066

  од 8 месец и јас имав слаби болки ама тоа не е ништо. како што веќе пишаа, тиее болки се како менструалните само појаки и тоа многу појаки,и се во интервали, јас запишував на ливче ко ке ме фатеа болки :D :D :D , ама не се секирај, јас штом издржав 2 дена такви болки и тоа на 10 мин... ме чуваа пошо не се отворав, и на крај за 2 часа и се отворив и се породив значи немаш гајле :)
  ке се отвориш малку и ке ти дадат провокација и одма ке заврши се ;)
   
 20. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  откако пукна водењакот,,,другиот ден се породив,,,помина и тоа хехех,не било толку тешко,,,,ќе ви опишам се во породилни приказни,,позззз и со лесно на сите,,,не е толку страшно....хехе
   
  На only44you и SimonaTino им се допаѓа ова.