Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

 1. Rainbowbaby

  Rainbowbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  608
  Пол:
  Женски
  Па што е разликата штом се по 2 жени и во соба и во апартман? Јас пример сакам овој пат апартман заради син ми да може да доаѓа на посета. Јас мислев само по една е во апартман, сега баш се разочарав, а воопшто не се малку пари.
   
 2. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.012
  Допаѓања:
  9.073
  Разликата е што во апартман е дозволена посета
   
  На Rainbowbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.060
  Допаѓања:
  64.290
  Пол:
  Женски
  Колкав е син ти? Јас зажалив што еднаш дојде на посета синчето. Хормони полудени, ми падна бетер тешко, плачев за него после... особено дека кога дојде беше како уплашен од мене, дека со канила во рака, спаваќа, никаква бушава, со страв ме гледаше и едвај ми се доближи да го бацам и се тргна одма. Бебето мм го однесе да го види низ прозорче, им реков кога ке дојде да го земат бебето од кај мене за да не му направат него неубаво, зашто он дома без мама, а мама во болница со бебе. Вака он знаеше дека сум во болница за бебето, ама тек заедно не виде кога дојдоа дента да не земат.
   
 4. Rainbowbaby

  Rainbowbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  608
  Пол:
  Женски
  Голем е 9 години има, твојот сигурно бил многу помал.
  И мене ќе ми значи да можам да го гледам тие неколку дена додека лежам, а знам и него.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.060
  Допаѓања:
  64.290
  Пол:
  Женски
  Е да доста помал, 2 ипол беше.
   
 6. Rainbowbaby

  Rainbowbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  608
  Пол:
  Женски
  А посетата може да биде неограничено т.е колку души сакаат и по цел ден?
  Па тоа пазар ќе биде :D
  Рано ми е мене до јули имам време да размислам дали вреди да се дадат пари за апартман ;)
   
 7. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.012
  Допаѓања:
  9.073
  Имаше одредено време за посета, нешто од 10 до 20ч навечер ако добро памтам, ама не знам какви правила има за посета.

  Никој не ти забранува ако не си во апартман,да искочиш во ходник да се видиш со блиските.
   
 8. Natasha1991

  Natasha1991 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Izvini pred kolku godini vo remedika.plati 500 evra? Bidekji.sega e okolu 80 000 prirodno.a.okolu 100 000 carski.
   
 9. Demon@

  Demon@ Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Koja cena e za apartman vo cair i po kolku kreveti se vo soba ;)
   
 10. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  6.623
  50 евра oд ден и сам си вo сoба (акo мислиш на апартман).
   
  На Demon@ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  1.784
  Пол:
  Женски
  Кога најрано може да одам во ГАК на преглед? Мора да се чека тек 36та недела?
  Сакам да си фатам врски и да си најдам гиниколог што ќе ме породи, па се мислев дали накај 30та може да одам и кај матичната и на ГАК? Ама на кој основ би одела на ГАК без упат?
   
 12. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Ако фатиш врски без упат ќе те пикнат.. Инаку по правило прв пат одиш од 36+. Одат и помалку трудни, ама ваљда и тие се упатени од матичен.
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dance27

  Dance27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  1.987
  Пол:
  Женски
  Искуство за порагај на ГАК кај проф Др Марјан Стоевски или Др Маџункова (заборавив како се викаше-инаку е сопруга на Др Никола Маџунков)
   
 14. Maja92@

  Maja92@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Девојки, искуство со др.Младен Ристевски од ЧАИР ?
   
 15. eliii89

  eliii89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Женски
  Zdravoo,so upat obicen od maticen odis na Gak kaj koj sakas lekar i te vodi si dogovaras uste sega ili ako imas vrski si odis ama na sekoe odenje od maticen upat
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  6.623
  Штo сум читала пo фoруми дoбср дoктoр бил нo знаел да има арoгантен oднoс.
  За Чаир гo препoрачувам др. Неџепи.
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Женски
  И јас сум читала за него само лоши работи.Но одлично поминав и на пораѓај и на прегледи,фин е се шали.И братучедка он ја породуваше исто супер си поминала
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dance27

  Dance27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  1.987
  Пол:
  Женски
  Мешиња за порагај искуство со проф.Др Марјан Стоевски од ГАК?
   
 19. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  144
  Сакам да прашам дали некоја за пораѓај била во апартман во чаир? Јас сум на ум да си земам апартман па сакам да прашам дали сте задоволни ????
   
 20. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  12.683
  Пол:
  Женски
  Пораѓаше моја цимерка.
  Крш човек.
  Однос никаков.
  Јас на неколку пати што го видов го имам овој впечаток.
  За стручност немам искуство да ти кажам.

  Моја препорака ти е Зоран Илиевски.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.