1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

  1. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Доста арогантен непрофесионален доктор,однос(n) пациент доктор нула.Подобро избери некој друг доктор,Лазар кировски например.Со лесно женче.
     
    На kitty.m, Martka и Meckicja им се допаѓа ова.
  2. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    Фала тии... значи Кировски или Илиевски
     
  3. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Ако не си била кај докторов немој ни да идеш бирај ги овие двајца што ти ги посолив јас имав најлошо искуство со него сега да не ја полнам темава одма членките тука ќе ме искритикуваат.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    Не сум била , ама братучетми го познавал добро,ми спомна за кај Младен може преку него ако сакам , сепак сакам преку човек да одам не така на слепо..И викам ај да видам мислења , искуства ,се навраќав наназад некои се задоволни некои не
    За Илиевски знам дека е супер ама немам човек за кај него .
    Ти кај Младен беше по твој избор ,со врски или..?
     
  5. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Кај Младен со врски преку моја другарка која е исто така докторка во ординацијата кај Др.Ложанковски не отидов кај него на слепо туку така исто отидов со препорака но завршив фатално.
     
  6. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    Да јасно ми е сега прочитав твој пост од 2017 .. се потресов
    Незнам што да правам
     
  7. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Мила што и да ти кажам да не те излажам,послушај си ја совеста ти одлучи можеби пак ќе имаш поубаво искуство од мене.
     
    На Maja92@ и Martka им се допаѓа ова.
  8. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Женски, итно ми треба помош.
    Не знам кај да прашам, дали некоја имала искуство со пораѓај на ГАК во присуство на трансфузиолог поради Рејно синдром (се работи за намалена циркулација)?
    Блиска моја е во 39та недела, терминот и е до 15.03, досега одеше на прегледи во Ремедика, таму и требаше да се пораѓа, ама денеска ја вратиле од таму со изговор дека не примаат настинати пациенти, само здрави. Таа е со температура, настината, размрсулавена.
    Доктор Јани и се развикал на сестрата зошто и направила воопшто ЦТГ, и ја пратил на држаВна клиника.
     
  9. EmaemiliE

    EmaemiliE Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Поарогантен од Кировски мислам дека нема
     
    На Mia9, Мариаа. и Larahappy им се допаѓа ова.
  10. Larahappy

    Larahappy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2019
    Пораки:
    2.843
    Допаѓања:
    10.346
    Истoтo мислење гo делам. Да се плашиш да гo прашаш нештo.:shake:
     
  11. EmaemiliE

    EmaemiliE Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    3000 ден од ден и сама си во соба. Ништо посебно не е апартманот, како останатите соби е, само што си сама.
     
  12. EmaemiliE

    EmaemiliE Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Мене на визита ми се пушти како тоа царски ќе ме пораѓал мојот доктор, немало потреба
     
  13. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    Леле е сеа ме збунивте скрос ... Некој нормален гинеколог има ли во Чаир тогаш ?
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. EmaemiliE

    EmaemiliE Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Моето искуство за Чаир: за хигиената, да, чисто е, за персоналот на патолошка сите до еден културни, во операциона сала врвен тим, но откако се породив кога ме преместија во шок соба, се собираат сите на куп 3 смена и грицкаат сончоглед и си муабетат а треба да ти пружат интензивна нега. Потоа на одделение, на една рака се бројат културните. Со царски породена, со 2 дрена, ми го оставија бебето 5 ипол саати со мене затоа што мораа да поспијат. Плачеа сите бебиња од глад, никој не се појави. На крај и реков на дежурната сестра или викни ги да дојдат или голема ќе ја направиме. Бебето ќе ми паднеше од раце од болки што имав. Наместо да ти помагаат да закрепнеш да собереш сила, таман им почнала смена мораат да спијат. Чест за исклучоците. А за бањање, никој не ти помага. Тие што имаат врски имаат нормален третман, останатите не.
     
  15. EmaemiliE

    EmaemiliE Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Зборуваме за ароганција. За професионализам, скоро сите се супер. А тоа ти треба тебе. Јас го игнорирав неговиот коментар
     
    На Kitten и Maja92@ им се допаѓа ова.
  16. Larahappy

    Larahappy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2019
    Пораки:
    2.843
    Допаѓања:
    10.346
    Jас искoментирав за др. Кирoвски.
    Иначе за Чаир немам еден лoш збoр да кажам. Ме пoрoди др. Неџепи, oдличен дoктoр.
    Ми кажа инструкции, вели сoрабoтуваj и за брзo се ќе заврши. Така и беше. За втoрo да раѓам пак каj негo сакам.
    Хигиената беше дoбра, спавачи кoга и да пoсакаш. За храната не знам и не мoжам да кажам не jадев таму.
    Дoдека бев таму бебињата беа пoстojанo наjадени, пресoблечени и ги бањаа еднаш вo денoт.
    Jас имав прoблем сo дoењетo, имаше сестра ради реда ќе ми каже стаj какo кукла да држиш и пак ништo не цица..нo ете дo сестрата е не се труди да пoмoгне.
    Бебетo мoе не знаеше да цица , нo се наjде една сестра и сo неjзината упoрнoст прoблемoт се надмина.
    Женичките штo беа за oдржување на хигиена беа супер oд менување на пoстели, давање на спавачи, дури пoмагаа да станеш oд кревет.
     
    На VDT2906 и Maja92@ им се допаѓа ова.
  17. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Не е арогантен таков му е ставот барем како таков го запознав додека лежев таму 6 дена.Самиот инсистираше да не одам од болницата додека не ми се симне температурата ми ги стегаше градите со газа.Точно не збори многу ама е профи кешки него да го изберев.
     
    На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anenik

    Anenik Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    @Maja92@ не ти треба врска, иди кај кој сакаш без упат, петок ти се во амбуланта и Илиевски и Кировски ама биди спремна да си фрлиш некој денар.
    Како доктори во чаир се сите ок ама без частенка ретко кој поминал...
    Со лесно кај кој и да се одлучиш :):):)
     
    На Maja92@ и fina erika им се допаѓа ова.
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    Со Др. Неџепи и јас имав краток контакт што ми остави добар впечаток ако се породев природно кај него ќе бев ... Меѓутоа дека имав закажан царски и издржав до сабајле машки ме породи д-р бајалски топ е значи.... Инаку чисто коректен персонал....
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    26 недела сум , здравје сакам во Чаир да одам , и сега бирам доктор
    А иначе знам дека ќе треба да пуштам парички кај кој и да е:D
     
    На Anenik му/ѝ се допаѓа ова.