Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

 1. eliii89

  eliii89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  Sega brzo neznam ama za pred edna godina poragase edna edna poznanicka inogu e zadovolna ,mnogu ja isfali epten
   
 2. IvanaAni

  IvanaAni Активен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2019
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допадна односот денеска, опуштена е ептен се до детали ми објасни, првичен договор ми е таа да ме пораѓа:) многу ти фала за одговорот
   
 3. eliii89

  eliii89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  Nema na sto mn e zadovolna ona ,duri i doagase od doma za da ja porodi samo pofalni zborovi za nea,mnogu pozitivna licnost bila
   
  На IvanaAni му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  9.185
  Дали познаничката и плати за да дојде од дома да ја породи?
  Јас не знам кој доктор од гак е на 24/7 бесплатно:wasntme:
   
 5. eliii89

  eliii89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  E toa mi nema kazano ,mi rece deka ona ja vodi i deka i doagala od doma e sega vo pravo si moze da platila ,inaku vaka mn ja fali cela bremesnost i vodela i rece mn fina zena se da ti kaze objani mn pozitivna i na poragaj pominalan ubavo ,a zatoa moze da platila neznam ,inaku da sakas nekoj da te poraga imate li soznanie kolku se plaka ?
   
 6. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  9.185
  Тоа е мито,нормално не е дозволено,а тарифата секој др сам си ја одредува...
   
  На Spidy и Mami3 им се допаѓа ова.
 7. Rainbowbaby

  Rainbowbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Јас немам лично искуство, но имам слушнато позитивни коментари за докторката. И мене по препорака здравје во јули ќе ме породи.
   
  На IvanaAni му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovely12

  lovely12 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  1.004
  Пол:
  Женски
  Има ли некпј породено царски во Гак деновиве?
   
 9. Joki99

  Joki99 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2020
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Моја блиска се породи пред 2 дена .. Задовона беше
   
 10. lovely12

  lovely12 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  1.004
  Пол:
  Женски
  Што носеше во болница, и колку време ги задржуваат?
   
 11. Maja92@

  Maja92@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Има некоја мајка да сподели искуство од пораѓај кај Младен во Чаир ?
   
 12. IBIZAGIRL

  IBIZAGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Mene me porodi so prvoto dete prirodno pred 3 god.imase korekten odnos ,mi go pukna vodenjakot ti pomaga kazuva zaedno so akuserkata.drugo dali bi te interesiralo nesto da prasas?
   
 13. Andra

  Andra Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Женски
  Јас сум договорена за царски во јуни кај него, бременоста ми ја следи од 6 месец и до сега е ок,па ќе видиме.
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Riki25

  Riki25 Активен член

  Се зачлени на:
  20 март 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Mene me porodi pred 1 mesec. Jas slusav povekje negativni raboti za nego vo odnos kako loso se ponasal so rodilki itn.. Ama pominav odlicno doktorot e super
   
  На Divinebutterfly и Maja92@ им се допаѓа ова.
 15. Maja92@

  Maja92@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Природно или царски ?
   
 16. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.946
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
  И мене ми се испонаша, заедно со пациентката што си ја имаше договорено, а другите што бевме за преглед ко да не постоиме, а нели без термини сега и кој може да те прегледа. До 12 му биле закажани, ако сум сакала да сум чекала, а прва бев таму уште од 7.30.
  И патем сите заедно, ме изматкаа, ме оставија во нервози и страв, само ми одложуваа, а не беше работата за одложување. И сите си тераат свој филм, никој не се нафаќа да те води. Пофалба имам само за др. Јасмина, што сакаше да помогне, убаво си објасни жената, но потоа се се одложи ради другите.
   
  На Bisera2020 и fina erika им се допаѓа ова.
 17. Buca24

  Buca24 Активен член

  Се зачлени на:
  7 септември 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Ајде мајкички, да споделите пораѓај на ГАК и во ЧАИР, како сте поминале, грижа, нега,хигиена, анестезии, голема е веројатноста да бидам Царски бидејки сум со две матки и две грла, па гинекологот ми рече царски. Ајде споделете искуства
   
 18. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  1.998
  Веќе имаш ваква тема, разлистај.
   
 19. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Како тоа две матки???
   
 20. nadenadia

  nadenadia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  367
  Женички дали некоја во скоро време се породила или планира да се пораѓа на ГАК (али без везе и познанства :D ) и како оди со CTG прегледи за таму, дали веќе сте биле..
  Матичниот ми кажа дека џабе ќе ми дал упат за таму ако сум немала луѓе немало воопшто да ме примат :^)
  Незнам што да правам, со првото се породив на ГАК затоа и сега сакав и со второво али со целава ситуација стварно нз..
   
  На Tokio12345 му/ѝ се допаѓа ова.