1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

  1. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    На ГАК примаат трудници со вирусов, затоа не примаат други. Не дека на исто место ги чуваат, ама од претпазливост е тоа. Освен ако не бараш некој конкретен доктор таму, слободно оди во Чаир.
     
    На nadenadia му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Masnickaaa

    Masnickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    897
    Пол:
    Женски
    Јас имам лошо искуство со др.Младен. Не ти го препорачувам.
     
    На Mia9 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Buca24

    Buca24 Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2019
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Е ајде де кога працев хсг ми го дијагностицираа тоа. И сега доле имам две дупки со посебни грла и две матки посебни поделени. Така ме родила мајками. Ама фала му на господ затруднев, еве веке влегов 3ти месец, и господ да не чува до крај дај боже.
     
    На Lady Maria, eta и Spidy им се допаѓа ова.
  4. Riki25

    Riki25 Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2020
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Prirodno
     
  5. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Збор два за доктор Младен кој планира да се пораѓа кај него одма си најде друг доктор во Чаир.
    Арогантен,дрзок некултурен.
    Патем ако му се бендисаш физички одма ќе те прими,потекнува од високо интелектуално семејство и мислам така и ги бира пациентките.Јас го знаев лично и ми ја водеше бременоста но нешто му киксна.
    Мислам дека тогашната 2016 немаше големо искуство.
     
    На Mia9 и Masnickaaa им се допаѓа ова.
  6. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    CV ли ти бара ко ќе одиш на преглед?! :drunk:
     
    На Brpbrp, Kitten, Maja92@ и 2 други им се допаѓа ова.
  7. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    AAAAAAAAAA TAKA НЕКАКО КУКЛО!!!!!!!!!!!!!
    Патем ти и не знаеш како изгледа тоа бидејќи ти се породи приватно и докторот ти дојде порачан затоа немој многу да солиш памет од такви како тебе тука коса ми се крева и те молам немој ти да ме цитираш ти се молам.Ете баш така е како што опишав ме разбра.
     
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Не си ме сфатила. Како ќе знае која какво образование ќе има и слично. Не велам дека не си во право, само не ми е јасно, како знае кој од која и каква фамилија е кога ќе те сретне во чекална.
     
    На Mia9, Среќичка и Kitten им се допаѓа ова.
  9. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Пресмешно. Сите во спаваќите легнати на патолошка, човекот најкултурно доаѓаше и муабет да направи и како се трудниците да праша. Не знам мене ми бил многу океј. Јас еве одам на приватно па имам докторка што ме води со носот во облаци, едвај муабет се прави со неа. Не знам што очекувате доктор да прави. Битна е стручност.
     
    На Bella*, Spidy, Brpbrp и 3 други им се допаѓа ова.
  10. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Ама стручност има катастрофа.
     
  11. Andra

    Andra Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2019
    Пораки:
    1.156
    Допаѓања:
    1.666
    Пол:
    Женски
    Јас одам од 5 месец кај него и многу е фин,културен,што и да го прашам ми одговара,смирен,внимателен.Сега последниот пат го чекав 1 час а и ме предупреди дека има многу пораѓаи и дека може ќе почекам и ми се извини неколку пати.Искрено читав има многу различни мислења за него ама меѓу гинеколозите кој и да го прашав сите ми рекоа дека е еден од меѓу најдобрите.
     
    На Bella*, Maja92@ и princess5 им се допаѓа ова.
  12. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    959
    Пол:
    Женски
    Јас до сега 3 пати сум била , впечаток имам супер за докторот бар сега за сега, однос на место.
    Исто и јас се случи да го чекам саат време, на царски беше ,се извини на неколку пати .
    Јас и ти може и сме се виделе чекајќи за преглед :D
     
  13. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.111
    Допаѓања:
    18.296
    Пол:
    Женски
    Во врска со Младен со првото имав многу лошо искуство со него имам пишувано, многу дрско и арогантно се однесуваше и се дереше. Е со второто после скоро 3 години ми се падна преглед кај него, искрено со страв отидов ама сосем друг човек, фин, културен муабети смеење не ми се веруваше. По тоа што рачунаше кога ќе се породам излегуваше дека ќе биде тој на смена ама бебе подрани и за еден ден го пропуштив. Другарка моја ја породуваше он многу задоволна кога му ја спомнав ја памтеше дури. Така да со него е најверојатно на среќа како ќе го фатиш... :)
     
    На mariz, Divinebutterfly и Maja92@ им се допаѓа ова.
  14. Andra

    Andra Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2019
    Пораки:
    1.156
    Допаѓања:
    1.666
    Пол:
    Женски
    Бев понеделникот и сега во недела (утре)треба да му се јавам за да ми каже кое време да одам.:)
     
    На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    959
    Пол:
    Женски
    Aaa не :) , јас четвртокот бев , сега сум среда . Иначе да и мене ми спомна ако има нешто да одам недела дежурен бил :*
     
    На Andra му/ѝ се допаѓа ова.
  16. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    ОФ БЕ И МЕНЕ МЕ МАТКАШЕ ДОЈДИ САБОТА ДЕЖУРЕН СУМ,ДОЈДИ ВТОРНИК ВО АМБУЛАНТА СУМ,ТОЈ ДЕН ДОЈДОВ СО ТОРБИЦАТА И ПАК МЕ ВРАТИ.јАС ОД ТУКА ПРАВЕЦ КАЈ ДИРЕКТОРОТ,МАЖ МИ ВИКА ШТО ПРАВИШ ОСТАЈ МОЈА РАБОТА,БЕВ 42 НЕДЕЛА СКОРО,ГОДИНИ 38,БЕБЕ НЕ СЕ СПУШТАШЕ,ОТИДОВ И НА СЕКРЕТАРКАТА И ВИКАМ ВАКА И ВАКА ДЕРЕЊЕ ПРЕД КАНЦЕЛАРИЈА ИСКОЧИ ДИРЕКТОРОТ ВИКАМ ВАКА И ВАКА,КОРЕКТЕН БЕШЕ МЕ ЗЕМА ОН И ГО ВИКНА ДОКТОР ДИМИТАР ГЕОРГИЕВ КОЈ ПОВЕЌЕ не е во болницата чаир.МЕ ПРИМИЈА НА ПАТОЛОШКО ДЕНТА Ме стави на цтг тоновите паѓааа го викнаа и доктор Младен тој стоеше како некое муле.САБАЈЛЕТО ВО 5 ДОКТОР ГЕОРГИЕВ БЕШЕ ДЕЖУРЕН СО ОВОЈ МЛАДЕН И НЕШТО НЕ МИ СЕ ДОПАДНА И ОДМА МЕ ОДНЕСОА ЦАРСКИ МУ РЕЧЕ НА МЛАДЕН И ОВОЈ ДА ДОЈДЕ ВО САЛА.оСТАТОКОТ ОД ПРИКАЗНАТА ЈА ИМАМ ПШИШАНО НА ДРУГО МЕСТО

    пРЕМЕСТЕТЕ ЈА ПРИКАЗНАВА ВО СООДВЕТНА ТЕМА БИДЕЈЌИ НЕЗНАЕВ ВО КОЈА ДА ЈА ПИШАМ МОДЕРАТОРИТЕ НЕКА ЈА ПРЕМЕСТАТ,СЕГА ЌЕ МЕ ОСУДУВАТЕ НО ТОЈ ИЗГУБИ ВО МОИТЕ ОЧИ И ЗА МЕНЕ ЌЕ ОСТАНЕ СЕКОГАШ ТАКА.
     
    На Masnickaaa и mariz им се допаѓа ова.
  17. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Жени знаете ли распоред во Чаир? Кој ден кој доктор е? Треба да почнам со цтг па да знам кои денови да ги избегнам :)
     
    На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mika20

    Mika20 Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2020
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    Јас кога бев минатата недела ми кажаа на шалтер демек немале точен распоред поради ситуацијата со корона, ни они ме знаеле да ми кажат кој ден кој доктор е, кога ќе дошле на работа тогаш гледале кои ќе бидат
     
    На NNK19 и Maja92@ им се допаѓа ова.
  19. GanaGris

    GanaGris Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Жени, како иде со епидурална анестезиjа во Чаир и ГАК сега? Читав порано тука што во Чаир и да ги молиш не ти стават, затоа размислувам за да одам во ГАК, ама може нешто е сменето. Има некоj искуства?
     
  20. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Не ставаат ни Гак освен ако имаш врски па да ти стават. Така без врски не веувам некоја да примила..т.е. проблемот е што немаат на располагање анестезиолози
     
    На Starlič му/ѝ се допаѓа ова.