1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

  1. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Знам дека Д-р Јегени е еден од најдобрите. Он е директор и нормално е да е презафатен. Не сум слушнала за ова, но знам случај каде што една познаничка ја држел 24 часа со страшни болки за да се отвори природно. На крај не се отворила и морал царски. Го премолела да ја земе царски, но несакал до последен момент... Значи секој пациент приказна за себе. И јас ќе се пораѓам кај него, не ме тинтра може како што сакам, но барем знам дека сум во добри раце :)
     
  2. sunshine27

    sunshine27 Нов член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Iskreno se nadevam da bide se kako sto treba. Razlicni iskustva slusam/citam, generalno pozitivni, no nikogas ne se znae. :)
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    823
    Јас сакам да се пораѓам во Државна, како оди тоа?треба да си фатам врски кај доктор некој да ме пораѓа, кој др. да го одберам, дали претходно треба да одам неколку пати во државна за да ме прегледаат за да се пораѓам таму или нема врска тоа...совет?
     
    На Domakica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. astra20

    astra20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    42
  5. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    546
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    ајдееее...фрчат евра сега :swear: :swear: :swear: :swear:
     
  6. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.540
    Допаѓања:
    15.518
    Да ова и јас го разбрав деновиве,ајдее сега и Чаир ќе се пребукира,страшно незнам што да кажам.А и во некои од другите градови породилиштата не работат поради немање персонал и сите ги препраќаат тука,ццц во 21 век да немаш нормални услови за државно да се породиш :swear:
     
  7. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    823
    Леле што ќе правиме сега?Врски ќе фрчат леле мајко, кој си има супер, кој не тешко него...
     
  8. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.682
    Да, го видов јас денес...
     
  9. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    2.598
    Пол:
    Женски
    Ете точно баш поради ова не ја сакам државна се преценуваат претеруваат,направиле огромна болница немале капацитет кога бев на вежбите во Гак негде почеток на август буквално видов како жена со пукнат водењак со болки,ја вратија немале место за никаде се и таму можев и јас ама не сакам зошто претеруваат ама,немаме ние закони во државата оди во Германија или било која европска држава некоја болница вака да се однесува,ќе ја затворат под итно жалничка ни е државата секој е оставен сам на себе снајди се па живеј...
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.754
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Јас се породив на ГАК. Добро поминав. Задоволна сум и од персоналот и од условите.
     
  11. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    546
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    :rofl: :inlove: :rofl: :clap: Честитки да бидеш најгорда и најсреќна мама...а почнаа да пуштаат веќе? нема забрана за влез? :P :lol:
     
  12. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    823
    А врски имаше, мислам некој познат таму? Само слушам муабети дека ако немаш некој познат таму не те фермаат, другарка ми ми кажуваше дека била многу отворена, болки јаки, но не пуштала глас, никој не и дошол додека не викнала, аман бе докторе главава на бебево му ја гледам. Е тек тогаш дошле и ја породиле.Не знам навистина што да очекувам и само поради условите таму ме фаќа паника, а за на приватно немам пари.
     
  13. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Зависи како ќе ти се погоди персоналот. Ама убаво е да имаш некој.
    Јас еднаш со врски бев, еднаш не, и да ти кажам има разлика во третманот. Имам пишувано, да не се повторувам, остај чинот на пораѓање што и е најважен, туку мене после тоа ми сметаше што никој не те ферма ( ме пуштија а педијатар не видов, лоша хигиена, ма ни сестра не видов да прашам нешто, само жените што чистеа).
    Како и да е, брзо поминува и се се забирава:)
     
  14. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    546
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
  15. lavaleta

    lavaleta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    69
  16. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Не ми се верува :o ...страшно.. :x
     
  17. Mariann

    Mariann Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Се породив пред една година во ГАК. Без ниту една врска, без ништо. Бев во болницата скоро една недела, постелката ми остана, па ми правеа киретажа. Има различни доктори, ама претежно никој не се грижи за тебе во ваква гужва. Не добив млеко, тие заборавија да го нахранаат бебето, само после интервенција од мажот ми сестрите му дадоа храна. тоа е тоа, па здравје за друго никако во државни повеќе.
     
    На First.Impression му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.754
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Фала на честитките. Не те разбрав околу прашањево. Ако мислеше на тоа дали пуштаат посети во собите, тоа е забрането.

    Немав врски. Ми се погодија докторите и сестрите. Точно е дека тие што имаат врски подобро поминуваат. А тие што немаат врски, треба да имаат среќа.
     
  19. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    546
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    Фала на честитките. Не те разбрав околу прашањево. Ако мислеше на тоа дали пуштаат посети во собите, тоа е забрането.

    ^^Мислев на онаа соопштение на врата што стоеше, дека ги препраќаат сите трудници во Чаир.
     
  20. janickaskopje

    janickaskopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2013
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    264
    какво соопштение што пишувало ? на страната од вест не отвара ништо