1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

  1. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    732
    Допаѓања:
    817
    Пол:
    Женски
    Членката што ја цитирав имаше пишано што ќе ви се посети?. На неа и одговорив дека некој едноставно сака посета и затоа прашува. Понатака не навлагам, кој сака нека си земе апартман убаво рекоа сите. И кажав дека и јас не се согласувам да влагаат други ако внатре има повеќе жено. Моето мислење се однесуваше конкретно на тоа "што ќе ви се посети ". Како некој да ми рече мене што ќе ти е маж ти на пораѓај. Сакам да биде присутен, мој избор. Пак ќе кажам, за другото се согласувам
     
    На blackdeath му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.796
    Допаѓања:
    5.968
    Пол:
    Женски
    Пишав нека си земе апартман ако сака посети, не сакам било кој да ми влага и да ме гледа, ја не знам како не им е онака глупаво на маживе шо сакаат у соба со 6 породени жени да влезат? Замисли сите 6 жени, да можат да ги донесаѕ мажите у соба, лудило. 12 возрасни у соба, абе бог да чува шо да кажам друго.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Elly989

    Elly989 Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2024
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    169
    Не мора одма со осудување, вреѓање и грубост. Полека малце. Многу прашуваат бидејќи немаат искуство, се плашат, се им е ново, не знаат што да очекуваат, сакаат да се припремат колку толки. И ако некоја прашала дали има посети можеби прашала баш бидејќи не сака да се мотаат луѓе во соба, а не обратно.
     
    На blackdeath му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.796
    Допаѓања:
    5.968
    Пол:
    Женски
    Важи, мое мислење кажувам, како ќе сфатите е ваша работа, после два пораѓаи во Чаир, да пуштале така посети ќе сум се искарала, нема логика едноставно, имате апартмани ако сакате 24 со придружба бидете.
     
  5. Ena05

    Ena05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2019
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    708
    Пол:
    Женски
    Јас се породив на Гак пред 5 месеци. Со мене у соба имаше една само и беше бог да чува. Ај прво што нон стоп збореше со некој на камера ај. Ама за посетиве не знам какви врски имаше ама прво дојде еден не ни знаж што и беше пошто албанка и не ја разбирав што збори со него. Мислам тој работеше негде на клиниката пошо си влагаше кога сака и тоа сестрите хихи хаха со него муабети си тераа. Е врвот беше у 1-2 ноќеска значи у сред НОЌ се изнапикаа цела фамилија у соба кај нас, врвот и го донеле и првото дете што немаше ни 2 години па кога се разрика у 2 саат пошто нејќеше да си оди... Јас само што заспав а не можев ич да спијам тами и толку беше од спиењето.
    Јас изгледа глупа бев што имав осет и и покрај тоа што можеше маж ми да влезе не сакав а и он не сакаше да влегува заради цимерката и општо другите жени па се видовме низ прозор само.
     
    На blackdeath, Skyler81, LiquidLuna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.571
    Допаѓања:
    14.523
    Пол:
    Женски
    За ова има да викнам, да ме слушне цел клинички центар. Сред ноќ бе.
     
    На MyMala му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ena05

    Ena05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2019
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    708
    Пол:
    Женски
    Искрено не бев добра тие денови па и првите 2 месеца дома ич. Само плачев и сакав само да спијам а не можев. Баш тие сестри ме убиваа психички бетер па немав ни сила ни желба да се расправам.
     
  8. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.571
    Допаѓања:
    14.523
    Пол:
    Женски
    Не ми збори за тоа. Толку не ми беше стресен делот само пораѓање, колку што ми е мака сега со раната.
    И јас имав таква во соба што од 6 сабајле до 23 ч навечер , беше на камера со некој. Па едно гласно зборење ауууу. И се дрзна да ми каже потивко кога првпат свртев внук ми да ја види малата. Арно што не ја фрлив од прозор.
    Нареден ден и реков на др. прај што ќе правиш, ако сме добри да си идеме. Ден ако останев плус, ќе полудев.
     
    На LiquidLuna и Ena05 им се допаѓа ова.
  9. Ena05

    Ena05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2019
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    708
    Пол:
    Женски
    Исто за одењево.
    Битно сте и вие и ние сега дома живи здрави. :)
     
    На BellaBibi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. blackdeath

    blackdeath Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    168
    По колку се во соба ??
     
  11. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    472
    Пол:
    Женски
    Здраво,дали после прв пораѓај може да се закаже повторно термин кај истиот доктор за втор пораѓај?! Прашувам за во Чаир конкретно! Ваши искуства? Благодарам!
     
  12. Tea SK

    Tea SK Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2021
    Пораки:
    3.771
    Допаѓања:
    6.908
    Пол:
    Женски
    Каде се 6 жени во соба?
     
  13. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    472
    Пол:
    Женски
    Во Чаир се 6 природно,царски по две во соба,а за апартман тешко да најдеш,треба јаки врски да се има.
     
  14. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.571
    Допаѓања:
    14.523
    Пол:
    Женски
    Снаа ми царски па беа мешани во соба во Чаир. И природно и царски заедно беа. И тоа неколку жени беа.
     
    На ray111 и ivi1987 им се допаѓа ова.
  15. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.392
    Допаѓања:
    5.660
    Пол:
    Женски
    А на гак како е?
     
  16. Spidy

    Spidy Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    5.005
    Допаѓања:
    12.502
    Пол:
    Женски
    Пред 5 год со првото бевме 4 природно, сега пред 7мес бевме 3 природно и 1 царски во соба, во Чаир. 6 мислам дека може да стават само ако ептен ептен нема место, наеднаш многу жени да се породат. Колку што знам, прво во апартмани ставаат по 2-3, па после пикаат по соби во таква ситуација. Иначе редовно се по 4 кревета во соба.
     
    На ForeverME му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Spidy

    Spidy Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    5.005
    Допаѓања:
    12.502
    Пол:
    Женски
    За царски би требало да може, од старт на прегледи ќе одиш кај тој што сакаш. За природно освен за убави пари кај одредени доктори, не можеш да закажеш ништо. Евентуално ако мислиш на дежурство да ти дадат провокација, ама тоа не е гаранција дека ќе се породиш додека докторот е тука.
     
    На ForeverME му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.990
    Допаѓања:
    76.346
    Пол:
    Женски
    Во Чаир се мешани веќе, не се поделени за жал. Со првото по четири царски, со второто само по две царски (така беше најдобро), со третото пет мешани во соба, хаос невиден.
     
  19. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.796
    Допаѓања:
    5.968
    Пол:
    Женски
    Пред 2 години кога се пораѓав со второто, 4 бевме во соба, донеасоа уште една плус значи 5, и 1 кревет имаше слободен.
     
    На blackdeath му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MakeDamnSure

    MakeDamnSure Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    978
    Пол:
    Машки