1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

  1. anjathesaint

    anjathesaint Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    100
    Фала ти Лолипоп ;) Едвај чекам да дојде петок да одам на преглед. Се надевам се ќе биде супер, а за породувањето кој ќе се падне на смена - тој. Читав доста добри коментари за Чаир целосно, така што се надевам се ќе биде во ред. (fingers)(fingers)(fingers)(fingers)
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ruru7

    Ruru7 Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Благодарам на одговорите. Дефинитивно се решив за Чаир. :)
     
    На kikin и Lolipop23 им се допаѓа ова.
  3. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    Во Чаир сестри и хигиеничерки задоволна хигиена добра за другото не коментирам ти посакувам све убаво
     
  4. Ruru7

    Ruru7 Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Ти благодарам. Жал ми е за тоа што ти се случило.
     
  5. Kiki_

    Kiki_ Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Од кој месец треба да почнам да одам на прегледи кај што планирам да се породам? Се мислам за Чаир, па скоро породени кој доктор би ми го препорачале од Чаир?
     
  6. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    Здраво јас одев од 36 недела во чаир бев кај Младен Ристески ама не би ти го препорачала имам добро искуство со Димитар Георгиев па со лесно нека ти е
     
  7. Kiki_

    Kiki_ Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    А кај кого се породи? Читам за Кировски добри коментари, имаш некое искуство со него?
     
  8. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    Ме породи младен ристески но долга е мојата приказна ех да знаев дека Кировски е таму уште немаше да се мислам него заборавив да ти го кажам, не да е добар цар е човекот кога ќе забременам повторно нема да се мислам за него.Додека лежев таму он беше дежурен цел ден максимално им се посвети на сите пациентки поединечно он е беспрекорен и си ја знае работата
     
    На joy1 и ADOKI им се допаѓа ова.
  9. Kiki_

    Kiki_ Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    А може да си бирам кој сакам да ме породи така? Да изберам пример Кировски и после како што читам од 8ми месец треба да одам таму на прегледи и фактички одам кај Кировски на прегледи или?
     
  10. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    Матичниот ќе ти закаже со мој термин кај Кировски тој е во петок во амбуланта,и автоматски си одиш кај него цело време и со него се договараш за породување
     
  11. Kiki_

    Kiki_ Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Ок, фала ти многу на одговорите. Стварно ми помогна.
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  12. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    Ништо уживај само со лесно да ти е
     
  13. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Жени, едно прашање. Дали ако се пораѓам на ГАК (зашто уште се мислам дали приватно или државно) морам да одам на цтг таму или може еве во Систина да си одам за цтг зашто таму водам бременост, па само за пораѓај на ГАК?
     
  14. Sandrichka 89

    Sandrichka 89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    812
    Пол:
    Женски
    Можеш да си идеш во Систина тоа не е проблем...не мора да идеш на ГАК ...доколку те фатат болки секако ќе те стават најпрво на цтг во приемно одделение :) Но,во случај ако си имаш доктор некој одреден на ГАК и идеш кај него на преглед тогаш најпрво мора да правиш цтг,па после иде прегледот кај него.
    Со лесно...;)
     
    На Black girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.759
    Допаѓања:
    35.460
    Пол:
    Женски
    Се породив во Чаир без врски пред месец дена.
    Кога одев на ЦТГ и контролно ехо во 9ти месец и откако го надносив и покрај закажан термин чекав со саати, влегуваа тие со врски. Баш кога бев внатре на ехо дојде една вработена вика како да ги пикнеме две некои и докторкава и вика викни по нив едната демек абортус имала другата нешто итно не знам што. Ама океј тоа нормално нели може да се замижи за тоа.
    Предродилно ми недоставуваше психо-физичка подршка, но и тоа можеби зависи од персоналот кој се погодил на смена.
    Другото е се :*::*::*::*::*:!
    Пак да раѓам би раѓала во Чаир.
     
    На joy1, anjathesaint, Lolipop23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Olgica.bu

    Olgica.bu Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    261
    Во пρаво си Еρиκа, ништо не е стρашно аκо се слушнат и лоши пρиκазни.Нема што да се плашат тρудниците тρеба да знаат деκа се може да се случо κаκо и се што се случува во животот, моја нога нема ниκогаш да стапне во Гаκ па дуρи и да умиρам, Ќе одам во гρадот κај што сум јас ρодена баρем таму се надевам ќе бидат посовесни.
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  17. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    Така е на кој не му се чита нека не чита јас ја кажувам само реалната работа на крај краева ова е слободен форум па ако сакам ќе пишам и сто пати за една работа
     
  18. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    И мене не ми се стапнува на ГАК. Бев таму еднаш и нема ч од човечност. Ама мм дека царски ако треба вика дека е многу на приватно, а за природно имаме. И затоа на ГАК изгледа, ама коса ми се крева од самата помисла. Ти имаш лошо искуство таму?
     
  19. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    A мислиш дека на друго место има по приватниве е скапо ретко кој може да си приушти да се породи таму еве оди во чаир можеби ќе ти се бендиса 8-|
     
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    17.027
    Допаѓања:
    75.785
    Пол:
    Женски
    А зашто за Чаир не се распрашаш, јас имам и доста задоволни пријателки и покрај обид за природно што завршиле царски, но сепак задоволни од персоналот.. Исто и јас сум задоволна, врски немав.. секој пат различен доктор кога одев на цтг ме гледаше, сите беа супер со мене. Исто и персоналот на пораѓај ми беше супер..
    Глупо е по државниве што го има она: Каква ти е среќата...