1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Државна или Чаир?

Дискусија во 'Бременост' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

  1. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Кај нас изборот беше приватно, ама се смени и само поради инаетот на маж ми дека е скапо ако мора да одам на царски на крај, а за природно не ни е проблем. И сега сум исплашена зашто да бидеме реални се знае како е по државниве.
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    17.027
    Допаѓања:
    75.786
    Пол:
    Женски
    Више кога би се одлучила да давам 900 евра за природен, би дала и 1300 за царски. Никогаш не се знае што би било, па доколку некој се одлучи за приватно мора да има и плус пари за недај боже. Па дури треба и плус да се рачуна од цената на царски секогаш. Што ако му рекоа на мм во Ремедика 36 илјади операција, кога 10 плус плати на крај поради дополнителни трошоци кои изглегоа накнадно (не зборам за скриени, ете од тие недај боже компликации кои се појавија).
     
    На eli25, Kitten, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Абе ќе дадам, ама еве 70.000 е природно, а 100 илјади царски и плус што викаш ако ме остават уште ден-два за нешто, за инфекција или плус испитување нешто пример. Значи 40 илјади плус отприлика не е малку.
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    17.027
    Допаѓања:
    75.786
    Пол:
    Женски
    Премногу пари за наш стандард...
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  5. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    Точно не се малку пари и не викам дека и таму не се случиле убави работи и таму некогаш има пропусти ама ке се сложите на државно се почесто се случува а зошто е тоа така еден Бог знае .Затоа реков неможе секој приватно
     
  6. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Ме интересира. Во апартманите во ГАК посети се дозволени така?
     
  7. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.910
    Допаѓања:
    40.154
    Пол:
    Женски
    Да. Сестрата на мм (золва или што ми се паѓа), беше во нив и ние бевме на посета уште утредента.
     
    На Black girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. karibian

    karibian Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.245
    Допаѓања:
    3.423
    Пол:
    Женски
    Да не знаеш која е цената за престој и треба најава што како иде тоа.
     
  9. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.910
    Допаѓања:
    40.154
    Пол:
    Женски
    Ќе прашам па ќе ти пишам.

    Вака ми кажаа. 50еур е од ден. Ако сакаш сама 100еур. Кога ќе одиш во болница си кажуваш дека сакаш во апартман. Ама ако нема место одма отпосле те префрлаат. Мене ова малку чудно ми е, ама така ми кажаа. Еве ако има и некој друг искуство нека каже.
     
    Последна измена од модератор: 19 јуни 2017
    На ada21 и karibian им се допаѓа ова.
  10. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    17.027
    Допаѓања:
    75.786
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема многу апартмани, а неможеш да знаеш колку жени се породиле и побарале апартман... па кога ке дојде време да се раѓа може сите ке се зафатени, никогаш не се знае бебче кога ке изненади :D па затоа резервација не е можна ваљда (освен со царски, ама и тој да е закажан, не итен..)
     
    На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.910
    Допаѓања:
    40.154
    Пол:
    Женски
    То си во право. Имаат само неколку апартмани и кој превари тој товари. Ако имаш среќа ќе седиш во нив.:lol:
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    17.027
    Допаѓања:
    75.786
    Пол:
    Женски
    Незнам на гак колку има, ама во Чаир мислам два беа само :D треба ептен среќа да се има за да се погоди празно :D
    Јас не би земала, сакам друштво да си имам зашто тогаш не се знае кога е ден, кога е ноќ.. па друштво во секое време си имав и до ден денес си се дружам со две што се запознавме :D
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Јас не дека сакам да сум сама ама па реално не сакам да ми се погоди некоја жена што ќе зборува на друг јазик. Се разбираме на што мислам. Еднаш кога лежев во болница ми се погоди Албанка и уста не отвори со мене. Се си збореше на телефон и ако не збори на тел, само ќутеше. Џабе имав некој со мене во соба.
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    17.027
    Допаѓања:
    75.786
    Пол:
    Женски
    Е во Чаир по 4 во соба се, мислам и уште поголеми соби има со по 5 кревети. Со мене се погоди ромка, три македонки.. од кои две од Скопје, една од Ресен. А имаш право ама тоа па ептен баксуз треба да си како другарка една сите албанки се погодиле и ни една не и правела мубает, меѓу себе само зборувале... а јас на патолошка бев со 4 албанки и сите муабет ми правеа, баш беа фини ,насмеани.. се шалевме, ме смееја во тие моменти со болки :D
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  15. karibian

    karibian Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.245
    Допаѓања:
    3.423
    Пол:
    Женски
    Мене највеќе ми е за посетите. Таму барем ќе дозволат маж ми да дојде да ме посети. А не би сама во соба барем две да сме, од причина ако ми затреба нешто а нема сестра да си се најдеме една на друга. @Ano блиску сме со термините може ќе се погодиме ако одип и ти таму :D јас ќе одам со закажан царски нејкам ама морам:|
     
  16. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.361
    Допаѓања:
    21.345
    Пол:
    Женски
    Во чаир се два апартмана и таму посети има. Се плака по 50 евра од ден. Прашање е дали ке биде слободен или колку врски имаш. Тие што беа со царски се по две во соба со купатило.

    Еве ви инфо од прва рака, ни чаир не е тоа што беше т.е крш е. Огромна разлика од пред две години и сега. Докторите се сите ок, бар јас добро поминав. Ама средниот персонал т.е сестри, болничари и чистачи катастрофа. Не ажурни, си поминува по ходник не се врти на повик,чаршав бараш чистачката ти вика нема, утре ке ти донесам, спавача пет дена истата, бебињата со не сменети пелени по пола ден, син ми со рана на газето ми го дадоа ми викаат дома ке си го средиш, за испис не спуштија во 11:30 а бебињата во 13 (наводно тогаш ги вакцинирале) пукнавме доле тазе оперирани на дрвени клупи, на патолошка реновираат и нокеска до еден лупаа, и во тоа време ни влегоа мајстори во соба ролетни да ставаат. Нема врска дали си Македонка или Албанка, односот им е тој . А инаку има повеке персонал од пред две години,ама нов директор тоа ти е.
     
    На mariz, fina erika и karibian им се допаѓа ова.
  17. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.520
    Пол:
    Женски
    јас сакав тоа да го кажам од Јегени до Овој Башким магаре и музика затоа и си замина Јегени неможеше веќе да гледа неправдини а ти породена ли си, ако си породена да ти честитам ако не сум ти честитала и ако си со царски побрзо опоравување:*:hug:
     
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    17.027
    Допаѓања:
    75.786
    Пол:
    Женски
    Оф леле.. јас имам па искуство од две другарки тазе породени и ептен задоволни од се... Мене од 3 ноќи, само еден ден не се погоди.. не што не се однесуваа убаво туку живо пиле немаше, а другите денови се супер... Јас па не ќутам, нема спаваќа утре ке ми дале? Ке видиме таа работа :D ако не ми даваат ке си земам од дома и кој ги врти ако викаат ке им речам па сакам нова чиста, како што они се однесуваат така и јас :)
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Искрено, Чаир не би одела. Знам за случај (на мм близок е таткото) што се породила жената и бебето го завиткале во ќебе и му го дале на таткото да го носи на ГАК итно. Па на што личи тоа? Тој избезумен целиот бил
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.200
    Допаѓања:
    47.763
    Пол:
    Женски
    И моја блиска се породи пред некоја недела во Чаир. Имала лесен порагај за срека ама многу лошо поминала сепак со постпородилната нега. Потполно поинаку отколку пред 4 ипол години кога се порагаше со првото дете.
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.