Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

 1. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  А замисли живеам во држава од ЕУ и овде е така, кога се пораѓаш природно треба да оди целиот процес по природен пат ;)
   
  На LUCERKA и MilaP им се допаѓа ова.
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.565
  Допаѓања:
  248.112
  Пол:
  Женски
  И ја сум шиена без анестезија пред 7 год :)
   
  На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.066
  Допаѓања:
  64.331
  Пол:
  Женски
  Јас сум шиена под целосна анестезија... но не ме сошиле убаво и пак на живо ме шиеја (да не ставале џабе анестезија)... си поплакав малку повеќе, поболно од самиот пораѓај ми беше мислам...
   
  На mareane му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  ova na drzavno ?
   
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.066
  Допаѓања:
  64.331
  Пол:
  Женски
  Da... Ama vo Skopje :/
   
 6. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Значи катастрофа сме ...... исто ти се фаќа каде да не потрошат една анестезија ќе ти направат траума за цел живот
   
 7. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  A koi doktori bi gi preporacale vo drzavna?
   
 8. *Cloudy Girl*

  *Cloudy Girl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2015
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  407
  Vo bitola ili sk ?
   
 9. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Битола :)
   
 10. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Сотир или Никола , ова од чаршиски муабети шо имам слушано не од лично искуство
   
 11. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.317
  Допаѓања:
  20.401
  Пол:
  Женски
  Nikola
   
 12. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  370
  никола
   
 13. Anna***

  Anna*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  А за во Плодност?
   
 14. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  370
  Во плодност јас одев кај обедниковски душа од човек на кој секогаш ке му бидам благодарна
   
  На Anna*** и LUCERKA им се допаѓа ова.
 15. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Vo Plodnost site od eden do posleden so vrzani oci da odberis nema da zgresis ama pusti pari;)
   
  На Anna*** и minne992 им се допаѓа ова.
 16. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Po dolgo razmisluvanje i jas sum za plodnost pa je vidime kako ke ispadni
   
 17. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Mene mi e maticen Slavko vo genezis do sega imav dobro mislenje sega malce me iznenadi za prisca testo mi kaza ili sk na drzavna ili vo avicena krv ke mi zemat i toj eho mi napravi i si plativ kaj nego 300 den. Vo avicena 3800 , a za tuka za drzavna ne ni spomna isto i za vtor skrining ili sk vo drzavna dr izbor nemas, neznam kolku e toa taka
   
 18. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Sotir e katastrofa jas imam iskustvo dve nedeli lezev na drzavno ne daj boze da ti treba ako go raxbudea od spienje se derese mn nerven coekot
   
  На Wanna.be.mum му/ѝ се допаѓа ова.
 19. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  680
  Vo klinicka bolica bitola ne pravat priska.
   
 20. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  jas ja citav NewMommy pisi deka bila na drzavna kaj Dr Vaska za prisca 1
   
  На NewMommy му/ѝ се допаѓа ова.