Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

 1. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  1.777
  И јас имам слушнато за тоа. Но најдобро јави се во Плодност и ќе си прашаш и најточно ќе ти одговорат со сите информации кои ти се потребни.
   
 2. Martina T

  Martina T Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Јас плаќав на рати, се договараш таму на колку рати сакаш и по колку сакаш и е без камата.. Таму плаќаш не преку банка.
   
  На насти и Magic13 им се допаѓа ова.
 3. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  3.313
  Пол:
  Женски
  Мила дали овој начин на плаќање го има и во систина,или оди преку банка.Секое добро
   
 4. насти

  насти Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas se javiv I razgovarav so nekoja zenska I mi kaza ne Mozelo na rati ama posle Preku prijatel Koj rabotat vo plodnost mi kaza Deka Mozelo na cetiri rati
   
 5. насти

  насти Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas prasav mi Rekoja 90 iljadi Kaj mene Deka e za bliznaci so pet dena lezenje tamu
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  5.677
  Пол:
  Женски
  Благодарам. Од ценовникот рачунам околу 60 илјади би дошло со епидурална и 3 дена лежење за спонтан пораѓај.
   
  На Magic13 и насти им се допаѓа ова.
 7. Martina T

  Martina T Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  За во систина незнам како е плаќањето пошто сум од Битола. Поздрав
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Martina T

  Martina T Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Да така е мора прво доверба да се стекне после сепак големи пари се во прашање.. Јас 6 години редовно одам во плодност
   
  На насти му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MartinaMM

  MartinaMM Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  7590F8A9-EA50-4301-BA54-F914ACAC17FE.jpeg
  Isto taka i na web stranata na eurolink e navedeno istoto
  sto znaci Eurolink im ja isplaka cela suma na Plodnost, a vie so plakate rati vo Eurolink
   
  На насти, Magic13 и Presrekna им се допаѓа ова.
 10. насти

  насти Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Fala ti mnogu , zdravje boze vo Septemvri sakam da zakazam Prv pregled vo plodnost I da se dogovoram okolu plakanjeto
   
 11. Martina T

  Martina T Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Jaс сакав преку еуролинк за на рати но ми рекоа тогаш дека требало извесен период 6 месеци мислам дека беше и немав доволно време и се договорив таму за на рати во болницата.. Ова беше лани 2018 год.
   
  На насти му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MartinaMM

  MartinaMM Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Pa da 60 000 otprilika, mene na primer me fati
  porogaj 28 000
  tri bolnicki dena 19 500
  epiduralna 12 000
  e sea imav ispaknata vena posle porogajot pa mi proverija D-dimeri ete plus 1200den
  maloto fati zoltica za merenjeto so bilichek 300den
  i rezerviranje na krv 600den
  znaci tie ispadnaja nepredvideni trosoci ama Boze moj podobro nekoi raboti da se ispitaat pa da bidis rajat.
  Inaku posto odev na skolata uste vo 7mi mesec mi gi odbija tie 3000den
   
  На насти, Mia Fuentes и Presrekna им се допаѓа ова.
 13. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  5.677
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам мила.
   
  На MartinaMM му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  5.677
  Пол:
  Женски
  Пак тука јас. Што треба да се носи за пораѓај во Плодност?
  Некои ми велат ништо, само полнач за мобилен и телефон.
  А за бебе и мама за излегување ти носат домашните.
  Ајде породени пишете!
   
  На Mia Fuentes му/ѝ се допаѓа ова.
 15. cacikr

  cacikr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  241
  Убаво ти кажале само јас ќе ти речам уште лабело да си носиш и четка/чешел за коса друго ама баш ништо нема да ти треба, а за излегување ќе ти донесат твоите, поздрав и со лесно
   
  На Presrekna и Mia Fuentes им се допаѓа ова.
 16. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.176
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Женски
  Ве читам последниве страни сте пишале во плодност дека сте се породиле. Некој да сподели искуство за во државна болница? Се мислам дали во охрид или битола да одам. Можна опција е и чаир ама скопје ми е 2 саати од градов. Далеку е
   
 17. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  5.677
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам. Кратка коса имам можам и без чешел да поминам. Хахаха. А за лабело убаво што спомна, редовно го користам.
   
 18. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Мамички здраво ме интересира за тие што имате искуство во плодност дали сте задоволни? Читав коментари но ме интересира од сега скоро. Исто така дали е морално епидурална да се стави? Ве гушкам
   
 19. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Zdravo, jas se porodiv vo Plodnost pred 3 nedeli i sum prezadovolna od se, vredi sekoj denar daden tamu. 24h dostapni se za tebe site. Sto i da ti treba samo im dzvones i doagaat. Epiduralna ne e moralna, samo dokolku ti sakas im kazuvas i ke potpises. Ja stavaat koga bolkite se krajno nepodnoslivi.
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MartinaMM

  MartinaMM Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Jas sum prezadovolna, od sekoj eden doktor i site sestri, pedijatri, neonatolozi pa i higienicari, a kako sto kaza @Leo-nora epiduralnata analgezija e licen izbor. Mene uste koga stignav i bev pregledana me prasa doktorkata dali planiram znaci ne e to ke drzime do kraj pa ajde sega sakam. Vooglavno se naj naj
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.