Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

 1. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.185
  Допаѓања:
  10.380
  Пол:
  Женски
  не знам зошто ама многу често слушам "совети" од познанички колешки и пријателки да не одам во државна во битола за пораѓај,а толку сум замислена каде и што и како бидејќи кај нас во градот највероватно нема да можам да се породам.
   
 2. Magic13

  Magic13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2019
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.311
  Пол:
  Женски
  Еве јас ќе ти кажам болницата во Битола е во катастрофална состојба. Нема доктори, повеќето си заминаа во Плодност, а и тие што се останати со ароганција во вис се. Само гледаат колку пари на рака ќе им дадеш.
   
  На mime87, Martina T и marchi-cool им се допаѓа ова.
 3. Martina T

  Martina T Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Точно, ако немаш некој таму роднина или ,, пријател '' ништо не прајш Господ да ти е на помош...
   
  На Magic13 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram za odgovorot, bev na pregled i razgovor pa najverojatno ke bide toa i mojot izbor :hug::hug::hug:
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Blagodaram na odgovorot mi pomognavte vo izborot zdravje boze samo :hug::hug::inlove:
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MartinaMM

  MartinaMM Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  So koj doktor razgovarase? Onaka prasvam, tamu kaj koj i da odis nema da zgresis
   
 7. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  So dr. Sotir kaj nego zakazhavme preku telefon ama zadovolna sum
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.925
  Допаѓања:
  18.891
  Пол:
  Женски
  Мене др. Сотир ме породи додека уште работеше во државната болница. Задоволна сум и јас.
   
  На NewMama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Priroden porogaj imase ili carski?
   
 10. *Caci^*

  *Caci^* Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали има некој искуство со пораѓај кај д-р Кристинка Пајаковска од Плодност?
   
 11. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.454
  Допаѓања:
  13.309
  Пол:
  Женски
  Јас, многу позитивно за првото бебе.Ама денес разочарување, бев закажана за втор скрининг кај неа и тоа таа ме закажа уште пред 3 недели и утрово се јавуваат да ми откажат, заминала на одмор, наводно неколку пати ме барале, а јас не сум се јавувала, аха, важи...
   
  На *Caci^* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MartinaMM

  MartinaMM Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Jas, ednostavno prezadovolna
  Me porodi Kristinka zaedno so dve sestri na ednata imeto ne i go znam a na drugata e Marija i za nea imam najpofalni zborovi, znaci pokraj fizicki i mnogu golema psihicka podrska dobiv od nea.
   
  На *Caci^* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Aleksandra997

  Aleksandra997 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki jas imam edno smesno prasanje
  Sakam da se porodam vo plodnost no sum od Stip I mi e strav da ne se porodam po pat imam 2 ipol saati pat do bolnicata
   
 14. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Најдобро разговарај со гинекологот или на пр. Имај опција Б во државната... обично од кога ке пукне водењакот или од првите контракции има фора повеќе сати.. сепак зависи од организмот од пороѓаот ... така што сум слушала искуства ,а и јас истото се запрашувам иако имам фора до битола 1 сат :D:D
   
 15. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Дали во плодност треба да се понесат работи за престојот на новороденчето?
   
 16. Mia Fuentes

  Mia Fuentes Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Буквално ништо не ти треба, можи за тебе полнач, чешел, ако мислиш шминка, таблет... Имаат продавница кај нив за цуцли и сл па ако ти фати таму цуцла малата, земи си ја со време :) Јас се враќав по електтична пумпа
   
 17. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  5.731
  Пол:
  Женски
  Јас сум породена во Плодност пред 1 недела. Молам да кажам само пофални зборови за се таму
  Од др-и сестри, и цел останат персонал.
  Вреди за секој денар.
  Спонтан пораѓај, без епидурална со 3 денови, се вклучено заедно со ехо на мозоче, бубрези и колкчиња, кај бебе како и испитување Д димери за мене примени клексани, и испитување билирубин кај бебе 3 пати плативме 49900.
  Ако сте во може би ви препорачала. И освен полнач шминка не треба ништо друго
   
  На NewMama, Magic13, Elen@ и 2 други им се допаѓа ова.
 18. *Mila24*

  *Mila24* Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  A koj dr ve porodi ?
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 19. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Женски колку задржуват во државна со царски рез да не знајте случајно... многу сакам да си одиме дома ... :smirk:|-)
   
 20. manako1

  manako1 Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2016
  Пораки:
  2.572
  Допаѓања:
  45.835
  Пол:
  Женски
  Јас сабота се породив,во среда ме пуштија.
   
  На hristin4e му/ѝ се допаѓа ова.