Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

 1. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  331
  Пол:
  Женски
  Исто сакам да знам што носите за вас и за бебето ?
  Јас сум кај др. Кристинка Пајаковска.
  И ме интересира дали сте се породувале со епидурална или без ?
  Читав некои неубави работи што може да предизвика епидурална и малку сум во двоумење...
  Данкешен
   
 2. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  3.961
  За бебе ништо...
  За тебе полнач за телефон четка и паста за заби има и четка ама јас си носев моја
  Јас пред точно 5 месеци се породив со епидурална нема никаква нус појава или болка. Супер понинав многу лесно и брзо ти посакувам пораѓај како мојот:)
  Мене ме породи др. Сотир :)
  Ако имаш уште некое прашање слободно пиши ми :)
   
  На eta, fana и lavinija28 им се допаѓа ова.
 3. MartinaMM

  MartinaMM Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  I mene me porodi Kristinka, so epiduralna se porodiv i eve pominaja 10 meseci nikakov problem ne sum imala. A za raboti za tebe i bebe kako so ti kaza @Adams ne treba nisto osven ako ti licno sakas da si nosis neseser so stvari za licna higiena.
   
  На macufce и Adams им се допаѓа ова.
 4. malechka_18

  malechka_18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  vip soba vo drzavna najnovi informacii i iskustva ima nekoj?
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 5. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  331
  Пол:
  Женски
  Што мислење имате сега ?
  Откако ќе се отвори Плодност, да се оди за пораѓај и сл?
  Или да се бара друго чаре
   
 6. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.314
  Пол:
  Женски
  Јас психички се спремам за пораѓај во Прилеп...Страв ми е, ама не знам кога ќе му се излегува на бебче а со Плодност не сум на сигурно што ќе биди и кога ќе почнат бидејќи нели за новите заболени соопштија по некој ден од затворањето па не знам кога би почнале со работа. Ти за секој случај побарај си и доктор во твојот град чисто само колкунда имаш некоја резерва. Кога ти беше краен термин?
   
 7. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  331
  Пол:
  Женски

  Сега баш гледав имаа пишано. Дека од 13ти април почнуваат со работа, и дека од утре може да се јавуваат пациенти за да закажуваат термини.
  Мене краен ми е на 24.05. На 20ти влагам во 9ти веќе, а во 37ма гн сум договорена за преглед во Плодност.
  Само све да е во ред, ќе одам до крај.. во Плодност. Бидејќи веќе ист е ризикот секаде. И тука, во мојот град има заразени, така да, веројатно ќе терам во Плодност.. тебе кога ти е краен?
   
 8. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.314
  Пол:
  Женски
  Мене 03.05 ама можно е и порано да биди, зависи. А штом пишале дека ќе почнат од 13ти, тогаш немаш проблем ти, имаш време :)
   
  На macufce и fana им се допаѓа ова.
 9. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  331
  Пол:
  Женски
  Мора да се издржи периодов..
   
 10. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  331
  Пол:
  Женски
  Да не била некоја деновиве во Плодност да каме што како?

  И ме интересира случајно да не треба да се остави капар за пораѓај кога ќе одам во 37ма недела?
   
 11. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  3.961
  Плодност работи од вчера.
  А.за пораѓај не треба ништо никаков капар. На одење дома дури се спремате сопругот плаќа се симнувате и си одите дома.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Малечко Кикенце

  Малечко Кикенце Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  18
  Искуства во државна бт ?
   
  На Joki99 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Joki99

  Joki99 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2020
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Моја блиска се породи пред 1 месец. Со болки е оставиле да чека за да дојде друга смена па да е породат не беше задоволна.
   
 14. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  331
  Пол:
  Женски
  Се јавив денеска да закажам преглед во Плодност, докторката моја (др Кристинка Пајаковска), била до петок на работа.
  Кажете некој друг доктор. Знам дека сите се добри, ама ете одвоите некој
   
 15. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.314
  Пол:
  Женски
  Јас приската ја правев кај Кристинка, а други два прегледи (еден преглед + втор скрининг) кај Обедниковски и задоволна бев од него а и други ми кажувале дека биле задоволни од него. Мислам дека сите се добри, за кој и да се одлучиш...
   
 16. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  3.961
  Мене бременост ми водеше Таше а ме породи Сотир јас сум многу задоволна од него
   
  На bibiiii и macufce им се допаѓа ова.
 17. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.454
  Допаѓања:
  13.309
  Пол:
  Женски
  Ич не бирај, ќе треба на закажано да одиш. Кој ќе се погоди тој, сите, ама баш сите ќе ти обрнат внимание без гајле. И онака 80% работа на акушерката е. Јас со сите имам искуство, сите се супер стварно.
   
  На macufce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Nevenche26

  Nevenche26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2019
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам, во Плодност колку е цената за природно породување,а колку за царски? Ценовникот не им го отвара, неможам да видам. И дали имате инфо дали после прв пораѓај царски, за втор дали може природно? Фала
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  12.746
  Пол:
  Женски
  Јави се на телефон прашај за цените.
  За природно после царски зависи од повеќе фактори. Колку време има поминато од едната бременост до другата? Доктор прави проценка за секого индивидуално дали може
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.314
  Пол:
  Женски
  До последно овој ценовник го гледав (ова го прикачи една членкс, но идентично е со ценовникот кој им беше на нет) IMG_20200222_125538.jpg
   
  На Nevenche26 и Thallia им се допаѓа ова.