Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

 1. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  680
  Jas bev trudna period 2012 i trebase da pravam priska plativ privatno,3800vo avicena,posto bitola ne praele takvi testovi taka mi kaza Slavko skopje ne mozev da odam mi bese daleku.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  I jas taka napraviv sega istoto mi kaza ama se zacudiv koga procitav deka mozelo I na drzavna tuka mozbi nemam razbrano . a za skrining 2 kade go napravi?
   
 3. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  680
  Skrining 2ne praev
   
 4. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски

  Во Битола прават приска но нашите матични сите до еден кажуваат дека нема реагенси да си направиш во авицена и си земаат процент. Епа искрено нема да направам кај нив ни приска и скрининг на ехо 2д. Ќе си одам во плоднос како цар и претходно пишав си закажав кај Кристинка. А во Битола прават само наводно нема реагенси а во Ск има чиста глупост.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски

  уф не знаев за вакво искуство баш ми е жал што си го доживеала ова ама таму сите до еден имаат проблем дефинитивно
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  И јас пишав лошо искуство од Сотир, поарогантен човек немам сретнато поради него се одлучив за Плодност. А е еден од фалените во државна, можам да замислам какви се другите.

  За во Плодност имам пишано, има можност на рати со картичка преку Стопанска скопска, без камата е, таков договор имаат направено. Ние така плативме за да не ја плаќаме цела сума наеднаш.
   
  На Miss.Sweet и S.Snezana им се допаѓа ова.
 7. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Jas ke odam kaj Krisyinka za skrinig i ako me bendisa se ke se.dogovoram so nea za.poragaj za drzavna definotivno mn mie strav
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  Ти гарантирам дека ќе ти се бендиса докторката. :)
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Imaa regensi nekade od prolet do esen, jas ne fativ i pak snemaa uzas, ednas se resiv nesto na bolnica da napravam i ne uspeav :)))) drugarkami vo septemvri napravi i tolku ;)
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 10. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  devojki da spodelam so vas vo petokot se porodi moja prijatelka vo drzavna vo Bitola I koga stignala koj doctor e ruse e dezuren go baraat covekov nigde mu zvonat I so vrski bea plus mu zvonat toj vo kafana I mu rekol ako sakate idam odma ama mu rekle ne ne nemora mozebi e pijan da go stanat od kafana I tuka bil sotir I babicata I dve sestri koj so vrski I obrnale vnimamie a sotir cello vreme I se ponasal na babicata cello vreme nesto prikazval I na kraj od kako se porodila I rekol ne treba da te sijam ama aj 3 konci kako na majtap voopsto ne e zadovolna ama fala bgu lesno pominala pokraj se drugiot den ne pominala vizita ja zaboravile nikoj ne ja pregledal ...I sovet od nea mi e ako idis tuka baraj vrski oti e se na sreka I stvrano imam vreme ama sum vo golema misla...
   
 11. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Јас се тешам дека не е се така црно :) ама никако некоја феминка да напиши позитивни искуства од Битола за да можиме полесно да се одлучиме :whew:
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Tocno od edna strana ke se odlucam za plodnost ama si vikam oti da davam pari ama koga ke slusanam nekoj vaka si vikam kakvi pari ne ae gledaat parite i sega neznam imam vreme ako se odlucam za plodnost mi rekoa da odam 31 nedela imam obuka i vezbi
   
 13. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Јас не се размислувам... Плодност ќе одам, уште од сега си знае докторот што ме прегледува. Посекако сите прегледи таму ми беа и сум презадоволна.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  370
  Еве да ви кажам дека јас сум задоволна од државна во битола,породена со царски кај никола велјановски а цела бременост ја водев во плодност а се породив на државна,пред да се породам неколку прегледи бев кај никола си се договорив со човекот и да напоменам дека ниту еднаш не ми побара пари да ми речи толку ке ми дадеш за да те породам само ми велеше секоја момент можи да ми звониш без проблем кога ке те фатат болки,кога стигнавме на болница за поројгај мм го викна демек да го почасти и тогаш не прифати одкако ке се породи рече дури тогаш можи да се почастиме,ова го кажувам бидејки некоја феминка имаше кажано за некоја докторка во битола што и барала пред време пари за да ја породи.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Kaj koj doktor si ?
   
 16. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Iskreno me iznenadi bez prijateli bez nekoj denar pod raka i da pominis ubavo bas iznenaduvacki. Za carski morase ili izborot bese tvoh?
   
 17. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  370
  Имаше некој причини за царски ама да бев кај друг др ке ме оставеше на природно,а за пари мм од срце му даде некој денар на др ама ми беше зборот што др не ми побара пари и пред да ме породи не ги земаше во никој случај.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Кај др. Влатко.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.976
  Допаѓања:
  5.720
  На дел од докторите во кои се крстите во Плодност, истите беа катастрофа додека работеа на болница.
   
  На donna.17, S.Snezana и stilas7 им се допаѓа ова.
 20. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  Па нормално дека третманот и однесувањето е различно. А кој доктор конкретно? Кај Влатко сум одела на државно и е ист во однесување. Др. Кристинка е човек пред се и не била поразлична што имам од други слушнато, а овде спрема мене се покажа дека не е таква за пари. Бато и Обедниковски се и од порано најбарани и најфалени. Затоа и најдобрите се собрани таму. Мое мислење, ако имаш друго искуство во ред.
   
  На Wanna.be.mum и S.Snezana им се допаѓа ова.