Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

 1. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Konecno nekoj :))) i jas razmisluvam za Nikola pa ti me ohrabri ;) a ako cekam bolki i toj ne se pogodi na smena?
   
  На LUCERKA, NewMommy и S.Snezana им се допаѓа ова.
 2. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Inaku ne se slozuvam deka doktorite pred da rabotat vo Plodnost bile katastrofa, odnesuvanje se uci ama znaenjeto sto si go imale site so godini kariera pozadi niv ne se uci preku nok, znam deka denes nemase za poroduvanje da mislam da ne bea tie :)
  E sega drugo e imame ili ne pari za tamu :))))
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Zavisi kako ke se pogodi ovaa prijatelkata so se.porodi petokot bese dogovorena so ruse koga stigna ne bese tamu koga go pobaraa bese vo kafana i kako da mu recat ela mozi pie i nisto sotir bil toj ja porodil.kako ke ti se pogodi srekata
   
 4. D&&&M

  D&&&M Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Јас сум два пати породена царски кај др.русе.па сите тие седат в кафана тоа му е место за одмор само што русе е реален и кажва кај е а другите кријат исто и за мене го викнаа од таму а пред се јас се одлучив за него затоа што има искуство повеке од сите и можи да реагира во секој момент размислете колку има породено и би ги споредиле кристина зошто е во плодност сигурно не нисто подобра отколку ко бесе во државна и никој не ја бараше.ма сите се тие исти без разлика кај работат само господ напомош да не ти треба да кудиш доктор ако не е во ред нешто
   
 5. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Браво ако е во ред докторите да 'одмараат' во кафана во работно време. Многу е за пофалба. Ајде јас да одам да 'одмарам' во кафана за работно време, одма ќе летам од работа. Ама дури народот ги гледа докториве ко Господ и се што ќе направат тие е во ред оти се доктори... така ќе прават, и ќе си одат млади женички како кутрата во Гевгелија... оти во ред е да си одморат во кафана и пијани да пораѓаат.
  И да... Кристинка ја има породено снаа ми во државна на времето, без проблеми и компликации... и немаше потреба да ја викаат од кафана, да ја уморуваат и да и го реметат ОДМОРОТ во кафана. Каква што беше во државна, таква е и сега. Имам искуство со неа, и знам многу луѓе што имаат искуство, и се презадоволни.
  А тие што сметаат дека е ОК доктор да си одмара во кафана, и уште па орден да му доелиме дека е реален и барем си кажува искрено.... нека си одат кај тој доктор, ама нема проблем.... само нема потреба да се плука по оние доктори кои совесно си ја работат работата, само за да се оправдаат овие другиве.
   
  На MayDiamonds, Quincy, LUCERKA и 6 други им се допаѓа ова.
 6. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Ubavo kazano podpolno tocno , i ako imas luge da go viknat od kafana a ako nemas ?!?
   
  На fs-fs-fs му/ѝ се допаѓа ова.
 7. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Ма каква кафана... не ни викам некој од кафана, па и најјаки врски да имам. Страшно нешто....
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам со @jacqueline.s па работник не смее да пие по фабриките, а не доктор. Срамота е како му е на некој прифатливо ова. А Русе конкретно на јатрва ми после кафана не можеше на документ да и се потпиши, не на пораѓај да оди.
   
  На Miss.Sweet, S.Snezana и jacqueline.s им се допаѓа ова.
 9. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Jas lezev na bolnica dve nedeli bev so vonmatericna bremenost i sotir me vodese koga dojde ruse mu veli ela "proburickaj" toj si ja svrte glata i si zamina ni eho ne sakase da mi napravi. So gresna analiza na krvta me pusti doma koga pobaravme vtoro mislenje i od toa od kerkamu koj te pusta mi vika doma nema sansi preku nok da e 0 bhg, katastrofa i pred nekoe vreme slusnav deka licencata mu bese odzemena i ne bese na rabota ete sega go vratile
   
 10. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  Два пати му е до сега одземена лиценцата ама го враќаат.
   
 11. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Де бе па сте се запнале... не чини та не чини... па нели ви рекоа погоре - барем искрен си е човекот, си кажува отворено дека в кафана си седи... нели искреноста е доблест? :rofl:
  И остај друго, ете ви кажаа, толку е добар, и стручен, и најпрекрасен, што дури и пијан може царски рез да направи... знаете вие која стручност е тоа, за почит е, еееееј. Ем пијан, ем 'одморен' во кафана, лепота... ножот му лета, сам му сечи (facepalm)
  Што ли се не ќе прочитам на форумов, дури се нериврам некогаш!!!
   
  На MayDiamonds, theowndemon, NewMommy и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Kriva e cela institucija sto im dozvoluva se i da se bogatat na nas grb i da pravat sto ke im tekni, vo Skopje odamna im e zabraneto pari da zemaat kaj nas javna tajna e za zal.
  Ah kolku treba kazni da frcat malce ... da gi suredat , ili nie da pocnime da prijavuvame a ne tamu da si kutime !!!
  Jas ke pocnam kaj Nikola pa ke vidam kako ke bidi ;)nemam golemo iskustvo so doktorite na bolnica :)
   
  Последна измена: 10 февруари 2016
  На LUCERKA и S.Snezana им се допаѓа ова.
 13. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Во право си но како да ги пријавиш , матичните сите земаат пари за тоа фискална не ти даваат . Се јавуваш во фонд да пријавиш ти викаат треба да доставиш фискална па не ми дава , епа тогаш не треба да и платиш и се е то затворен круг во кој ние сме будали. Затоа приватна болница барем ќе си платам ќе ми дај фискална и ќе ме третира како царица .
   
  На jacqueline.s, Wanna.be.mum и S.Snezana им се допаѓа ова.
 14. NewMommy

  NewMommy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Извинете не сум во последно на форумов и не ви одговорив. Точно така, мене ПРИСКА ми направија во Државна во Битола. Тоа беше некаде Септември. Инаку дознав дека ретко имале реагенси, па затоа не ве закажуваат за таму. Мене така ми се падна среќата, а јас си очекував за Приска да си платам 3000 и тоа е тоа, ама ете среќа сум имала. А јас воопшто не верувам во веродостојноста на тој тест,ама ајде за да не ме гризе совест.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. NewMommy

  NewMommy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Јас се одлучив за Државна, па здравје се надевам се ќе биде во ред. Не се одлучувам за кај кој доктор, бидејќи ќе одам кога ќе дојде време. Не планирам да се закажувам пред време, а и ми зависи породилното отсуство. Треба да бидам 39 + 5 дена за да го фатам :worried:. Тоа ти е кога не се мисли на време |-)
   
 16. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  45 дена пред пораѓај може сега да се отвори породилно.
   
  На NewMommy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Samo so lez da ti e daj boze se da e vo red
   
  На NewMommy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Епа тогаш, седи мирна и чувај го да не излегва пред мама породилно да земи ;)
   
  На NewMommy и S.Snezana им се допаѓа ова.
 19. bufchence

  bufchence Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  5
  Државната болница во Битола со еден збор кажано е катастрофа.. Нема никакви услови поготово на гинекологија, а за докторите немам збор. Се породив со царски, кога ме преместија во интензивна сестрата последно ми ја стави инфузијата пред полноќ и после дојде во 6 пред бегање да ми ја исклучи, цела ноќ жива душа не помина да ме види! А д-рката Кристинка ја породи снаа ми, за разлика од д-р Русе шо не креваше телефон кога го баравме!
   
  На S.Snezana и NewMommy им се допаѓа ова.
 20. NewMommy

  NewMommy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Да знам ама јас на 10 март исполнувам 6 месеци стаж, а на 13 март ми е термин Ама нема врска, само нека е се во ред па за друго ќе се снајдиме
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.