1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

  1. *Лаванда*

    *Лаванда* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2021
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    1.503
    Ти благодарам:inlove:
     
  2. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Знам дека Кристинка и Марија прават породување во вода, е сега јас одам на прегледи кај др. Марија и сакам и таа да ме породи без разлика како ќе биде. Исто сакам во вода ама мислам зависи од некои фактори. Мислам дека само тие кои се ифв ги пораѓа исклучиво др. Таше со царски. Ако одиш штом те фатат болки спонтано без договор ќе те породи тој кој е дежурен инаку можеш да се договориш со кој сакаш доктор и тука нема улога матичниот, тој може само да ти сугерира, ама ти се договараш со кој си сакаш. За во вода сум сигурна за др. Кристинка и др. Марија од сликите од плодност кои ги објавуваат на инста, други др. немам забележано ама најдобро е тоа да се консултираш во болницата можеби и други се обучени. :l:
     
    На *Лаванда* и Babymama2020 им се допаѓа ова.
  3. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Нема врска за ифв, сите ги пораѓаат. Мислам на темава имаше мајка што се породила природно со ифв.
    Иначе јас одев кај Марија при крај и презадоволна сум. Таа до крај сакаше природно да се породам ама мораше царски. Како и да е, со лесно.
     
    На Stressed Out и *Лаванда* им се допаѓа ова.
  4. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    Не е точно дека со ивф се пораѓаат царски.Јас сум со ивф цела бременост др Таше ми ја водеше и он инсистираше за природен пораѓај ама на крајот поради други причина јас решив царски иако советот на докторот беше да пробам прво природно така да ивф бремености не се разликуваат од природно настаната бременост и не е причина за царски
     
    На NIKA@, Meckicja, S.o.F.i и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Candyyy

    Candyyy Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2021
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Dali vo plodnost vo sekoja soba ima banja i dali imaat tamu papuci za banja?
     
  6. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Да и да.
    Во соба си сама, има бања, тв.
    Има папучи, крпи, се.
     
  7. Candyyy

    Candyyy Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2021
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Blagodaram mnogu
     
  8. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Jas se dvoumec pomegu drzavna i Plodnost. Dobro e sto izbrav drzavna i nikola veljanovski. Podobar ginekolog sum nemala, bukvalno me porodi za 10 min i dodeka uste anestezijata traese mi ja soshi ranata. Vo eden poteg mi go izvade sin mi. Pa posle toa morase uste 7 dena da lezime dvata, ako bev vo Plodnost kuznaj kolku pari toa ke me cinese. Iako e pomegu pomladite ginekolozi, i ne go falat mnogu, jas sum mn zadovolna. E Sega za higienata posporodilno jas skrisno odev vo pripremno da se mijam, nema topla voda vo sobite.
     
    На Meckicja и tina2018 им се допаѓа ова.
  9. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    Имаат се што ќе ти биде потребно,сама во соба со бања.Јас моето породување го паметам како прекрасно искуство поради Плодност
     
    На IRBBB и Candyyy им се допаѓа ова.
  10. Karmina1989

    Karmina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    471
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Nekoja majka poslednive denovi porodena vo drzavnata bolnica da spodeli islustvo dali ims topla voda vo kupatilata posle poragjaj, parnoto koga bev ns pregled raboteshe no me jntetesira dali ima topla voda
     
  11. Candyyy

    Candyyy Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2021
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Prasanje okolu plakjanjeto za poroduvanje vo Plodnost.. Dali vednas vo momentot koga ne pustaat doma mora da se plati ili ni davaat faktura pa vo opredelen rok mozeme da platime?
     
  12. Kaja991

    Kaja991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2020
    Пораки:
    646
    Допаѓања:
    4.025
    Пол:
    Женски
    Prvo plakja soprugot, pa koga se e sredeno platenp te pustaat so bebeto.
     
    На Candyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Candyyy

    Candyyy Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2021
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Vie sto ste pprodeni vo plodnost so dr Sotir, dali i sto mu odnesovte na doktorot?
     
  14. Amy1

    Amy1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2021
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    19
    Soprugot koga plakjal ostavil bomboniera da se pocastat, nisto drugo. Dr. Sotir ne bese ni tuka za ispisot, samo na poragjajot dojde.
     
    На Candyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.131
    Допаѓања:
    32.997
    Пол:
    Женски
    Алкохол и благо. Од благодарност оти стварно прекрасно поминав, ама ако не сакаш, не мора.
     
    На Candyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SophiaBella

    SophiaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    1.538
    Допаѓања:
    4.885
    Торта само оставив за сите да се почастат, не оставив ништо за докторот посебно.
     
  17. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Ако имаш фирма можи на фактура и да ја платиш покасно. Ако не,мора на денот кога ќе ве пуштат дома.
     
  18. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Дали некоја мајка се породила со закажан царски? Дали клизма си ставивте сами или на болница како е подобро денес ми го закажаа царскиот и ми рекоа сакаш тука сакаш дома прочисти се па нез дали да земам сама или кога ке одам таму...
     
  19. Babymama2020

    Babymama2020 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2020
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    На договорен царски ќе ти дадат мени за 2 денови дома што да јадиш да ги подготвиш цревата мислам беше со супи, бистар сок од јаболко, ориз варен...клизма ти ставаат утрото пред царски околу час час и половина, за дома не ми кажаа ништо освен менито. Јас бев за понеделник закажана, саб и неделата јадев по менито, прием недела вечер само течности, утрото клизмата беше.Со лесно!
     
    На hristin4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам... Не ми кажаа ништо само ми рекоа сакаш тука сакаш сама прочисти се и дојди во 8ч. Ни мени ни ништо па еве ке применам барем еден ден само течности повеке и ке се прочистам сама ако треба и тие таму па сега што ке биди то е. :f:
     
    На Babymama2020 му/ѝ се допаѓа ова.