Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

 1. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Sega stvarno luge se dvoumam neznam so da pravam kade :|
   
 2. Верче4

  Верче4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  4.305
  Пол:
  Женски
  @S.Snezana а праша за природно колку е поскапено, колку фаќа сега? Неможам не ми се оди на државна посебно што цела бременост ја водам во плодност.
   
 3. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  Јас немав дополнителни трошоци, само 1000 ден еден ден беше на фототерапија бебуш. Се се наплаќа плус.
  @S.Snezana размислете заедно убаво, без јаки врски в болница и мене не ми се оди.
  @Верче4 еве цените се од ценовникот 22 илјади + 6500 ден+ 12 илјади епидурална. 3 дена обично е природно.
   
  На S.Snezana и Верче4 им се допаѓа ова.
 4. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Да, јас старите цени ги фатив. Затоа на бебуш му се брзало, да не не става во поголеми трошоци :rofl:
   
  На Bebulleee и S.Snezana им се допаѓа ова.
 5. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Ne ne prasav za prirodno
   
  На Верче4 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Neznam i vrski da imame i da dades nekoj dinar toa so e gnasno i so vo seoba se pika koj ke stigni ne mozi da se smeni
   
 7. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Prasav samo za carski oti Kristinka mi rece pretezno tie so se so ivf gi poragale carski a akp odam na drzavno znam so.me ceka nema tamu kako sakas
   
 8. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  И јатрва ми исто е, и неа и рече царски, а и по толку маки не ни сака природно. Таа вели ќе заработиме, не се оди секоја година таму, и во право е.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Taka e.parite se za.trosenje :)
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Верче4

  Верче4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  4.305
  Пол:
  Женски
  Кај им текна сега да поскапат :D а епидурална на сите ставаат за природно или ако сакаш?
   
 11. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Ako sakas izborot e tvoj :)
   
  На Верче4 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anna***

  Anna*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Што треба да се носи од дома за породување во Плодност?
   
 13. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Cetka za zabi i polnac za mob :) jas taka znam
   
  На Anna*** му/ѝ се допаѓа ова.
 14. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  5.519
  Пол:
  Женски
  Дури ни четка не мора,освен ако си со својата навикната,инаку и таму даваат :)
   
  На Anna*** и S.Snezana им се допаѓа ова.
 15. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  гледам се прави муабет околку цените , јас сега правев втор скрининг и беше исто 3000 денари и пред 10 недели платив исто !
   
 16. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Ништо.... :D
   
  На Anna*** му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Ne vazi uste priroden poragaj 35000 otprilika, uste stojat plakatite niz gradot, poskapeno e ??
   
 18. Anna***

  Anna*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  1. Нормално породување 22000ден. + Болнички ден - 6500ден. + Епидурална анелгезија - 12000ден.
  2. Sectio Caesarea - Породување со царски рез 42000ден. + Ден во интензивна - 9000ден. + Болнички ден - 6500ден.
  Прашав во плодност пред 1 недела овие цени се сега.
   
  На Wanna.be.mum му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Uste nesto da ve prasam :) sledam kaj maticen bremenost a ke se poragam vo Plodnost, pred terminot pregledi, ctg se naplaka taka? Ctg kolku se naplaka ili vo pregledaot spaga?
   
 20. Maneli

  Maneli Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Многу ги поскапиле цените во Плодност, сега гледам не знаев дека имаат нови цени, но тоа е, на државна не ми се оди искрено :(
   
  На Wanna.be.mum, Верче4 и S.Snezana им се допаѓа ова.