1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Плодност или Државна во Битола?

Дискусија во 'Бременост' започната од NewMommy, 7 јануари 2016.

  1. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    По мене , најпаметно е да си се направиш наудрена и да си прашаш за ова директно во Плодност, оти малце си се пимпирлии по ова прашање.....
     
  2. S.Snezana

    S.Snezana Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2015
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    1.624
    Пол:
    Женски
    Zavisi kako ke gi pogodis mene ednas mi rece doktorkata so rezultat od krvna slika i mokraca da dojdis vo 32 nedela i da pocnime kaj nea se so treba pa sega koga se javiv da zakazam mi veli se so treba tuka ke naprajme
     
  3. Kom.pot

    Kom.pot Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.786
    Се јавив и таа со која разговарав ми рече не знам, слушни се најдобро со докторот за да ти каже. Тој не ми се јавува и затоа реков тука да пишам. Инаку и јас отидов со крвна слика направена во ординација во Охрид и ми рекоа повторно да проверам во Плодност, иако беше само од пред 1 недела. :/
     
  4. Anna***

    Anna*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2016
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Ако се пораѓаш во Плодност треба да носиш со тебе резултати од Крвна група и RH фактор од трансфузиологија, брисеви за хепатит б, ц што се прават во 12/13 недела и за стрептокока од 35 недела. Во новиот ценовник сега биле вклучени и овие испитувања бесплатно доколку ги немаш освен за крвна група, бидејќи порано се плаќало дополнително ако ги немаш. Земи ги од матичниот секако ги имаш направено и ќе ги носиш во Плодност.
     
    На Kom.pot му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Примаат се, јас ништо немав таму правено освен скрининзите. Само крвната група да е со документ од трансфузиологија, да не е само во книшка.
     
    На Kom.pot му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Wanna.be.mum

    Wanna.be.mum Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    1.013
    Пол:
    Женски
    I mene mi prifatija se im kazav deka kaj maticnata ja vodev bremenosta, kaj niv skrininzite, sekako se treba da nosis,vo majcinata kniska imas se, posledniot bris za streptokoka i listerija sto e jas im pokazav deka e negativen i tolku, pravi si go kaj sakas a ete sega prv pat citam deka e besplaten so novite ceni :)
     
    На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
  7. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Денес прашував за мајчината школа и цената е 3000 денари се оди 4ри дена по 2 часа значи 8 вкупно . Ако се пораѓаш кај нив ти ги минусираат овие 3000 значи ти иди гратис да ви кажам можи ќе се видиме со некој таму :)
     
    На Верче4 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    И што ти кажаа друго кога ќе почнуваш? Јас денес бев заборавив да прашам а требаше да се договориме па утре ќе се јавам за да видам како се часовите и кога да почнам.
     
  9. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Само ме запиша во списокот и ми рече ко ќе има група ќе ми се јават ама мене најмногу ми одговара јуни оти во август трена да се породам да ми е пресно знаењето :)
     
  10. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    И јас се јавив пред еден час некаде и сега ми се јавија дека веќе формирале група и вторник во 17.30 е првиот час, може и тебе ќе ти се јават. Баш сакам да видам како ќе биде ^_^
     
  11. Wanna.be.mum

    Wanna.be.mum Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    1.013
    Пол:
    Женски
    I mene mi se javija pred malku ama sto jas ke rodam dodeka oformija grupa ;)) im rekov-ne, ubavo da si pominite, sekako e korisno :)
     
  12. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Јас кога бев имаше две трудници во 39 недела и четири дена по ред одевме за да не се породат случајно. Многу се корисни часовите, посебно за капење, преповивање и доење на бебе. Првите часови се за правилно дишење на пораѓај и вежби. Само листот што ќе ви го дадат треба и на пораѓај да се носи за да се минусираат парите.
     
    На Верче4 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    @Верче4 се гледаме во вторник .... одвај чекам да видам како ќе биди :)
     
    На S.Snezana и Верче4 им се допаѓа ова.
  14. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    @kristina.k на пораѓај јас главата не знам кај ќе ми биди не лист да носам ...... хахаха мала шала како си помина ти веќе си породена или чекаш уште ако си сподели некое искуство
     
    На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    И јас одвај чекам, сакам да научам се сама да правам :) ќе се видиме да ^_^^_^
     
    На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Породена сум јас уште малку 6 месеци. Царски кај Др. Кристинка, презадоволна сум од докторката, имам пишувано. А за листот во право си, мм беше задолжен за тие работи. :D
     
    На fs-fs-fs му/ѝ се допаѓа ова.
  17. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    И мене таа ме води се надевам ќе биди природно ако не не ми бега царскиот и онака ко царица се понашам од ко сум трудна :Dи јас ќе го задолжам мм се надевам нема толу да се испијани па се ќе најди шо ќе му остам :party::party::party:
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    На fs-fs-fs и S.Snezana им се допаѓа ова.
  19. Wanna.be.mum

    Wanna.be.mum Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    1.013
    Пол:
    Женски
    E da te prasam taman presno si porodena tamu, anestezioloski test koga ti pravea, jas sakam da pobaram nareden pregled 39 ke sum polna pa da si gi znaam opciite, sto ima osven ekg i dali se plaka iako ne bi trebalo neli ;)
     
  20. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    @Wanna.be.mum два дена пред закажаниот царски ми направија анестезиолошки. Тогаш платив 1500, има разговор со анестезиолог за алергии, здравствени проблеми итн., мерење килажа, притисок и екг. И ќе ти дадат листа за исхрана за деновите пред царски. Инаку на царскиот прелесно поминав и многу брзо се опоравив, со лесно да ти е и тебе.
     
    На S.Snezana и Wanna.be.mum им се допаѓа ова.