1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

  1. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.118
    Допаѓања:
    18.324
    Пол:
    Женски
    Св. Лазар или " Моја болница" работи? Била некоја таму на преглед?
     
  2. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    Св. Лазар не е сега Санте Плус?
     
  3. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.118
    Допаѓања:
    18.324
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека го смени името во Моја Болница. За Санте не знам. Ако знае некоја членка нека пише.
     
    На АнеАце му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.982
    Пол:
    Женски

    Санте Плус е сега таму.
     
    На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.118
    Допаѓања:
    18.324
    Пол:
    Женски
    Затоа не можам да најдам никакво инфо под тоа име. Навистина не знаев дека е место санте мислев две различни болници се.
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.982
    Пол:
    Женски
    Не, истата е. Св. Лазар стана Моја Болница, па Санте Плус го ребрендираа откако го зедоа.
     
    На BabyT* и VDT2906 им се допаѓа ова.
  7. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Девојки кажете ми кога ќе почнат болките , за пораѓај во Систина каде одиш, ургентен или долниот влез? Ако докторот што со кој сме договорени е на одмор, има ли замена или кој е на смена тој доаѓа. Како оди процедура со природен пораѓај, и ако во меѓувреме решиш да се пораѓаш царски одиш на царски или не? Незнам дали имаат политика за тоа. Дали ако дојдеш со болки ти ставаат анестезија или не. Паника ме фаќа, не сакам со саати да се мачам, многу се намачивме до тука, барем породувањето да ми биде лесно и без паника.
     
  8. BabyShark

    BabyShark Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2019
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Еве како пресно породена ќе ти одговорам што можам. Се најавивме на телефон и ни кажаа да одиме на ургентно, меѓутоа кога влеговме директ не упатија на гинекологија каде веќе не чекаа.
    За докторите не знам дали имаат замена, мене ме породи д-р Кацарска која беше на дежурство и сум презадоволна од неа. Да нагласам, се немав договорено со никој претходно.
    Јас бев отворена 6-7 прста, контракции покажуваше, а болки не чувствував, но барав и добив веднаш епидурал, што би требало да е исто и за со болки.
    Почнав природно, па од страв побарав царски, сепак почекавме се дури не се увиде дека навистина е потребен. За 10мин се организираа за царски.
     
    На Flower123123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mecence <3

    Mecence <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2017
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Здраво маички кажете ми што ке ми треба да земам со мене за порагај во систина.
     
  10. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Имаш наназад многу коментари за Санте, јас искрено не сум незадоволна, ако има повеќе од незадоволно тоа сум. За мене само докторите чинат, сестрите беа олош таму. Кога бев јас им беше период на стари одмори, сите биле наводно на одмор па намален персонал, нула услуга имаше. 3 дена не им текна да ме прашаат дали сум била во вц за да почнат да ми даваат храна, чај од нане само пиев 3 дена, а јас уште вториот ден сабајле отидов во вц. Врв на незадоволство беше што му оставија воздух во инфузијата и што воопшто не ме погледнаа за доење да помогнат.
     
  11. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
    Очигледно е Систина дека ќе ја одберам
     
  12. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
    Очигледно Систина ќе ја одберам
     
    На Dina911 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Fani80

    Fani80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Нема да погрешиш
     
    На didisi и Dina911 им се допаѓа ова.
  14. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    @AngelOfArh пред колку време се породи таму? Како за друга болница да зборуваш. Сестрите екстра фини и уште одма ја ставаа на града и ме учеа како да ја доам.
     
  15. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Точно 3г и 3м
     
  16. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    Мислам дека тогаш баш имаше доста негативни работиза нив пишано и може заради тоа се имат поправено.
     
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Не верувам во болница која ги брише негативните критики напишани за неа наместо да одговори на истите, не верувам на болница која не одговара на меил од пациент кој со докази праќа жалба и за крај не верувам на болница која нема соодветен кадар и вработува млади девојчиња на 6м и ги испушта за да не ги пријави на неопределено. Во една болница не може да има само 2 возрасни сестри во гинеколошки дел и само 1 возрасна сестра во делот за педијатрија која патем не е никогаш дежурна и бебињата се оставени на девојчиња од по 21-24г. Таква беше реалноста во 2016г кога јас раѓав.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    Жал ми е што си имала такво искуство стварно. Еве да не бидам оф топик ама само да го кажам ова. Педијатарот не беше добар, односно односот не му беше ок и не објаснуваше добро. Закажав во Систина и моето бебе од не полни три месеци го оставија да чека со 200души кои патем кашлаа, киваа и сл. И немаше место каде да чекам, ја држев во раце со транспортер. Сакам да кажам дека ние може да кажиме еден лошо еден добро за иста болница ама се е како ќе те послужи среќата.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  19. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Ако е до 20часот одиш на офрл ако не на ургентно. Без паника лекар стално има и знаат што како треба
     
    На Flower123123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Darija*

    Darija* Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Женски
    Може цените за природен и царски во систина и исто за ремедика. Не можам да ги најдам новите ценовници