Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

 1. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.343
  Допаѓања:
  5.678
  Пол:
  Женски
  115000ден. царскиот
  1640ден. прегледите за бебе
  5000ден. од ноќ за апартман

  Доколку е закажано породувањето претходно се прави подготовка (крвна слика, цтг, отварање историја...) и се плаќа 6000ден. кои подоцна се одбиваат од цената.

  Посетите се од 12-14 и 17-19
   
  На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  10.291
  Пол:
  Женски
  Поскапено е доста од пред скоро 5 години... 5000 од вечер од апартман... 3000 беше.
   
  На Sexybaby86 и Minnie-e им се допаѓа ова.
 3. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.343
  Допаѓања:
  5.678
  Пол:
  Женски
  Да, лани во јануари кога се породив со првото царски беше 95000, а апартман или придружник 3000 и нешто.
   
  На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  849
  @Minnie-e , 115 000 + 1640 за бебе.
  Апартман ако бираш е плус 5 на 115...така?
  И да - дали вреди за парите? Задоволна ли си?
   
  Последна измена: 14 септември 2019
 5. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.343
  Допаѓања:
  5.678
  Пол:
  Женски
  Да, јас бев 4 вечери и на 115000 имав плус 1640 за бебе и плус 20000 за апартман.
  За дали вреди, што да ти кажам!? Далеку е од убав фамилијарен одмор кој можеш да си го истераш со тие пари :D.
  Мојата одлука беше Ремедика најмногу заради докторот а и познати ми се веќе вработените, процедурата...
  За мене вредеше зашто се чувствував сигурна.
  Инаку има пропусти, не дека не.

  Меѓу кои се двоумиш ти?
   
  На Scorpio87 и Happyinlove им се допаѓа ова.
 6. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  5.425
  Пол:
  Женски


  Нели?
  Уште 5 да го родам се таму ке одам. Од хигеничарка до доктор. На кастинг ли ги бираат така да се услужливи?

  Дека може да се собите поубави,може...но јас не гледав воопшто баш се пристојни за една болница,што би се рекло како една државна болница на запад,но ние сме далеку од запад:D.
  Пред се, отидов таму да биде на сигурно моето бебе и јас.
  Бидејќи уште пред да останам бремена поддршка имам од таа болница и благодарение на сите тамо го имам денес ова мое вриштало:inlove:.

  *ова не е платена реклама,но доколку имаме член од менаџментот на ремедика,нека частат еден преглед,пап....пенкалце тефтерче....:D.
   
  На Scorpio87, peperutka87, Sexybaby86 и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Explavusha

  Explavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво. Прочитав наназад доста искуства со доста доктори и како што гледам за во Систина речиси за сите имате пофални зборови. Бремена сум со второ дете. Сеуште е рано за пораѓај меѓутоа сакам работите да ми се решени на време. Првиот пораѓај ми беше во Санте Плус кај Д-р Јегени - царски. Искрено поминав супер, со оглед на тоа што бев и со Плацента Превиа. Докторот не коментира и објаснува многу но си ја врши добро работата. Сега е префрлен во Ремедика. Не знам зошто но сакам следниот пораѓај да ми е во Систина. Какво е вашето искуство и совет со менување на доктори за пораѓај или останавте на истите?
  Благодарам.
  Ве поздравувам.
   
 8. MarijaAl

  MarijaAl Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас целата бременост ја водев кај неа и таа ме породи царски затоа што бебчето беше свртено карлично. Благодарна сум и до небо. Презадоволна од докторката и сестрите. Од болница сама го носев малиот во транспортер
  Докторката е злато.
   
  На Dayen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dayen

  Dayen Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  А носеше нешто за тебе или за бебе, или баш со раце во џеб се оди? :wasntme:
   
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.547
  Допаѓања:
  96.657
  Полнач за телефон со подолг кабел само ти треба :)
   
  На Iki lepi, Queen8, MarijaAl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. MarijaAl

  MarijaAl Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Апсолутно ништо.
  За кабелот од полнач е во право девојката а јас носев и плус слушалки. Тоа е се.
   
  На Aleksandra9999, Queen8 и Dayen им се допаѓа ова.
 12. Aleksandra9999

  Aleksandra9999 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Девојки, ве молам за мислење, од кој доктор сте задоволни за породување во Систина?
   
 13. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.326
  И јас би сакала мислење да слушнам... другарка ми се пораѓаше кај Димчев царски и многу беше задоволна.
  Ама некој друг освен него???
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  4.623
  Јас ќе се пораѓам здравје кај доктор Корнелија Трајкова, па ќе пишам искуство за кратко. Ако има некој друг што се пораѓал кај неа, може да сподели искуство:)
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Aleksandra9999

  Aleksandra9999 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Да ни споделиш обавезно, која недела си?
  Со лесно! (fingers)
   
 16. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Мили кои и да одберете нема да погрешите.Јас се пораѓав кај Ивановски и Темелковски(со бебуш вадев и миоми на цервикс),си поминав многу убаво,опуштено и со позитивна енергија.Опоравувањето ми беше многу брзо иако сум 40 години.Со лесно мили мои
   
  На Anomis11, Aleksandra9999, eta и 2 други им се допаѓа ова.
 17. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  4.623
  Фалаа. 36 сум :)
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Carpe Diem New

  Carpe Diem New Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Jovan Kostadinov :)
   
  На Aleksandra9999 и Martka им се допаѓа ова.
 19. MarijaAl

  MarijaAl Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Др Гордана Петровска
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас се породила во Плодност? И дали знае отприлика цена?