Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

 1. Aleksandra9999

  Aleksandra9999 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Со царски или спонтано?
   
 2. Aleksandra9999

  Aleksandra9999 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Девојки, да прашам и тука, дали знаете колку се доплаќа во Систина за придружба во соба?
   
 3. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.448
  Допаѓања:
  34.145
  На инфо центар ќе дознаеш. Секако има промени во цена
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  4.623
  Девојки, за во Систина навистина не треба ништо да се носи? Ни вир, ни влошки за дојки, ништо за бебе? Некако не ми иде само така да отидам.
   
 5. Aleksandra9999

  Aleksandra9999 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Се јавив, ама само од сабајле даваат инфо за цени, па сеа се прејавив пак, 7500 ден. еднокреветна со придружба.
   
 6. Aleksandra9999

  Aleksandra9999 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  И мене тоа ме интересира, по она шо читам, знам дека треба полнач за мобилен, стегач за коса, лебало, лична козметика/шминка за средување при излегување (вклучително и шампон и маска за коса која си ја користиш стандард, посебно за фарбана коса, за да си ја расчешлаш добро) и гардероба за себе и за бебушот. Ако треба уште нешто, нека сподели искуство некоја членка.
   
 7. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.448
  Допаѓања:
  34.145
  Влошки за гради нема, ама и да носите нема на што да ги залепите. Градници не се носат. Четка, паста, шампони..се има тоа
   
  На KuklickaSk, Aleksandra9999 и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 8. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  59.798
  Пол:
  Женски
  Само полнач за моб и козметика нешто ако сакате. И облека за вас и бебе за искачање, мада тоа може и накнадно да ви донесат.
   
  На crazylady, Martka, KuklickaSk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Aleksandra9999

  Aleksandra9999 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Градниците за доење дали се практични? Уште немам купено и се мислам дали ќе ми одговара. Какво искуство имате со нив?
   
 10. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.086
  Допаѓања:
  41.000
  Пол:
  Женски
  Практични се,да. Откопчуваш копче и бебе цица.
  Со обичен градник е тешко изводливо и крајно неудобно.
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.448
  Допаѓања:
  34.145
  Кратко доев, за по дома е сеедно што ќе носиш. Кога ќе излегуваш се практични
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  3.891
  Пол:
  Женски
  И на мене ми беа многу практични.
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ☁сон☁

  ☁сон☁ Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите :) прашање имам до породените во Ремедика.

  Прием направив минатата недела, кога влегов во 9ти. Си ги платив тие 100 евра тогаш. Од синоќа сум со некои болки во долниот дел на стомакот, што не сум баш сигурна дека се породилни, ама сепак сум загрижена. Ако отидам таму да ме види доктор, ќе ми наплатат пак, или тоа е во цената веќе вклучено?

  Да напоменам само, немам доктор таму што ме води. Договорен ми е доктор само за пороѓај.

  И каде да се обратам таму кога ќе отидам? Доле на шалтер или горе на оддел, бидејќи веќе се водам како пациент.

  Фала ви многу :)
   
 14. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  5.425
  Пол:
  Женски

  Ако одиш сега како со болки ке одиш доле на цтг,па ако види докторот кој е во амбуланта дека процесот е започнат ке те пратат горе на одделение и ке си се договорат со твојот доктор.
  Во тие 100евра ти е вклучено се до порајѓај. Не се сејкавам бидејќи бев со договорен царски ама и цела бременост бев тамо дали да го носиш тоа дека имате уплатено.
  Како и да е,одма доле кај сестрите на цтг ке одиш за било каква болка
  Со лесно(fingers)
   
 15. ☁сон☁

  ☁сон☁ Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу :) тоа листот е цело време во ранец, со сите документи и резултати до сега.
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 16. BY<3

  BY<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2019
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  980
  Здраво девојки, би сакала да прашам дали има некој искуство со др.Корнелија од Систина со природен пораѓај? :) Ве молам споделете искуство.
  Благодарам однапред
   
 17. Ana-sk

  Ana-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  53
  Zdravo me interesira kade e podobro za poragaj Sistina ili Remedika i kaj koj doktor?
   
 18. MarijaAl

  MarijaAl Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Ја
  јас се породив царски
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MarijaAl

  MarijaAl Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Јас доплатив речиси 200 евра за 5 дена бидејќи се породив царски.
   
  На Aleksandra9999 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Nina1985

  Nina1985 Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  221
  Jas sum carski kaj Kornelija i mozam da ti kazam deka si ja odbrala najdobrata megu doktorite ,koga mene carski me stanaa na noze uste prv den i site mislea deka sum spontano porodena.Doktorkata e posvetena 100%kon pacinetite vnimatelna nezna i neznam uste koj zbor da ti go kazam za nea.Ne se sekiraj vo dobri race si!
   
  На Martka и BY<3 им се допаѓа ова.