1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

  1. BY<3

    BY<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2019
    Пораки:
    778
    Допаѓања:
    2.218
    Ти благодарам за споделеното искуство :l::)
     
    На Nina1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ☁сон☁

    ☁сон☁ Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    404
    Пол:
    Женски
    Здраво :) првиот преглед на бебчо во Ремедика, се наплаќа или е во пакетот од породувањето?
     
  3. Autumn_

    Autumn_ Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    2.504
    Пол:
    Женски
    3 прегледи има во пакетот и ги закажуваат многу брзо еден по друг, прегледот е мерење и консултацја, ако прават нешто доколнително, на папоче на пример, си го наплаќаат тоа

    Тие што се имаат породено природно, го викаа вашиот доктор ако не е на смена? Бевте некако договорени што ако е ноќе или не е на смена, или како одат тие работи?
     
    На ☁сон☁ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае колку се плаќа за приватен апартман во Ремедика?
     
  5. ☁сон☁

    ☁сон☁ Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    404
    Пол:
    Женски
    Завршивме работа :) само за папочето ни наплатија и следно пак во петок ни закажаа.

    Цимерката моја, природно роди, го викнале нејзиниот доктор. Додека не дошол тој, си има друг доктор што ја следел и проверувал
     
    На tina2018 и Autumn_ им се допаѓа ова.
  6. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    5000den од ноќ.
     
    На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kremceemce

    kremceemce Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Со вторава бременост ресивме во ремедика да се породам... колку чини и кој доктор е добар? Има ли некоја мамичка што е породена таму искуства....
     
    На kavadar4anka и Ana-sk им се допаѓа ова.
  8. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Фала ти :hug:
     
    На Anomis11, Chuchanov и Happyinlove им се допаѓа ова.
  9. ☁сон☁

    ☁сон☁ Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    404
    Пол:
    Женски
    85.000 е природно, 115.000 царски. Јас доплатив уште 1000 за некои испитувања за бебка. Ако случајно, поради некоја причина треба да останете повеќе од предвиденото, за мајка е 5.000, за бебе 3.000 од вечер
     
  10. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Поевтинелее, 6000 беше.

    @VedaG10 досадно ќе ти биде сама, убаво е да имаш цимерка, да си поделите два муабета и чоколатца. :inlove::D:inlove::D:inlove::D


    @☁сон☁ јас мислам со испитувања за бебе платив вкупно 118.000, со тоа што имав четири денови плус на тие пет, значи девет дена бев таму, ме хоспитализираа порано. А колку што памтам тогаш беше 95.000 царски, значи направиле доста измени во ценовникот. :?:
     
    Последна измена: 22 октомври 2019
  11. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Кога се породив со првото во ремедика не ни размислував за приватен апартман , ама сега некако ми е незгодно да не сметаме на цимерката.Кој знае каква ќе се падне овој пат :)
    Син ми сигурно ќе доага на посета кај ке издржам и јас и он 5 дена да не се видиме. А е и лепенка со мене да не биде вристење пиштење :)Мн ми е мака коа ке помислам на тие денови :) Хормончиња тоа е 8-|(facepalm)
     
    На RedRevolution му/ѝ се допаѓа ова.
  12. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Е ако е таква работата и ако имаш кој да те дружи бар пола ден, тогаш супер. Мене првите 4 дена пред да се породам ми беше ептен досадно, се дружев со сестрите и со докторите на дежурство. Леле па навечер полудував, сакав да искочам некаде со луѓе, не сум учена јас без народ. :rofl:
    Мислам, сакам јас и самотија малку, ама тоа ако сум дома, ама во друг простор сама полудувам.
     
  13. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Прашај дали дозволуваат деца да влегуваат. Јас кога се породив април месец во Систина беше забранет влез за деца поради морбилите.
     
  14. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    5000 денари од ноќ доплата на некоја цена или како? јас плаќам 6.500 од ден дека...:^) Или пораѓајот оди како една пакет цена, па ова е доплата, може и така.
    Јас цимерка нејќам, не можам гола да седам пред некој, а вака лежев со спавача крената.
    Мене ми е дилема доаѓањето на ќерка ми додека сум на болница, да не се растревожи уште повеќе па да си оди со плачење и да ми пукне срцето од тага.;(
     
  15. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Па јас кога лежев првиот пат во Ремедика пуштаа посети до 10 вечер и деца и возрасни . Декември беше. Е сега дали има промени не знам.Ама сигурно ке пуштаат . Знам дека Систина во тој поглед се мнг строги и не пуштаат мнг посета .
    Не ми збори за тага , цела бременост само за тоа размислувам. Што е најпаметно да направам . Прво не сакав да го носат. Ама 5 дена ?? Па се решив кога ќе доагаат моите, маж ми ,свекра ми па го носат . И онака посетите се кратки . Како ќе биде не знам ... Кај ке се порагаш ?

    @RedRevolution ти беше во болница пред порагај ? Јас ќе бидам царски така да нема потреба да лежам пред тоа, ама за тие 3-4-5 дена ке се издржи некако. Иако со цимерка е подруго. Мојава првиот пат ептен ми се погоди . Мнг ми беше интересно. :)
     
  16. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски

    Исто и во ремедика,деца не пуштаа. Тешко таа мајка 5 дена дете што не си виде.
    А и ригорозни беа во однос на носење бебе. Покрај тоа што го носеа таткото ако е само тука,не дозволуваа да го крева. Исправно според мене.
     
    На Coco31 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    Во Плодност . Овде во соба само таткото го пуштаат, за другите треба јас да излезам во ходник, не смеат да влезат. Мислам го пуштаат и братче/сестриче, ама ако ќерка ми дојде после нема сила што ќе ја тргне од мене, плус па ако види дека останувам со бебето, не знам како тоа ќе влијае на неа. Јас сум на мислење да не доаѓа воопшто, нека ја лажат 3 дена некако. Па и декември ќе се пораѓам, ништо чудно да има и грипови и да не пуштаат деца.
     
    На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Пуштаа во ремедика деца. Демек под 4 год да не е ама пуштаа и едвај проодени јас коа раѓав. Мене ми се Занесуваа од до посета а уствари беше ко хотел. Кој коа сакаше одеше. Ред се немаше никаков, осет од луѓе па ич-одејќи со теоријата плаќам шо сакам ќе праам. И така.
     
    На crazylady и Happyinlove им се допаѓа ова.
  19. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски

    Така еее...као платив толку пари па има да дремам во собата,не му е гајле дали цимерката тука крвари и и е незгодно да стане да смени улошка...битно детето да го гледаат во соба... па не одеа на прозор да го гледаат тука да биде да го галат. Дека дома нема нивно да биде,од комшиите ке е... тоа ми сметаше највејќе посетите,иако од јануар месец беа поригорозни. Еве деца не оставаа во соба.
    Ако се прашувам најдобро е како во чаир. Посета,дома ова е болница и му треба мир и на родилката и на цимерката...
    Ама во сите приватни е исто.
     
    На *Ribolovka*, Coco31 и LiliBoz им се допаѓа ова.
  20. Krismanka86

    Krismanka86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Јас пред една година се породив со царски 5 дена седевме таму и со све прегледи за бебето плативме околу 105.000,00. А доктор дефинитивно Д-р Ефремовски најдобар :)