1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

  1. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски

    Во прави раце си,не ја менувај. Имам во ремедика одлично искуство со повејќе доктори немам замерка,Симонида ме породи царски,топ, жената е злато.
    Изгорена сум и од гак и од систина доверба стекнав во ремедика. А и сестрите што е многу битно после пораѓај се незаменливи.

    Да се насмееме исто вака ги фалев во некој пост, па напишав ако имаме на форумов од менаџмент или друг вработен во ремедика да почастат тефтерче,пенкалце:rofl: еве уште ништо немам,не сум подмитена пишувам искрено:rofl::rofl::rofl:.


    Со лесно:hai:
     
    На Среќичка, Meckicja, kavadar4anka и 3 други им се допаѓа ова.
  2. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Јас пред 1година.
     
  3. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.465
    Допаѓања:
    82.104
    Пол:
    Женски
    Добро што се се завршило добро.:hug:
    Требало отштета да барате.

    @Martka
    ДАли ти е појасно сега зошто не треба до небо да ги воздигнуваш приватните низ сите теми?
    Грешки секаде се случуваат.
     
    На Meckicja, kavadar4anka, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Јас само споделив искуството мое.Никого нити воздивнувам,нити спуштам на земја.Со мојата состојба на клиника НЕМАШЕ ДА ПРЕЖИВЕАМ.Кога ќе ја осетиш мојата ризична состојба ќе правиме муабет.А нашево здравство се знае какво е,да не коментирам повеќе.5години буквално спиев на клиника и што се слушнав и видов :puke:,не ми се ни коментира.
     
    На kavadar4anka и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  5. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Гледам во Санте Плус имаат добра цена за породување, но многу се важни докторите, а не болницата. Кои доктори се моментално во Санте Плус? Знам дека имаше многу скандали во болницава и страшни случаеви. Некој ако има информации нека сподели.
     
  6. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Јас се породив кај Бранко Поповски.
    Беше во Кавадарци доктор, за мене важи за одличен доктор.Може да ти кажат и други членки доколку го знаат.
     
    На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    Др Бранко се префрли во Санте многу добар доктор со големо искуство и мн позитивни коментари за него , тој работеше во Кавадарци имаше мн пациенти , јас два пати имав контакт со него консултација пред пораѓај и на визита дури бев у болницата , за малку тој не ме породи , неговиот пристап е мн добар за време на пораѓај сите што биле со него само пофалби , други во Санте не познавам , членка погоре спомна скоро се породила ете може подетално да каже ..

    Ете баш пишала @BabyT* :lol:
     
    На Fallen.Angel и BabyT* им се допаѓа ова.
  8. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Јас имам другарка што се породи во Санте пред 2 години и супер помина. Меѓутоа, денеска се консултирав со мојата докторка каде да раѓам и ми рече само Санте не ти препорачувам. Мислев дека е заради трагедијата што се случи ама ми кажа дека Санте немаат нивни доктори туку доаѓаат на повик анестезиолози, педијатри и сл. Во смисла, во не дај Боже ситуација не може брзо да се изреагира.
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Не е точно ова. Имаат анестезиолози повеќе и педијатар.
     
  10. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Не знам искрено. Баш побарав да видам каков персонал имаат, немаат вебсајт, нема ниедно име на специјалисти освен на двајца гинеколози од кои едниот мислам дека е во Неуромедика. Пишува само дека за пациентите се грижи тим од медицински сестри 24/7 :^)
     
  11. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Сестрите се грижат за тебе, точно, но имаш визита и секогаш има дежурни доктори. Незнам како поинаку, сестрите стават лек, инфузија, носат бебе, зимаат бебе. Доктор иде да те провери 2, 3 пати. Педијатар исто иде 2 пати да ја каже состојбата на бебето.
    Има сестра за бебињата дежурна која те 'учи' како да доиш, ти става бебе, ти кажува што-како.
    Мене ми беше се нормално.
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Добро ама кои се тие доктори? Како се викаат? Дали се вработени таму? За ГАК и Чаир се распрашуваме за доктори кај што не се знае кој ќе се погоди на смена, а не за болница каде не можеш да го видиш персоналот.
     
    На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
  13. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    На фб страната ги имаат објавено сите вработени доктори.
     
  14. *Mila24*

    *Mila24* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.125
    Пол:
    Женски
    Јас пред 4мес се породив во Санте. А и јас имам слушнато после тоа дека имале педијатри и анестезиолози на повик. Ако ве интересира нешто слободно прашајте ме
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Венера@@@

    Венера@@@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Здраво мамички, дали некоја скоро се породила со др. Димчев - Систина? Искуства?
     
  16. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Не баш скоро. Пред една година. За мене докторов е цар. Најдобар.
    Сум имала ризична бременост и ептен имало паника, а јас не ни осетив. Толку беше супер и опуштен со мене во сала, се беше супер....после некој месец на контрола за бебе една сестра случајно ми кажа како сите биле на нозе дека Димчев имал итен ризичен пораѓај и бил дојден од дома го станале од спиење :D јас до тој момент појма немав. Се се заврши супер. И багодарение на него бебе не беше на апарати. Многу рано процени што може да се случи и бев комплетно покриена со терапија. Предвреме се породив
     
    На lovely12, Coco31, Венера@@@ и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Chuchanov

    Chuchanov Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    1.519
    Допаѓања:
    2.939
    Пол:
    Женски
    Дали некоја се има пораѓано кај Афродита Стомнаровска-Јовановски во Ремедика да сподели искуство?
     
  18. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Boze Mila I ti kako mene si pominala i jas imav parcinja ostaveno a se porodiv vo strumica
     
  19. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    jas na klinika koga mi pravea histeroskopija si pominav súper ama bev so debeli vrski
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Jedi

    Jedi Нов член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Konkretni iskustva od Sante? Koj doktor? Kakov odnos kon vas?