1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

  1. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Царски, втор пораѓај таму. Презадоволна сум :)
     
    На Megi88, eta, Butterfly1107 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. heidi07

    heidi07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали некоја од вас има искуство да сподели за породување од Санте Плус?
     
  3. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Немој само таму
     
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Знам дека бараш лично искуство, такво немам ама ќе ми остане на мисла ако не ти пишам.
    Пред некој ден го читав обвинението кон нив за родилката што им почина, па тоа е катастрофа. Пропусти еден куп. Во администрација недозволени работи, доктори неискусни кои доаѓаат на повик, доктори кои имаат потпишано да доаѓаат по потреба, а не се таму коа ќе има итен случај, доктори кои немаат дозвола за работа, доктори без бараното искуство...
    Значи не би сакала да те плашам или да ти стварам стресови, ама мој совет е немој таму
     
    На Meckicja, bibiiii и Jana06 им се допаѓа ова.
  5. *Mila24*

    *Mila24* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.125
    Пол:
    Женски
    Ne e bog znae sto. Jas se porodiv tamu nemaat ni p od.privatna klinika
     
  6. Среќичка

    Среќичка Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2017
    Пораки:
    1.470
    Допаѓања:
    3.554
    Пол:
    Женски
    А се отепуваат од ставање слики од бебиња што воопшто не ми се допаѓа.
     
  7. *Mila24*

    *Mila24* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.125
    Пол:
    Женски
    Toa sto stavaat sliki e odobreno od roditelite za toa prasuvaat a inace samo im e primamliva cenata za poroduvanje
     
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Примамлива е пошто се рекламираат јако и клиентите мислат дека добиваат екстра услуга, а всушнот и премногу е цената во однос на тоа што го добиваш.
    Ама кај нас таква е претставата, дека државно е ужас, приватно е прекрасно. Што и не е многу далеку од вистината...ама во случајов е грешна претстава. Самото тоа што се приватни не ги става во ранг на останатите приватни клиники, дури според мене се и подолу од државното. Па незнаѓ зошто некој би давал пари (без разлика колку) за нешто што ќе го добие и бесплатно
     
    На Meckicja, *Mila24* и Среќичка им се допаѓа ова.
  9. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Што е тоа исто што ќе го добиеш во државна бесплатно, а го има во приватна? Ја тргаме настрана Санте. Еве пример ГАК и Ремедика.
     
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Зашто да ја тргаме на страна Санте коа ја за Санте зборев?
    Членката погоре праша за санте и кажував за таму. Незнам зошто би си правеле сега муабет за ремедика во муабет за санте.
    незнам дали ги прочита мислењата од вчера, почнувајки од побараното искуство од страна на heidi07, или само моево последно го прочита па не си сфатила добро за што збориме и се цитираме
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски

    Пред се,во ремедика ке добиеш човечки однос,достапност,едукација. Насмеани лица наспроти намрштени и аргогантни сестри на кои им е гајле дали ке те научат да го држиш бебето да фати да цица. Не знам и што друго да очекувам во приватна.
    А зааа жал сето ова можат да си го дозволат и на ГАК,но нели државно е па клати врата зимај плата...
     
    На Puffy2019, Coco31, Meckicja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Само јас ли поминав супер во Санте? Стварно немам некоја замерка. Не сакам да пишам да не речите реклама ама се беше во ред. Секаде има за жал не убави работи, Систина добро си ги криат пропустите не значи дека не постојат. Мислите позитивно и битно, најбитно да имате целосна доверба во докторот.
     
    На heidi07 и Meckicja им се допаѓа ова.
  13. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    тоа што се случи со родилката во 2018 е ужасно,но за жал тоа се случува и на други места,секаде има и задоволни и незадоволни,јас сум презадоволна од Ремедика ,но ради цената сега при крај на бременост отидов во Санте и за сега имам сосема добар впецаток и услуга и се што е потребно една идна родилка да се чувствува добро ,тоа што нудеа во ремедика за пораѓај е истото и во Санте што ми го понудија 3 дена таму први прегледи гратис и анестезија,и едино разлика е што Санте се по една во соба мислам,што и не ми е така битно нешто ...
     
    На Meckicja, BabyT* и heidi07 им се допаѓа ова.
  14. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Кога се породи и кој доктор те пораѓаше?
     
    На BabyT* и heidi07 им се допаѓа ова.
  15. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    И јас гледав многу добри промоции имаат Санте Плус. Немам искуство никакво кај нив. Од Систина конкретно имам многу лошо искуство од повеќе оддели. Конкретно за гинекологија, ми кажаа дека не можам природно да останам бремена и без моја согласност ме пратија на испитувања кај нив кои нормално не ги направив. Барав второ мислење кај други лекари. Сакаа да ме спремат за вештачко оплодување веднаш почнаа процедурата да ми ја кажуваат, а после неполни 15 дена јас држев позитивен тест во раката. Така да никогаш не планирам да стапнам таму. Пред 2 месеца и моја блиска личност која се породи таму имаше многу лошо искуство, ја породија предвреме и бебето и почина. Целата бременост ја водеше таму, сите скрининзи и испитувања ги правеше таму и на крај излезе дека се било нивен пропуст, не виделе дека бебето имало проблем со органи за варење.
    За Ремедика имам само пофални зборови. На врвно ниво се Ремедика, и дијагностика, и однос и се што нудат навистина вреди за парите. Јас за жал нема да можам таму поради финансиски причини, ама кога би бирала од приватни клиники дефинитивно Ремедика би ја избрала.
     
    На tina2018, Meckicja и BabyT* им се допаѓа ова.
  16. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    Искуства со Плодност Битола?
     
  17. heidi07

    heidi07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Лошите искуства ги ислушав, а ги има за секоја клиника, мило ми е што има и позитивно да прочитам за Санте... ако може да споделиш кај кој доктор се пораѓаше и дали природно или царски?
     
    На BabyT* му/ѝ се допаѓа ова.
  18. *Mila24*

    *Mila24* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.125
    Пол:
    Женски
    Pre prezadovolna so prvoto se porodiv tamu I nemam nikakva zabeleska. Sekoj den ide pedijatar da ti kazat kolku mu r krvta na bebeto sto se mu e pregledano I koi se rezultatite se grizat pre ubavo za bebinjata a I za nas majkite nemam ni edna zabeleska. Mnogu mi e krivo sto I vtoriot pat ne se porodiv tamu :(
     
    На bibiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Ме породи др. Бранко Поповски, пред околу 1 година.
    Јас да бидам искрена не прашав никој за искуство. Бидејќи секој - секаде има и добро и лошо искуство. За жал кога се кажуваат лошите само на тоа ќе мислиш. За една трудница многу е битно да не мисли на глупости и сценарија и да е позитивна.
    Јас едноставено му верував на докторот, кој впрочем и мене ме донесе на овој свет :)
     
    На Bjanka82, eta и heidi07 им се допаѓа ова.
  20. Ana-sk

    Ana-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    54
    Zdravo da ve prasam koi raboti se potrebni da se nosat vo privatnite bolnici za poragaj? Za majkata i za bebeto?
     
    На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.