Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

 1. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  34.347
  Мислам за цревата и матката е
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.205
  Допаѓања:
  43.376
  Пол:
  Женски
  Песок се става на рана што крвари.
  Многу брзо го сопира.
  Маж имаше хируршки зафат, не на стомак(не е за цревата и матката), а многу тешко му сопира крварење, му ставаа песок. Одма сопре. Дали од тежина, топлина - не знам.
   
  На Sexybaby86, kukla21 и Jana06 им се допаѓа ова.
 3. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.301
  Допаѓања:
  6.047
  Пол:
  Женски
  Стара воена финта од терен кога немале со што да сопрат крварење. Сум го гледала по филмови, ни на крај памет дека тука има такво нешто.
   
  На Sexybaby86, Среќичка, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  871
  Кажете ми за Плодност доктор за породување.Благодарам
   
 5. eni_meni

  eni_meni Нов член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  14
  Dali vo Sistina dozvoluvaat deca vo poseta, ako si vo privatna soba?
   
 6. RAK91

  RAK91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  848
  Пол:
  Женски
  И мене ми беше Звонко Презадоволна сум од него. Срцка е човекот. Се погоди дежурен дента кога одев 3 пати на цтг, и ми рече оди сега дома ама нешто ми мириса дека до вечер пак ќе се видиме, тука те чекам и стварно така бидна :)
  За време на царскиот ми вршеше лајв пренос што се случува, до каде се, цело време ми правеше муабет и на крај ме сликаше со бебчето. Потоа дојде неколку пати и да провери како сум.

  Како отидов најадена со лигњи и ракчиња немав никаква мака од анестезијата. :lol:За брзо време и ми пушти.

  пре презадоволна сум!

  едит: мене не ми ставија црево за греење :(
   
  На kukla21 и Jana06 им се допаѓа ова.
 7. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.345
  Пол:
  Женски
  Звонко е срцка. За операција ми беше и он ми земаше анамнеза пред царскиот,но испадна Бранко да ми е. Ао многу лоша смисла за хумор беше(facepalm) не ме бендиса. Ич.
  И јас немав црево... песок имав на рана и ужасно ме чешаше цело тело на интензивна:whew:.
  За 5 месеци се надевам ке ми е Звонко.:)
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lenysto

  lenysto Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Zdravo .. dali nekoj znae kolku kosta den plus vo Sistina ako deteto ima zoltica .. falaa mnogu za toj sto ke mi odgovori
   
 9. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  917
  Пол:
  Женски
  Јас имам правено интервенција таму и анестезиолог беше Бранко. Пат ми беше да треба да бидам под анестезија и многу ми беше страв. Бранко има чудна смисла за хумор ама ме изнасмеа и скроз ме опушти. Сега кога одам Ремедика кога ќе го сретнам по ходници смеење ми доаѓа дури. :rofl:
   
 10. lana2915

  lana2915 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми прпорачате добат гинеколог по можност жена во систина за породување
   
 11. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  3.307
  Пол:
  Женски
  @LadyC има супер докторка таму.
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.642
  Допаѓања:
  76.597
  Пол:
  Женски
  Ана Кацарска дефинитивно :l:
   
 13. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.301
  Допаѓања:
  6.047
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам тие што сте породени во Ремедика кога точно бевте на гинеколошки преглед, дали спаѓа во пакетот и дали закажувавте или бевте како за цтг што се иде? Ми кажаа контрола за 40 дена ама јас само гледав што поскоро да си одам дома и не прашав ништо :)
   
 14. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  3.307
  Пол:
  Женски
  Пред 2 и пол години тој преглед беше бесплатен, вајда уште е. Ехо мислам дека ми правеа да видат дали е вратена матката во нормала. Се закажува. Јас тогаш и пишав на Др на вибер и ми пиша кога да одам. Претпоставувам дека ехото го прави докторот што пораѓа.
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.301
  Допаѓања:
  6.047
  Пол:
  Женски
  Да, докторот што ме породи ми рече да одам кај него, ми спомна нешто за матката ама јас не запамтив баш. Фала
   
 16. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.360
  Јас бев минатава недела. Го водат како бесплатен преглед после пораѓај. Си закажав кај докторот и ме гледаше на ехо само
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.109
  Допаѓања:
  37.751
  Пол:
  Женски
  300 евра.
   
 18. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Како 300 евра? Јас знам дека 6000 е од вечер
   
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.109
  Допаѓања:
  37.751
  Пол:
  Женски
  Плус терапија за бебе со жолтица, така праша членката. Информацијата е од втора рака, другарка се породи пред 2 недели, но ја знам информацијата зашто цело време бевме во контакт. Цената беше без малце 18 000.
   
 20. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  24.075
  Пол:
  Женски
  Овде е пресметано и за мајката и за бебето?