Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

 1. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.486
  Допаѓања:
  34.339
  Ти кажа кукла, а и тие околу мене што ги познавам природно имаат родено.
   
  На Kristina1122 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.010
  Допаѓања:
  27.392
  Пол:
  Женски
  Јас сум природно породена, јас барав царски не ми дадоа :D
   
  На Brpbrp, LadyC, kukla21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Kristina1122

  Kristina1122 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Фала на сите, најверојатно ќе ја изберам Систина. Имам некоја недоверба во приватни клиники, колку повеќе читам тука искуства толку понеодлучна сум :)
   
 4. Малечко Кикенце

  Малечко Кикенце Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Како е со посети во плодност и санте ?Во нормални услови секако не во оваа добаа на корона ?
   
 5. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  1.229
  Пол:
  Женски
  @Малечко Кикенце
  Во Санте нема ограничено време за посети, може и цел ден. Јас се породив пред 3 години таму и така беше тогаш.
   
  На Малечко Кикенце му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.057
  Допаѓања:
  64.249
  Пол:
  Женски
  Врска нема дека царски инсистираат. Ако има потреба тогаш царски. Јас сум царски во Ремедика, ама 40 недели + 7 дена. 36ч со пукнат водењак, лежев еден ден цел ме чекаа за болки, па провокации и поради многу заматен водењак и пад на тонови на бебето завршив царски. Имам повеќе пријателки во Систина природно породени, во Ремедика немам познанички.
   
  На Kristina1122, Chuchanov и Филотеа им се допаѓа ова.
 7. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.190
  Допаѓања:
  42.924
  Пол:
  Женски
  Јас и уште 2- 3 околу мене сме природно породени во Систина и сите сме презадоволни.

  Јас дури бев пречекана со муабетот дека имам тесна карлица, ниедна контракција, тврдо грло, ни мм отворена ама прво ќе пробаме природно без да прејде во измачување. Сепак, бидна природно.
   
  На Филотеа, kukla21, Brpbrp и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.770
  Пол:
  Женски
  Која е процедурата за вадење извод? Во Систина го кажувам името на пораѓај и после што? Ми даваат некаков документ и со тој се иде во матично? Што друго се носи во матично? Мора таткото да оди?
   
  На Vincent и Филотеа им се допаѓа ова.
 9. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.811
  Допаѓања:
  97.516
  Систина ништо не прави.
  Оди мт со пополнети документи (барање, копии од л.карти), и тоа е тоа.
   
  На Филотеа и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 10. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  8.236
  Јас имам искуство со останување денови плус во систина. За мајката е 7.000 денари од вечер

  Да се надоврзам за Кацарска, и од мене едно големо НЕ. Воопшто не е пристапна, арогантна е, и нема да ти помогне кога најмногу ти треба. Не верувам ни да дојде на пораѓај.
  Јас првиот преглед го имав кај неа, случајно така ми се падна и се договоривме да ми води бременост и да ме пораѓа. Ми даде демек број ако нешто ми треба, бидејќи не сум од Скопје. И коа после две недели ми требаше итно, не ми креваше на телефон, коа и пишав смс со што дешава (крварев) ми врати: што сега јас можам да направам преку телефон :o
  А прашањето ми беше дали итно да доаѓам во ск да патувам или е ризично да патувам. И потоа пак не ми креваше и не ми врати на пишување.
  За мене ова беше многу многу лошо искуство. А докторка така да се однесува, а претходно ти давала број и ти ветувала 24/7 достапност ми е крајно непрофесинално.
  За среќа после истражував и си го најдов Димчев, за мене најдобар на свет. И дека после имав ризична бременост немаше проблем да ми биде достапен на телефон цело време и да дојде на пораѓај коа не е на смена.


  И јас сум природно. Воопшто не форсираат царски ич да не се секираш. Јас прво сама сакав царски од страв, докторот ми се смееше и рече нема шанси. После пред пораѓај една од сестрите го советуваше докторот демек подобро било царски да идеме ама он кажа тераме природно. И воопшто не верувам дека прават царски таму каде што стварно не мора
   
  На MumToBe, Meckicja, Kristina1122 и 4 други им се допаѓа ова.
 11. mamaorhidea

  mamaorhidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  Што е потребно да се понесе од дома за мајка и бебе за породување во приватна конкретно за ремедика .
   
 12. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Полнач и нешто за лична хигиена друго ништо
   
  На Izzy_0504, eta и mamaorhidea им се допаѓа ова.
 13. Mila_Skopje

  Mila_Skopje Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  Некој брзо да се пораѓал во Санте за искуство?
   
 14. Jedi

  Jedi Нов член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Da, jas se porodiv neodamna tamu. Pozitivna ocenka od mene
   
  На Mila_Skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BabyT*

  BabyT* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  9.767
  Пол:
  Женски
  Јас пред 1г и 4м. Ако ти значи и јас сум задоволна.
   
  На Mila_Skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 16. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Цениве по приватниве болници се ко они да ќе го родат детето, ти само да отидеш таму и да легнеш...|( Недај Боже да не се опраи ситуацијава со Корона, сите ќе треба по приватно да одиме сакале или неќеле. Башка до сега за секое испитување поради ситуацијава на клиника си плаќам приватно...:smirk:
   
  На Mila_Skopje и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 17. Mila_Skopje

  Mila_Skopje Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  Знам, ке ми беше прв избор приватно ама ако не се среди ситуацијава не знам
   
  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.612
  Допаѓања:
  6.687
  Корнелија Трајкова. Многу стручна, смирена, мила. Уште 10 кај неа би родила
   
  На The Unicorn, Puffy2019, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  Девојки се пораѓала ли некоја кај Симонида Ремедика?
  Некои познанички оделе кај неа и биле задоволни јас мислев претежно скрининзи прави?
  Бев за Јегени од почеток ама имав преглед кај Симонида и сега се премислувам...Искуства?
   
  На Среќичка му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  3.105
  Пол:
  Женски
  Јас, имам пишано многу пати. Пред две и пол години се породив кај неа, итен царски. И пишав дека имам болки, одма дојде и ме чекаше се спремно, дека не сум од Ск. Дури и количка пред болницата. Супер поминав. И сега бременоста ја водам кај неа, достапна е во секое време на вибер.
   
  На Happyinlove, Jana06 и Milkiway им се допаѓа ова.