1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

  1. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден на слика на родилка во Систина видов дека имаше балони во соба. Ваљда примаат.
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  2. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Не сум сигурна мислам околу 3000ден се доплаќа за еднокреветна соба ,си кажуваш дека сакаш да бидеш сам во соба на приемот и тоа е тоа .Јас добив апартман зашто немаше слободна друга соба .
     
    На MinnaAnne, kukla21 и Happyinlove им се допаѓа ова.
  3. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Среќна жена што ти се вика:):rofl:.
    Јас толкав баксуз сум што кај сестрите би ме легнале побрзо него ли апартман да ми дадат:rofl: и ке ми речат полежи тука сабајле ке испуштиме една па ке те преместиме
     
    На Meckicja, Chanell*, NanaMia и 7 други им се допаѓа ова.
  4. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl: си ме изнасмеала за сите пари ,ај сега овој пат нема да биде така ќе видиш (fingers)
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Прегледите во систина се стварно мн скапи! Посебно на педијатрија. Поефтино е ехо да правиш, ортопед да посетиш, него бебе да ѕирнат (висина, тежина, грлце, фонтанела..). Па и цениве нон стоп, малку по малку оп скоро 3000 преглед. 1800/1900 беше прв пат кога ја носев.
     
    На queen007, Meckicja, Brpbrp и 4 други им се допаѓа ова.
  6. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    За педијатрите мислам да можат и воздухот ќе ти го наплатат едно одење на ургентен со син ми без 50е нема излегување.
     
    На Happyinlove, kukla21 и K7M10J им се допаѓа ова.
  7. anitka-fifa

    anitka-fifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    383
    Некој да сподели искуство царски во Систина? Како оди постапка?
     
  8. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Пиши ми во приватна порака ќе ти кажам се што те интересира
     
    На anitka-fifa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ..MoNNy..!!

    ..MoNNy..!! Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Здраво.. Сакам да споделам искуство за болницата 'Sante Plus' моето искуство не е баш добро и не би ја препорачала. Sante Plus можеби е најефтина меѓу приватните болници за породување но... јас имав уплатено аванс (пола од целата цена) која беше 550e ако е природно а царски 800е. А во цената се вклучува и анестезија. Јас добив болки пред терминот за породување и бев примата во болница четврток вечерта околу 21 часот и се ок ме примаа за асортиманот и хигиената немам збор но таа сестрата што беше уште одма се испонаша како да не зборувам на телефон, да легнувам да спијам итн... Цела вечер имав болки но сабајлето кај 5-6 ептен не се издржува и дојди докторката и се молев 2-3саата да ми стават анестезија (оти претходно така беше договорот) а она ми вика 'млада си ти како фишек ќе го истераш'. И ај некако со молење ми ставија анестезија пораѓајот помина се добро ме вратија горе во соба после некое време ми го донесоа бебето со мене беше до вечерта потоа пак го земаа и сабајлето ми го донесоа. И тогаш ми викат кажии им на твојте да дојдат порано докај 11часот оти после тоа се доплаќа ок им кажав ама баш тогаш како за бељата ќе се десе некој проблем и закаснаа hhh.. А нели треба од болницата пред да си одиш да ти кажат да ти објаснат како да го доиш тоа бебе, како да му смениш пелена, да го облечиш итн.. они ништо мојте донесија облека го спремале они таму и мене само ме викнаа од собата ајде може да си одиш. Оти ништо не ми кажаа што како за бебето дека требало да се разбудува за да цица, јас си мислев штом спие добро е нека си спие. И за тоа и жолтица ми го фана и многу падна на килажа. Во која болница пуштат одма после пораѓај немаше ни 24саата ама таа е. И за цената ми наплатија плус 200е. И ми испадна како царски 750е хаха..а плус и частовката за сестрите и докторката. После 2 недели отидовме на прва контрола за бебе и за мене. Мене не ме ни прегледаа а за бебо таа педијатарот не провери на крв така од око ми вика воа бебе има инфекција на папчето носи го да му го горат. Јас цела исплашена испаничена одам во болницата во мојот град му земаа крв и нема ништо се беше ок. Извинете за долгиот пост ама јас ич не сум задоволна од Sante Plus болницата.
     
    На buba4e89, BeloMache, Vodolija223 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Среќичка

    Среќичка Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2017
    Пораки:
    1.470
    Допаѓања:
    3.554
    Пол:
    Женски
    Леле ова што го кажуваш навистина е катастрофа. Битно ставаат секој ден по 100 слики ццц
     
    На ..MoNNy..!! му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    A zasto odite tamu jas neznam posle ova sto se sluci so rodilkata sto pocina I bez pari da e tamu poragajot ne bi otisla
     
    На firequeenn, LucyLu, Moce19 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. anitka-fifa

    anitka-fifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    383
    Готово, се породив :)
     
    На Leo_29, Broki5, ivance.. и 11 други им се допаѓа ова.
  13. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Како бе те пуштиле одма, јас ќе се бунев, да беше за одма дома ќе раѓам. Па уште и си ги частела. Чим си во приватна болница нема частовки, си плаќаш цена. Леле се изнервирав. Ај битно сте добри, прошло.
     
    На buba4e89, ..MoNNy..!!, Butterfly1107 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Останаа ненормални. А чудо роднина се пораѓаше лани она па презадоволна ја тинтрале се како што треба. Ја мислам и до сестрите е многу се жалат од нив дека се ненормални ...и плус цдна плаќаш за 2 3 болнички дена а не одма да те пушти. Сигурно сега имаат гужви ради ситуацијава начекаа и они цц
     
    На buba4e89 и ..MoNNy..!! им се допаѓа ова.
  15. eta

    eta Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    1.958
    Допаѓања:
    5.362
    Пол:
    Женски
    Точно дека во приватна болница си плакјаш цена, ама зошто да не си го почастиш докторот ако си задоволен.
     
    На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.685
    Пол:
    Женски
    Да го почастиш да, ако сакаш на твоја добра волја, а не да чека докторот/сестрата частовка од мажот. Бог да чува, моја блиска кога се пораѓаше на државно, докторот на сопругот дирекно му рекол: не ја бива работава за природно, критично е, ај дај почасти нешто за да ја породиме царски. Мислам, што муабет е тоа?! Мажот избезумен во тој момент се што имал у новчаник му дал на докторот.
    Па во приватно вака некој да ми се понаша? Ќе тужам :@
     
    На buba4e89 и ..MoNNy..!! им се допаѓа ова.
  17. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Зошто давам брдо пари, а нив тоа им е работа. Зошто би частела?! Па уште па сестри да частам. Нашле па зашле.
     
    На buba4e89, BeloMache, Spidy и 3 други им се допаѓа ова.
  18. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    52.109
    Пол:
    Женски
    Ете имало и негативни случки за Санте иако во последно време ги фалат .. Пак јас таму си планирам ама ќе видиме, за сестрите не се замарам јас толку,од Чаир што све не викале овие се гола вода..
    Башка што и мене во Чаир ме фати колку во Санте а услугата не е ни приближно иста.. а и со гужвиве.. Ај има време ќе видиме.

    А за кои прегледи ти наплатиле 200+ еу?
     
  19. ..MoNNy..!!

    ..MoNNy..!! Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски

    Па на мм му изнакажале пуно работи вао ноа а он така не ни прашал убаво зошто како да се доплатат тие пари. А мене ми кажа дури дома каа стасавме и таа е.


    Ами ајде де боже нели си се породил дете си добил ама не требало.
     
    Последна измена од модератор: 15 јули 2020
  20. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Зошто во Чаир те фатило колку у Санте? Јас денар не платив!