1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

  1. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека е најмногу до сестрите.
    Мене цело време ми ја ставаа на града да цица, ми покажуваа што и како треба. Едино не бев задоволна од педијатарот, ама сега гледам има и друга.
    Кога стигна ред за одење, мм однеси само мекици и сок и тоа не сакале да го прифатат.
     
  2. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.672
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Епа 200 еу частев доктор Исмаили сакавме да ме пораѓа ( не напаѓајте мој избор е тоа ) И за докторот воопшто не жалам, седевме доста денови во апартман заради малиот што фати инфекција.. Башка што частенките беа сите 8 дена,уште не бев станата од бокс ми носат бајадера мм пратил... И за тие пари идам приватно. А и во Санте работи братучедка на мм па и со неа ќе видам

    @..MoNNy..!! А кај се наоѓа сега Санте? Старото во Ѓорче или? Ќе идам на едно ехо да видам како ќе се поминам прво. А таму бираш доктор така?
     
  3. ..MoNNy..!!

    ..MoNNy..!! Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски

    Не бе не се ни замараат кога ми го донесоа првиот пат бебето и нели му викам нели треба да цица воа бебе нели треба да јаде они викат не се сикирај ти за тоа се му е ок на него најаден си е. А и ништо не ми покажаа како треба а јас од кај да знам прво ми е. Они треба се да објаснат не само за цицање и за се друго.
     
  4. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    Незнам што да кажам, по сликите гледам дека се истите сестри.
    За мене идеа едни сестри, за малата педијатриски сестри. Се претставуваа кои се како, и ми ја ставаа на града. Е сеа само една ми ја ставаше правилно, сестрата со кратка плава коса, многу мила. Од другите ме болеше, ама во главно сите беа фини.
    Кој доктор те пораѓаше?
     
  5. ..MoNNy..!!

    ..MoNNy..!! Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски

    Др. Гордана Кипровска
    А тебе???
     
  6. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    Секаде има задоволни и незадоволни. Ти си осетила лошо, баш ми е криво.
    Битно сте добри, гушкај бебче, друго се се заборава :)
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zumbulce9

    Zumbulce9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    845
    Здраво! Некој што се породил во Систина да ми каже кога треба да се отиде кај докторот што ќе го изберете да ве пораѓа? Јас бев само на втор скрининг во Систина, а цела бременост ми ја следеше матичниот. Во план ми е во Систина да се пораѓам, па ме интересира како е постапката при бирање на доктор и доколку имате искуство со Дракулевски споделете. Фала однапред!
     
  8. NanaMia

    NanaMia Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    731
    Допаѓања:
    2.938
    Пол:
    Женски
    ќе се јавиш,ќе си закажеш термин за разговор со докторот, за од 36та веќе да си почнеш со цтг таму. Мрнр ми дадоа број од докторката, се слушнав, се договоривме да се видиме,да си напраивме муабет, да го види бебето, па договоривме термин за царски
     
    На Zumbulce9 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Zumbulce9

    Zumbulce9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    845
    Ти благодарам. А тој термин за разговор го наплаќаат како преглед или спаѓа во пакетот за породување? Исто и цтг од 36та недела кога ќе се прават ,секое се наплаќа или?
     
  10. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.839
    Не можеш да закажеш само разговор со доктор мислам, секако закажуваш преглед кој се наплаќа.
    На мене ми ја водеше бременоста др. Дракулевски, многу е стручен во својата област, презадоволна сум.
    Сега гледам, за пакет за породување прашуваш.Незнам за тоа, не се сеќавам каков беше пакетот за породување затоа што јас цела бременост таму ја водев, исто и пораѓај, па секое цтг не ми го наплаќаа.Јави се најдобро, ќе ти објаснат и ќе те упатат.
     
    На Zumbulce9 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. NanaMia

    NanaMia Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    731
    Допаѓања:
    2.938
    Пол:
    Женски
    Мене не ми закажаа преглед, баш така беше,муабет и не ми наплтија, не наплаќаат цтг, спаѓа во пакетот за породување. Ова ќе ми биде втор пораѓај таму,исто беше и за првиот
     
    На Zumbulce9 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.839
    Можно е. Затоа и реков незнам какви се пакетите, затоа што јас цела бременост ја водев таму, па после 35та недела не се сеќавам но мислам дека не ми наплаќа за цтг или преглед.
    А кај кој доктор си?
     
  13. NanaMia

    NanaMia Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    731
    Допаѓања:
    2.938
    Пол:
    Женски
    Ана Кацарска
     
  14. merina.93

    merina.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2013
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    322
    Дали некој се има породено во Ремедика од др Афродита, да каже како е задоволен....
     
  15. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    Како сум се напнала пред некој ден во Ремедика, јас таму си планирам пораѓај здравје боже и таму ме водат, користам боледување и за продолжување за 2 мин буквално ни преглед ни ништо само извештај требаше да земам ми наплатија 2500 а бев на контрола пред 3 недели тогаш си платив колку требаше сега толку се изнервирав што му се вратив на докторот и викам за продолжување ли 2500 платив а не ме ни прегледавте, а ми кажа минатиот пат дојди ќе ти дадам само извештај па уште ми рече што си доаѓала на маил ќе ми го пуштел КАТАСТРОФА, значи јас тие 2500 така ги дадов
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Leo_29

    Leo_29 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2017
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    5.022
    Пол:
    Женски
    Добро си поминала. :doh:
    На тие што не водат бременост таму, а им даваат боледување за пред комисија, цената е 6000-7000 денари. И Ремедика и Систина. ;)
     
  17. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.480
    Допаѓања:
    35.198
    Пол:
    Женски
    И те прегледа кога му се врати?
     
  18. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    И јас знам дека си се плаќа боледување конзилијарно е толку 6000 другарка плати после секој нареден по 2500 само што она ехо си закажуваше и се во едно правеше. Ако си имала термин закажано мора како преглед да ти наплати.
    Роднина работи таму и стално ми вика за консултации јави ми се не закажувај за да не ти се наплаќа. Мораме за секој закажан пациент да си дадеме извештај со сума автоматски им излегува. Си платив за кожно консултација од 10мин 1500ден па после пак прехлед 1500ден...тоа е приватно на се наплаќаат.
     
    На Leo_29 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    Не ме прегледа имаше друга пациентка веќе примено, но ме чуди што јас имам плаќано досега прегледи општо, но за конзилијарно боледување немам платено 6000 и плус ми кажа ќе ти пуштев на маил!???? Незнам што да кажам

    Да не ме помешал со друга можеби!? Баш следен пат ќе го прашам, досега максим што ми имаат наплатено е сума од 4000ден, а 6000 не сум дала досега
     
    Последна измена од модератор: 25 јули 2020
  20. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.920
    Допаѓања:
    18.030
    Јас кога одев во систина на редовни контроли (бев со скратен цервикс),пред да почне една контрола на др и реков и да е се ок ми треба малку полоша дијагноза за на комисија, без проблем ми напиша извештај и беше наплатено со истата цена од претходно 2500.