1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

  1. Katerina94

    Katerina94 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    927
    Допаѓања:
    2.303
    Ако дадеш капар дека ќе се пораѓаш таму од 36та недела прегледите де бесплатни. Симонида ја многу фалат таму. Јас бев со Хаџи Лега цела бременост од 3ти месец. Закажи преглед кај доктор што ќе го одбереш и ќе најдеш термин пред 36та недела, кажи им дека сакаш да се породиш таму, ќе оставиш капар.. ќе ти кажат кога да направиш ковид тест. И од 36та јас одев еднаш неделно на преглед, потоа и цтг. 39та бев двапати во неделата
     
    На MeniPelleni му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MeniPelleni

    MeniPelleni Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Благодарам на информацијата. Се надевам задоволна си од се што ти понуди болницата.
     
  3. Lili4e

    Lili4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2021
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.555
    Пол:
    Женски
    онака чисто прашувам, зашто се одлучи Ремедика, а не Систина? Дека велиш на скрининзи си одела таму, дека се мислам и јас каде
     
  4. MeniPelleni

    MeniPelleni Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Искрено само ради гужвата мислам дека во систина има многу повеќе гужви за разлика од ремедика, и овде по форуми што читам се повеќе искуства се од ремедика и многу на фалат Др.Котларова.
     
    На Lili4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lolipop796

    Lolipop796 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    436
    Пол:
    Женски
    Јас со првата бременост се породив во Систина, и можам да кажам дека се воодушевив од условите, хигиената, професионалноста на цел тим, буквално на се што една светска болница треба да поседува.
    Докторите, немам коментар гинекологија ги имаат најискусните и најдобри доктори и се чувствував дури размазено и преубаво во текот на цел мој престој. Како да не бев во болница, туку во хотел некој такво чувство имав. И навистина сум благодарна и среќна што во нашава земја барем имаме една единствена светски реномирана болница и прекрасни доктори и сестри:inlove:
    Секако и со втората дефинитивен избор ми е Систина:)
     
    На Freyja, mila89, Iva Mitrevski и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Lili4e

    Lili4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2021
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.555
    Пол:
    Женски
    кој доктор те породи?
     
  7. Lolipop796

    Lolipop796 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    436
    Пол:
    Женски
    Др. Никола Панчевски
     
    На Фaни_ и Lili4e им се допаѓа ова.
  8. happy.look

    happy.look Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    За оние што се породил во систина, дали ортопедски преглед кој се прави на 6 недели ви го наплатија или е вклучен во пакетот за породување
     
  9. Lolipop796

    Lolipop796 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    436
    Пол:
    Женски
    Ортопедски преглед прават првите денови додека сте во болница. Потоа се наплаќа
     
  10. merina.93

    merina.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2013
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    322
    Чисто ме интересира колку е во систина за породување и што имаш прегледи после во таа цена или еве и претходно од 36та... Јас се породив во ремедика пред 7 месеци, онака информативно прашувам
     
    На MeniPelleni му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    Не е вклучен во пакетот.
    Се плаќа регуларно околу 2000 и нешто денари.
     
  12. Lolipop796

    Lolipop796 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    436
    Пол:
    Женски
    https://acibademsistinababy.mk/images/novosti/poroduvanje-paket-mk.pdf
    еве ги пакетите и цените. Со тоа што во 9ти месец не платив ниеден преглед ниту пак цтг. Потоа имаше комплетни прегледи на бебето, еден месец после тоа педијстриски прегледи(бесплатни) патронажна во секое време а да и фризерска услуга :))) А во 9ти месец ја искористив бесплатната масажа и стоматолошки преглед... ептен разгалено како што секоја трудница и треба да се осеќа :)


     
    Последна измена: 19 април 2021
    На Фaни_, Chrysanthemum и merina.93 им се допаѓа ова.
  13. Mum of K

    Mum of K Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2021
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ☺️ Бидејќи сум нова на форумов би сакала да Ве прашам за ваше искуство колку сте задоволни од Санте плус, искуство со докторите и сестрите, во која недела е најпаметно да се закаже пораѓај и да се остави капар? Сите совети и искуства би ми значеле многу.
     
  14. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    Јас платив 123, не 115 000..
    Во 9ти исто бесплатно беше се.
     
  15. Sandrus17

    Sandrus17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    536
    Пол:
    Женски
    Јас се породив сега на 14. 04 во санте добри се условите средено е чисто е сам си во соба не треба ништо да се носи ни за вас ни за бебе цело време доаѓаат сестри да те проверат дали ви треба нешто јас задоволна сум царски се породив.
     
    На Mum of K, mssuniquee и Meckicja им се допаѓа ова.
  16. Mum of K

    Mum of K Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2021
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ☺️ Бидејќи сум нова на форумов би сакала да Ве прашам за ваше искуство колку сте задоволни од Санте плус, искуство со докторите и сестрите, во која недела е најпаметно да се закаже пораѓај и да се остави капар? Што треба да се спакува за таму? Сите совети и искуства би ми значеле многу.
     
  17. Macufceee11

    Macufceee11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Јас бев минатата недела оставив капар зошто до 15ти април прво траеше акцијата и оставив да не ја пропуштам, после ја продолжија до 30.04 мислам. Пишав во една фб група за искуства сите беа презадоволни. Ми рекоа не треба ништо да се носи, само за тебе прибор за лична хигиена што си користиш. Од Санте ми рекоа од 36та недела оставам втора половина капар (односно тогаш се остава првиот капар, јас оставив порано поради акцијата) а доплатата после пораѓај. Ми се допаѓаше пристапот на сите таму, посебно бев изненадена што на прв преглед ми се погоди др. Божидар Бошковски. Не знаев дека таму е префрлен. Имаш прв преглед бесплатен. Закажи си и се ќе ти објаснат :)
    Бтв јас сум 29та недела сега.
     
    На Mum of K му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Macufceee11

    Macufceee11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Ако прашуваш за Санте, 2 дена природно 4 дена царски.
     
  19. Lolipop796

    Lolipop796 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    436
    Пол:
    Женски
    За што толку многу? Сама беше во соба? Другарка пред две недели се породи царски 115.000 даде
     
  20. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    Не, две бевме.
    Се изненадив и јас од сумата, видов на сајтот 115, мислев ради корона тестот плус уште нешто ..
    На крај излезе речиси 150€ плус.
    Лаборториски услуги ми пишуваше 7000 и мед.услуги 1100..
    Не знам дали кај сите е вака, знам лаборантот ме боцкаше за крв и плус брис ми зема за бактерија некоја ..