1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување заедно со таткото

Дискусија во 'Канта' започната од ennaz, 15 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Драги мамички,
    Се обидов да најдам нешто слично по другиве теми ама не најдов.
    Не се плашам од породувањето. Мислам знам дека ќе има болки и се ама ќе издржам. Само мнооогу ми е страв низ сето тоа да поминам сама. Најголем страв ми е од 12 саати седење со болки само со сестрите. Мислам дека ако не дојде сопругот со мене нема да можам да дишам а не да се породам. :doh:
    Тој ми е голема подршка во се, ми ја држи косата кога повраќам, ми ја држи раката кога ќе ме фати мигрената. Нема шанси без него да одам.
    Е сега проблем е што ќе се пораѓам во болницата во Куманово. Уште од сега сите ме убедуваат дека нема да ми треба да е со мене. Не знам какви им се правилата на болнициве. Има ли шанси таткото барем додека се чекаат болките да е со тебе. Страв ми е дури и да прашам. Би дала пари за приватна клиника само за да бидеме заедно.
    Плис мислам дека тоа би било неверојатно искуство за него, и дека ќе не зближи.
    Ве молам кажувајте какви ви се мислењата, какви ви се искуствата. Има ли некој што се пораѓал во државна со присутен татко. :(
     
  2. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.224
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.