Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Портокаловото е новото црно (Orange is the new black)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од s1a1n1d1r1a1, 15 септември 2014.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.341
  Пол:
  Женски
  Неодамна почнав да ја гледам серијава, и не успеав да ја најдам на форумот.
  Од лани е почната серијата и има 2 сезони излезени.

  Серијата е приказна за една жена Пајпер Чапмен која е во нејзините триесетти години, и е осудена на 15 месеци затвор откако е најдена виновна за злосторство кое го направила пред 10 години транспортирајќи пари од дрога со нејзината тогашна девојка.

  Значи серијата е драма и хумористична истовремено. Со многу карактери и многу луди и откачени моменти!
  Вреди да се види има и многу висока оценка на IMDB --- http://www.imdb.com/title/tt2372162/?ref_=fn_al_tt_1
   
  На Valerin, LittlePinky и N.Kety им се допаѓа ова.
 2. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.854
  Допаѓања:
  13.364
  Мене многу ми беше интересна серијава, и ја изгледав брзо. Иако има 13 епизоди, долги се, по 50+ минутки. Не можам да чекам до 2015 за нова сезона, сакам да знам што ќе се случи. :D Ако сака некој нешто поразлично - нека ја погледне. И не е само Пајпер, се раскажуваат приказните на повеќе затвореници, како што тече серијата.
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.213
  Допаѓања:
  57.024
  Пол:
  Женски
  Излезена е мислам цела трета сезона на торент. Јас 4ри епизоди изгледав.
  Фала Богу ја нема Ви глупачата, најодвратен лик во цела серија ми беше.
  Нема нешто многу случки сезонава, бавно некако тера, се надевам ќе се размрдаат работите понатаму.
   
 4. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Даа јас планира да ја гледам, само ко ќе ми се гледа таква серија, не е баш за во секое време :) сега нешто полесно ми се гледа. овие од нетфликс е добро што се „исфрлаат цели сезони“ да не мора да чекаш :)
   
 5. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  1.766
  Сношти почнав да ја гледам и веќе сум прикрај со 1ва сезона што значи серијава вреди бидејќи многу ретко ми држат внимание ваквите серии.. Не сум љубител на ваков жанр и после Гот мислев нема да најдам друга серија што ќе ме заинтересира.
  Читав по нет сите ја озборуваа па реков ај да видам што е хајпот и не зажалив, динамична е цело време се случува нешто неочекувано.. Ме потсетува на оние дејства од тин сериите во некое училиште полно со drama queens :lol:
  Едвај чекам да стигнам до 3та сезона ради Руби Роуз, мислам повеќе од јасно е зошто :inlove:
   
 6. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.266
  Реин, каде ја симна, со превод ли е? Дај те молам ако имаш обележано, прати го линкот да ја симнам и јас.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.213
  Допаѓања:
  57.024
  Пол:
  Женски
  https://thepiratebay.gd/torrent/12021239/Orange_is_the_New_Black_S03_Season_3_WEBRip_720p_x265_[GWC]
  Мислам дека од тука ја симнав, на бс плеерот само си бара преводи, ама мислам може и по сајтови да се најдат.
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.269
  Јас еве ја гледам 7ма епизода од 3тата сезона, и досега не сум задоволна. Првите две сезони ми беа каде каде подобри и поинтересни, за ептен брзо време ги изгледав.
  Сега по сто пати паузирам една епизода, се мачам додека ги гледам.

  Сега го нема Бенет, ги нема Лери и другарка и, цело време како да тапкаат во место, тотално досадно...
  Не ми се веруваше дека имаше епизода посветена и на Ченг, ко да е некој важен лик во серијата|(.
   
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.944
  Допаѓања:
  20.859
  Пол:
  Женски
  Да ја почнувамм ?? :)
   
 10. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.266
  Да. Според мене вреди првите две да се погледнат.
   
  На lonelyheartsclub и Adi888 им се допаѓа ова.
 11. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.639
  Утре излегува новата сезона. :party::party:
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.090
  Допаѓања:
  30.211
  Пол:
  Женски
  @Waka-waka денес излезе еве ја гледам јас прва епозода, само не можам сите да ги симнам нема торент за цела сезона.
   
  На Waka-waka и RainBow им се допаѓа ова.
 13. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.705
  Допаѓања:
  49.435
  Пол:
  Женски
  Гледаше некој?
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.213
  Допаѓања:
  57.024
  Пол:
  Женски
  Јас 9тата епизода ја гледам. Интересна е сезонава, не е лоша.
  На пајпер уште колку и остана? Ептен загази длабоко некако во затворскиве работи.
   
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.705
  Допаѓања:
  49.435
  Пол:
  Женски
  И јас тоа мислев, требаше да е 6 месеци, ама некако премногу долго траат.

  Инаку јас ја изгледав сезоната.
  Пајпер ме нервираше сите епизоди до кај 7-8, после станува малку поокеј.
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.931
  Допаѓања:
  22.144
  Пол:
  Женски
  Вреди да ја почнам?Да ја догледам ,,pretty little liars'' и ,,the vampire diaries'' сакам да ја почнам.Интересна е?Видов на putlocker има 4 сезони.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.213
  Допаѓања:
  57.024
  Пол:
  Женски
  Некако е бледа ептен, сите се поинтересни од неа.
  ;(;( Колку ми е жал за Пусе, каква сцена човече, си поплакав добро. Ептен ми беше симпатична. Пиштолот заврши во погрешни раце. Таман ок си беше Дејнара и сега ќе го изеде. А тој па ама е одвратен, добро би му дошол еден куршум.:smirk:
  Ееее кој ќе чека до следна сезона толку време...
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.705
  Допаѓања:
  49.435
  Пол:
  Женски
  Јас па несакајќи прочитав спојлер за Пусе, и цела сезона очекував. Ама пак ми беше многу жал, уште од почетокот ми е меѓу омилените ликови.

  Дејнара мене одамна ме нервира, цело време носи некои неверојатно глупави одлуки, ова и беше врвот. А жал ми е и за мајка и, сега мисли дека таа умрела.
  Инаку се на се, одлична сезона. Далеку подобра од претходната.

  Ѕирни кратка содржина и одлучи. Мене многу ми се допаѓа :)
   
  На 1209, Feminka22 и RainBow им се допаѓа ова.
 19. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  9.583
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој каде можам да најдам торенти од 3та сезона? На ниеден сајт не можам да најдам..
   
 20. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.854
  Допаѓања:
  13.364
  kat.cr
   
  На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.