1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Порторико

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од J.Lo91, 29 октомври 2011.

 1. J.Lo91

  J.Lo91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  Сон ми е да го посетам ова место [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Puertorico
  Кажете ми колку е цената на патот до таму и престојот ? А тие што биле во Порторико сакам да ми раскажат како поминале и да се пофалат со слики ! :inlove:
   
 2. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  61
  По никот се познава дека го сакаш местово :)
  Се надевам дека ќе ти се исполни желбата да го посетиш,а верувам дека е одлично место иако не сум била.
   
 3. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Јас сум била многупати во Порто Рико, поточно во главниот град - Сан Хуан. Убаво место, оние слики кои ќе ги видиш на телевизија се од убавиот дел, значи какви се градбите, се е средено, тоа е само едната страна, а онаа другата - сиромашниот дел пд градот е страшен. Разурнати куќички и згради на кои на секоја тераса има решетки, ваљда разбојништвото е во подем.
  Еден од моите омилени трговски центри за шопинг беше таму - Plaza de America, прекрасно средено внатре, со огромен број на продавници, можеш да најдеш се што ти треба.
  И за крај еве некоја слика од мене.
  Поздрав со песната :)
  http://www.youtube.com/watch?v=1ezoHD_FynQ
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00217.JPG
   DSC00217.JPG
   Големина на фајлот:
   207,2 KB
   Прегледи:
   277
  • DSC00222.JPG
   DSC00222.JPG
   Големина на фајлот:
   211,5 KB
   Прегледи:
   277
  • 12072011187.jpg
   12072011187.jpg
   Големина на фајлот:
   169,4 KB
   Прегледи:
   277
  • DSC00209.JPG
   DSC00209.JPG
   Големина на фајлот:
   128,7 KB
   Прегледи:
   277
  • DSC00216.JPG
   DSC00216.JPG
   Големина на фајлот:
   226,6 KB
   Прегледи:
   277